Teatr WARSawy wznawia Hollywood

In Aktualności, Teatr, Wydarzenia

Po niespełna rocznej przerwie Teatr WARSawy wznawia spektakl w reżyserii Michała Siegoczyńskiego „Hollywood”. Wznowione spektakle zostaną zagrane 10 i 11 lutego i znowu znajdą się w repertuarze teatru WARSawy.

 

Wyprodukowany pod koniec 2016 roku spektakl „Hollywood” jest opowieścią o narodzinach potwora. Fabryka snów, jak określa się Hollywood, to niemal mityczna przestrzeń, która opowiadając historie, produkuje sny i marzenia. Uwiedziony marzyciel, który pragnie stać się częścią maszyny snującej opowieści o miłości, przemocy i śmierci, z widza staje się aktorem, który chce stwarzać świat w opowieści filmowej.
Jaką płaci za to cenę?
„Hollywood“ to także historia o mocy kreacji, władzy tego, kto ma głos, iluzji kontroli nad światem rozpisanym w scenariuszu, wycinku świata na taśmie filmowej, przeplataniu się prawdy opowieści i rzeczywistości, multiplikowaniu znaczeń. Władzę ma ten, kto ma kontrolę nad opowieścią. Tak w polityce, narracji historycznej, jak i bardziej osobistym, interpersonalnym wymiarze.

 

„Historia o walce dobra ze złem, miłości i śmierci – opowiadana przy ogniskach wszystkich starych plemion. Ma ją także mitologia Hollywood, słuchamy jej przy ognisku ekranu kina. Jak każda mitologia, ta również ma swoich bohaterów. Psychopatyczny morderca, młoda niewinna ofiara, nieustępliwy szeryf, cyniczny playboy, wypalony żołnierz… Od kina wysokiego, po niezbyt szanowane, tanie gatunki filmowe – to ciągle ta sama historia.” – mówi  Magdalena Zaniewska, współautorka dramatu.

 

W spektaklu zobaczymy Magdalenę Lamparską, Wojciecha Brzezińskiego
i Daniela Chryca.  

 

Tekst: Michał Siegoczyński, Magdalena Zaniewska

Dramaturgia: Magdalena Zaniewska

Reżyseria: Michał Siegoczyński

Scenografia i kostiumy: Jan Kozikowski

Opracowanie muzyczne: Michał Siegoczyński, Magdalena Zaniewska

Aranże piosenek, dźwięki: Michał Lamża

Ruch sceniczny: Alisa Makarenko

Obsada: Magdalena Lamparska, Wojciech Brzeziński, Daniel Chryc

 

Bilety: www.teatrwarsawy.pl

 

Spektakl zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.

 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Powstaje pierwsza baza polskich seriali internetowych!

W czasach pandemii kreatywność artystów zamkniętych w domach kwitnie i powstało już ponad 5 polskich seriali internetowych, wśród mniej i bardziej

Read More...

Premiera „Der Szturem. Cwiszyn/ Burza. Pomiędzy” w warszawskim Teatrze Żydowskim

W najbliższą sobotę, 3 października Teatr Żydowski zaprasza na premierę „Der Szturem. Cwiszyn / Burza. Pomiędzy” w reż. Damiana J.

Read More...

TYdzień Polskiej Muzyki

Rodzimy rap na topie, rosnąca popularność płyt analogowych i powrót kasety magnetofonowej przy jednoczesnym rozwoju streamingu muzycznego. Tak w największym skrócie można

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu