O muzycznej pasji w rozmowie z Martą Dryll

In Muzyka, Wywiady

Martę Dryll  mogliśmy oglądać w programie  Voice Of Poland gdzie zaśpiewała Here With Me. Tym wykonem zachwyciła jury programu i znalazła się wśród podopiecznych Marysi Sadowskiej. Mimo iż program się skończył Marta śpiewa, komponuję a niebawem ujrzy światło dzienne debiutancka płyta artystki .

Album „A Few Stories About Loneliness” będzie utrzymany w kilku gatunkach muzycznych, jednak wszystkie utwory będą ze sobą spójne i stworzą harmonijną całość. Na płycie przeważać będzie nostalgia, ale ballady będą równoważyć się z elektroniką i szybszymi rytmami. Utwór „Dark Side of Life” zapowiada nadchodzącą płytę Marty która ukaże się już latem tego roku. Nam udało się spotkać z Martą i porozmawiać o muzyce, współpracy z Marysią Sadowską, natchnieniu czy też o tym co Marta robi w wolnych chwilach.
Zapraszamy Was do wysłuchania naszej rozmowy z fantastyczną i charyzmatyczną kompozytorką, piosenkarką jaką jest Marta Dryll.
Część I

Część II

Część III

 

Marta Dryll – biogram

Marta urodziła się i wychowała w Warszawie. Mieszka na warszawskiej Pradze. Skończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu.W wieku 16 lat rozpoczęła naukę w grupie wokalnej przy Teatrze Studio Buffo, pod okiem Marioli Napieralskiej.

W późniejszym czasie miała przyjemność śpiewania w jej chórkach. W roku 2012 rozpoczęła naukę na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie studiuje prawo na Wydziale Prawa i Administracji UW. Marta jest autorką tekstów i twórcą muzyki do swoich piosenek. Jest  połączeniem wulkanu energii i ogromnej wrażliwości.

Muzyka jest dla niej nośnikiem emocji, które zapisuje w dźwiękach. Marta w swoich kompozycjach dotyka wielu gatunków muzycznych, jednak wszystkie utwory są ze sobą spójne i tworzą harmonijną całość, okraszoną dużą ilością dźwięków fortepianu i potężnych chórów. Marta pracuje obecnie nad materiałem na swoją pierwszą płytę. Do jednej z piosenek „Never Forget You” zaprosiła Marzenę Ugorną, jedną z najlepiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia. Marta poczuła prawdę w bluesowym wokalu Marzeny, a muzyczna szczerość i prawdziwe emocje stanowią dla niej największą wartość. Zaspół tworzy grupa wieloletnich przyjaciół; muzyków, którzy wielokrotnie spotykali się na jednej scenie i połączyli się dzięki wspólnej pasji.

Profil na Facebook:
Profil na YouTube:

Rozmawiał : K.S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

O nowej płycie „Oj dolo” w wywiadzie z zespołem Łysa Góra

W kwietniu ukazał się klip do piosenki “Oj Dolo” zapowiadający nową płytę grupy Łysa Góra, o tej samej nazwie.

Read More...

ZNAMY CZTERECH PIERWSZYCH FINALISTÓW RED BULL KONTROWERSY

Dwa pierwsze przystanki eliminacyjne Red Bull KontroWersy za nami. W Poznaniu i Rzeszowie poznaliśmy czterech pierwszych finalistów. Kto dołączy

Read More...

O fascynacji kryminałami w wywiadzie z Adamem Widerskim

Adam Widerski to debiutujący autor kryminału „Odwyk” wydany przez wydawnictwo  Initium. „Odwyk” to  dziejący się w Łodzi kryminał który

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu