Księżyc nad Rzymem to nowa książka Magdaleny Giedrojć. Mieliśmy okazję porozmawiać z Magdą i dowiedzieć się, co ją tak bardzo pociąga we Włoszech, jakimi ścieżkami chadza, będąc w słonecznej Italii.
Z naszego wywiadu dowiecie się również, ile Laura Pszczółka ma cech Magdaleny. Aby dowiedzieć się więcej, posłuchajcie naszej rozmowy. Zapraszamy!
O książce :
Skąpana w rzymskim słońcu opowieść o tym, jak rodzi się radość i przyjaźń, a może nawet i miłość.
Trzydziestokilkuletnia Laura Pszczółka przyjechała do Rzymu na stypendium, realizując marzenie o studiowaniu historii sztuki w ojczyźnie wszelkiego piękna. Jej przewodnikiem po pełnym tajemnic i niespodzianek Wiecznym Mieście został Andrea, przystojny erudyta o smutnym spojrzeniu. Razem odkryją urok długich rozmów, nie tylko o sztuce, najlepiej nad kieliszkiem przedniego wina. Przeżyją niejeden zachwyt, zagubią się w zaułkach tak pięknych, że trudno z nich wrócić do prawdziwego świata. W upalnym powietrzu wisi uczucie…
Czy mroczna przeszłość Andrei i smutne doświadczenia Laury pozwolą im raz jeszcze stworzyć bliską relację z drugą osobą? Czy Rzym pomoże im odnaleźć drogę do siebie?
Księżyc nad Rzymem – wywiad z Magdaleną Giedrojć
Część I
Cześć II
Część III
O autorce :
Magdalena Giedrojć po raz pierwszy z Italią zetknęła się 25 lat temu, pisząc pracę magisterską o XIX-wiecznych wspomnieniach z podróży do Włoch. Kilka lat później odwiedziła ten kraj i od tamtej pory jest w nieustannej podróży w stronę włoskiego słońca. Jeśli nie siedzi akurat w samolocie, to na pewno czyta książkę o jakimś włoskim mistrzu lub gotuje spaghetti. We włoskim alfabecie najbardziej ukochała literę c – jak cappuccino, cornetto, caponata, cicerone, Caravaggio…
Za udostępnienie książki dziękujemy
Rozmawiał : K.S
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.
One commentOn Księżyc nad Rzymem – wywiad z Magdaleną Giedrojć
Czy tak jest w rzeczywistości nie wiem, poza tym z wieloma elementami nie mogę
się zgodzić, ale i tak jest całkiem nieźle.