Nowości HBO Dokument Dobry Listonosz

In Kino
Nowości HBO Dokument Dobry Listonosz

Nowości HBO Dokument Dobry Listonosz

Nowości HBO Dokument Dobry Listonosz opowiada historię małej bułgarskiej wioski, która mierząc się z biedą, bezrobociem i starzejącym się społeczeństwem, musi także zmierzyć się z falą przepływających migrantów. Jest to dokument z 2016 roku, który opisuje Europejski problem imigrantów ze strony Bułgarii, czyli łącznika pomiędzy docelowym miejscem wędrówki imigrantów, a ich krajem. Reżyserem jest Tonislav Hristov, a dokument możemy oglądać na HBO GO w języku angielskim oraz polskim.

Produkcja Tonislava wywołała poruszenie wśród mediów i wymusiła dyskusję na ten temat tabu. Myślę, że warto zapoznać się z tą produkcją. Nie jest długa (78min), została bardzo ładnie nagrana, posiada wiele interesujących kadrów, ale również przekazuje wiele informacji i historii ludzi, nad którymi powinniśmy odbyć refleksje, w obliczu fali imigrantów.

Wioska, która została udokumentowana, liczy nie więcej niż 50 mieszkańców, posiada wiele opustoszałych domów. Czy należy przyjmować imigrantów? Czy oni w ogóle chcą tutaj mieszkać? A może bułgarska ziemia powinna należeć tylko i wyłącznie do Bułgarów? Zapraszam do obejrzenia tego dokumentu.

Opis HBO:

Nowości HBO Dokument Dobry ListonoszLeżąca w pobliżu granicy z Turcją, mała bułgarska wioska przez wieki musiała stawiać czoła najeźdźcom z Imperium Osmańskiego. Dziś miasteczko, zwane ze względu na swoje położenie Wielką Bramą, znalazło się w samym centrum kryzysu migracyjnego. Każdej nocy setki migrantów z południa próbują tędy przedostać się do Europy. Ivan, główny bohater filmu, jest miejscowym listonoszem, który postanowił ubiegać się o stanowisko prezydenta miasta Mężczyzna chciałby ożywić umierającą wioskę i powitać w niej uchodźców. Wielu osobom jednak nie podoba się jego pomysł.

 

Dokumentalista Tonislav Hristov (Soul Food Stories) mówi o ostatnim kryzysie migracyjnym w Europie przez pryzmat zapomnianej przez Boga i ludzi bułgarskiej wioski. Obraz w kapitalny sposób pokazuje wachlarz ludzkich emocji wywołanych przez pojawienie się obcych. Produkcja zebrała dużo pozytywnych recenzji i wywołała ogromną dyskusję społeczną. Brała również udział w konkursie zagranicznych filmów dokumentalnych na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance.

 

Nowości HBO XXLove

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Gorący zwiastun filmu MIŁOŚĆ, SEKS & PANDEMIA Patryka Vegi już w sieci! (4 lutego w kinach!)

Namiętność, poszukiwanie miłości i dużo gorących scen .Zobacz zwiastun filmu „Miłość, seks & pandemia”! Nowy film Patryka Vegi w kinach

Read More...

Film „355” z Jessica Chastain już w kinach

Zdobywczynie OSCARÓW Penelope Cruz i Lupita Nyong’o, zachwycające Jessica Chastain i Diane Kruger oraz gwiazdor serii AVENGERS Sebastian

Read More...

„Mój syn” w kinach od 25 lutego! ZWIASTUN

25 lutego do kin trafi film „Mój syn” w reżyserii Christiana Cariona - zrealizowany w nowatorski sposób detektywistyczny thriller

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu