Symfonia klasycznych i rockowych dźwięków

In Muzyka, Wydarzenia

Czy połączenie gitar, silnego głosu, chwytliwych tekstów i muzyki klasycznej jest możliwe? Lady Pank, z Januszem Panasewiczem na czele, udowadniają, że tak! Zespół, w akompaniamencie Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, wzruszy i zachwyci publiczność już 15 kwietnia na warszawskim Torwarze oraz 19 kwietnia w Gdynia Arenie. Bilety na koncerty symfoniczne są jeszcze dostępne w sprzedaży.

Nie ma w Polsce osoby, która nie słyszałaby nigdy o formacji Lady Pank, ani takiej, dla której nazwisko Janusza Panasewicza czy Jana Borysewicza byłoby zupełnie obce. Zespół od 37. lat łączy pokolenia i porywa serca ludzi w każdym wieku. Ojcowie wraz ze swoimi synami przekrzykują się śpiewając „Sztukę Latania”, natomiast matki i ich córki wzruszają się przy „Zawsze Tam Gdzie Ty”. Nie byłoby to możliwe gdyby nie uniwersalne i zawsze aktualne teksty, charakterystyczny głos frontmana oraz znakomite melodie, które błyskawicznie wpadają w ucho i zapadają w pamięci.

W pokaźnej, prawie 40-letniej dyskografii, zespół posiada album z symfonicznymi aranżacjami swoich największych przebojów, wydany sześć lat temu. Znajdują się na nim między innymi takie utwory jak „Marchewkowe Pole”, „Kryzysowa Narzeczona” czy „Zostawcie Titanica”.
– Wiesz, w 2012 roku, kiedy zgłosił się do nas Andrzej Szczypiorski, nie za bardzo byliśmy podjarani tym pomysłem. Ale kiedy jego brat Marcin przygotował dla nas aranżacje dwudziestu paru kawałków Lady Pank, a potem wystąpiliśmy z Orkiestrą Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja, zaczęło nam się to podobać. Zwłaszcza że wtedy nikt z nas ani z publiczności nie spodziewał się, że może to tak fajnie wypaść wspomina  Janusz Panasewicz w jednym ze swoich najnowszych wywiadów dla portalu Onet.pl.

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej nieraz udowadniała, że fenomenalnie radzi sobie z polską muzyką rozrywkową, występując u boku największych gwiazd – takich jak Kayah czy Justyna Steczkowska. Nie inaczej będzie i tym razem! – (…)sprawia mi to wiele radości. Ja naprawdę czuję na scenie tę przestrzeń, jaką wytwarza orkiestradodaje wokalista Lady Pank.

O tym, jak legendarna polska formacja wypada na żywo w towarzystwie orkiestry symfonicznej będzie można przekonać się niebawem! Zespół powróci ze swoim symfonicznym projektem już w kwietniu. Lady Pank wraz z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej pod batutą Andrzeja Szczypiorskiego zagra dwa wyjątkowe koncerty – 15 kwietnia w Warszawie (Torwar) oraz 19 kwietnia w Trójmieście (Gdynia Arena).

 

Lady Pank Symfonicznie:

15 kwietnia – Torwar, Warszawa

19 kwietnia – Gdynia Arena, Gdynia

BILETY (MIEJSCA SIEDZĄCE):

Kategoria I – 155 PLN

Kategoria II – 125 PLN

 

Kategoria III – 95 PLN

Kategoria IV – 65 PLN (tylko w Gdyni)

 

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)

Sprzedaż internetowa: stodola.pl

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Michał Szczerbiec w wywiadzie o płycie „Chyba zapomniałem”

Michał Szczerbiec – gitarzysta, wokalista, kompozytor, tekściarz, aktor. Doceniany przez krytyków oraz publiczność, kilkukrotnie wyróżniany w konkursie gitarowym „Solo

Read More...

Anja Rubik z #sexedPL na Audioriver

Dwie upalne noce, elektryzujące brzmienia, żywioł tańca, piaszczysta plaża. Ludzie, muzyka, poszukiwania. Audioriver dba o bezpieczeństwo nowych doświadczeń –

Read More...

MUZYCZNY NIEZBĘDNIK LATA – PREMIERA PŁYTY „LATO Z RADIEM FESTIWAL 2019”

Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Brodka, Kortez, Smolik, Nosowska, Sławek Uniatowski, Perfect i wielu innych artystów będzie można posłuchać na

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu