INTRO FESTIVAL 2018 OGŁASZA LINE-UP – Vitalic i Apparat głównymi headlinerami

In Muzyka, Wydarzenia

W lipcu odbędzie się unikatowy festiwal muzyki elektronicznej i sztuki światła na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Miks sztuki nowych mediów, technologii, malarstwa, graffiti i tatuażu. Instalacje artystyczne w Parku Zamkowym. Międzynarodowe gwiazdy muzyczne.

13 i 14 lipca w Raciborzu odbędzie się piąta edycja INTRO FESTIVALU. INTRO jest interdyscyplinarnym festiwalem muzyki elektronicznej i światła na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Na wskroś nowoczesny i technologiczny w murach średniowiecznego, pięknie odremontowanego Zamku Piastowskiego. Cechy charakterystyczne imprezy to uderzający kontrast i Mapping 3D kaplicy zamkowej z 1288 roku. Na festiwalu wystawiają sztukę również malarze, rzeźbiarze oraz różnorodni twórcy instalacji świetlnych.

 


INTRO to obecnie najdynamiczniej rozwijający się festiwal w Polsce. Finalista konkursu Academy Virgin Mobile (pod patronatem Narodowego Centrum Kultury) na najbardziej innowacyjny projekt kultury w Polsce (z pośród 600 projektów). Ma szansę stać się dumą Śląska po OFF i Tauronie. Festiwal to unikat w środowisku miłośników elektronicznych bitów i nowinek technicznych.

Urocze miasteczko Racibórz, w tych dniach zamieni się w muzyczną stolicę Polski. Kto zagra w lipcu? Headlinerzy INTRO Festival 2018:
1. VITALIC (Francja)
2. APPARAT Dj (Niemcy)
3. HVOB (Austria)
4. RODRIGUEZ Jr. & LISET ALEA (Francja)

  1. HÖGNI (Islandia) (ex składu GusGus)
  2. PRESIDENT BONGO (Islandia) (ex składu GusGus)

 

  1. GUDRUN VON LAXENBURG (Austria)
    8. ISHOME (Rosja)
  2. NØLAH (Hiszpania)
  3. GOORAL (Polska)
  4. MANOID (Polska)

… i wielu innych producentów i składów. Łącznie 45 artystów w ciągu dwóch dni. Więcej bieżących informacji na oficjalnym fanpage imprezy: https://www.facebook.com/intro.festival.poland/.

 

Nowości, jakie w tym roku przygotowali twórcy INTRO, to:

– przejście w dwudniowy format;

– trzy sceny (Main, Beach, DNB);

– wybitne, międzynarodowe gwiazdy muzyki elektronicznej;

– światła ambientowe całego zamku;

– pokazy najnowszych laserów;

– warsztaty dj’skie;

– bulwary nadodrzańskie przy zamku staną się mini miasteczkiem festiwalowym ze strefami chillu i sztuki. W przygotowanie wydarzenia włączyli się: Instytut Sztuki i Architektury PWSZ Racibórz, Wyższa Szkoła Technologii Informatycznej z Katowic i studenci katowickiej ASP.

W tej chwili współpracujemy przy projektowaniu mappingu kaplicy zamkowej z grupą kreatywnych z Tving Stage Design – mówi Odyseusz Olbiński, twórca i organizator INTRO FESTIVALU.
Poniżej AfterMovie Intro 2017.

 

 

 

 
Inspiracją w tworzeniu formatu festiwalu jest dla nas amerykański artysta Bart Kresa, który zaprojektował i mappingował podobny dziedziniec w studiach Warner Bros – dodaje Odyseusz. www.youtube.com/watch?v=5gkzdSIrnBk

 

Docelowo projekt „INTRO 2020” kierunkuje festiwal w park technologii i sztuki światła, mapping 3D wszystkich ścian zamku i wykorzystanie nowych urządzeń do animowania bulwarów i średniowiecznego zamku. To w przyszłości spektakularne 1500m2 wirtualnego świata nocą, gdzie po zmierzchu odbiorca otoczony będzie wirtualną, zaprogramowaną architekturą. Obecnie mappingujemy „Śląską Perłę Gotyku” z 1288 roku – kaplicę zamkową. INTRO to także świetlne rzeźby wielkoformatowe w miksie ze sztuką nowych mediów.

Imprezę wspiera Marszałek Województwa Śląskiego i Miasto Racibórz.

 

INTRO FESTIVAL

www.introfestival.pl

https://www.facebook.com/intro.festival.poland/

https://www.instagram.com/intro_festival/

 

INTRO to festiwal muzyki elektronicznej i światła w Raciborzu. Unikatowe święto z niezwykłą atmosferą i różnorodnością sztuk. Najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje. INTRO to przede wszystkim 12 godzin wyszukanych DJ’ów i składów elektronicznych.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Michał Szczerbiec w wywiadzie o płycie „Chyba zapomniałem”

Michał Szczerbiec – gitarzysta, wokalista, kompozytor, tekściarz, aktor. Doceniany przez krytyków oraz publiczność, kilkukrotnie wyróżniany w konkursie gitarowym „Solo

Read More...

Anja Rubik z #sexedPL na Audioriver

Dwie upalne noce, elektryzujące brzmienia, żywioł tańca, piaszczysta plaża. Ludzie, muzyka, poszukiwania. Audioriver dba o bezpieczeństwo nowych doświadczeń –

Read More...

MUZYCZNY NIEZBĘDNIK LATA – PREMIERA PŁYTY „LATO Z RADIEM FESTIWAL 2019”

Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Brodka, Kortez, Smolik, Nosowska, Sławek Uniatowski, Perfect i wielu innych artystów będzie można posłuchać na

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu