MACIEJ STUHR o ojcostwie, byciu gęsią i skrywanych marzeniach – KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI już w kinach!

In Aktualności, Kino, Wywiady

MACIEJ STUHR o ojcostwie, byciu gęsią i lataniu.

KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI już w kinach!

Jak mówią gęsi? Co to znaczy być ojcem? Czy dubbing to frajda? Na te wszystkie pytania odpowiada Maciej Stuhr, który w polskiej wersji językowej komedii KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI użyczył głosu głównej postaci – gęsi o imieniu Benek. Aktor zdradza również swoje najskrytsze marzenie i bardzo chwali swoją dubbingową koleżankę – Julię Kamińską, z którą na polu animacji spotyka się po raz kolejny od czasu hitu „Zaplątani”. Zapraszamy na rozmowę z Maciejem Stuhrem i przypominamy, że KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI nadleciały do kin w całej Polsce w piątek 11 maja.

KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI to niezwykle śmieszny film” – mówi Maciej Stuhr – „Śmiałem się, kiedy go oglądałem, śmiałem się nawet jak pracowaliśmy nad tą postacią. Mam nadzieję, że dzieciaki też będą się śmiały.”. Zapytany o graną przez siebie postać, dodaje: „Benek jest sprytną gęsią, przede wszystkim świetnie lata i lubi życie według swoich zasada i reguł. Kocha zabawę i jest fantastycznym ‘fruwaczem’. Wydaje mu się, że jest najlepszy na świecie. Aż tu nagle! …bo przecież zazwyczaj w filmach jest: ‘aż tu nagle’. ‘Jak mówią gęsi?’ – to jest pytanie, które zadawałem sobie przez parę dni pracy nad dubbingiem. Jednocześnie zawsze staram się, aby mój głos z każdą nową postacią, którą nagrywam, był troszkę inny od Julka z ‘Zaplątanych’ czy od ‘Kurczaka Małego’ … kurczak to nie gęś w końcu! Szukam więc różnych środków. Na szczęście Benek jest bardzo wyjątkową postacią spośród wszystkich, którym podkładałem do tej pory głos. Ma w sobie coś z luzaka i trochę takiego… ‘jowialnego pana’ z lekkim brzuszkiem i bardzo charakterystycznym śmiechem. Po raz pierwszy w życiu tak się śmiałem, jak się śmieje Benek, więc musiałem to trochę poćwiczyć. A jak wyszło? To już zobaczą dzieciaki w kinie!”

Maciej Stuhr na pytanie, dlaczego podkłada głos w filmach animowanych odpowiedział: „Z różnych powodów. Po pierwsze: jest to dla mnie ogromna frajda. Przypominam sobie jak byłem dzieciakiem i jak lubiłem oglądać śmieszne filmy. Po drugie: sam mam teraz małe dziecko, małego Tadzia, więc trochę dla niego też robię, żeby on mógł tatusia posłuchać w różnych bajkach. To taka moja prywatna motywacja. Bycie tatą to jedno z najpoważniejszych zadań. Jak widać po naszym filmie, nawet taka gęś jak Benek może zrozumieć, że ojcostwo to najwspanialsza przygoda jaką mężczyzna, czy też samiec gęsi, może w życiu przeżyć. To piękna lekcja dla Benka i myślę, że dająca do myślenia wielu widzom. Wielu tatusiów, którzy przyjdą na ten film z dzieciakami może się odnaleźć w tej postaci.”

Aktor zdradza również swoje sekretne marzenie, które udało mu się poniekąd spełnić dzięki filmowi KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI: „Myślę, że każdy chłopak marzy o lataniu. Muszę się przyznać, że miewam bardzo często sny o lataniu i one są niezwykle realne. Otwieram w nich okno jak w Piotrusiu Panie, wyskakuje i… nie spadam w dół, tylko szybuję nad miastem! To jeden z moich ulubionych snów, jakie w życiu mam. Cieszę się, że ‘gęsiej paczce’ mogę zaprezentować swoje od dawna skrywane marzenia.”

 

KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI to nie pierwszy raz, kiedy w jednej animacji spotykają się Maciej Stuhr i Julia Kamińska: „Pracowaliśmy już razem z Julią Kamińską – stworzyliśmy parę ‘Zaplątanych’, czyli Roszpunki i Julka Szczerbca. Teraz ta para powraca – obrosła w piórka można powiedzieć. Po sukcesie disney’owskiej produkcji będziemy się wzbijać w przestworza. Julia jest wspaniałą profesjonalistką, jeżeli chodzi o dubbing i naprawdę robi to wybitnie. Potrafi głosem tak oddać charakter postaci jak mało która jej koleżanka. Jestem bardzo szczęśliwy, że przy tym filmie pracujemy razem.”

Partnerem akcji edukacyjnej w ramach promocji filmu KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI

jest Stowarzyszenie Ptaki Polskie

Bądź na pTAK! razem ze stowarzyszeniem Ptaki Polskie!

www.ptakipolskie.pl

Jak walczymy o lepszy los ptaków?

– Odtwarzamy i dbamy o mokradła, które są domem Czajek, Krwawodziobów, Żurawi i Derkaczy

– Chronimy i monitorujemy rzadkie i zagrożone gatunki takie jak Orlik grubodzioby

– Leczymy orły trafiające do ośrodków rehabilitacji na terenie całego kraju

– Promujemy Ogrody na pTAK! – przyjazne ptakom i zapylaczom. Wspieramy wiedzą innych i sami zakładamy bioróżnorodne ogrody.

– Wraz z rolnikami dbamy o bioróżnorodność wsi – miedze, oczka wodne, niewypalanie traw – pod skrzydłami kampanii Bukiet z pól

– Edukujemy, komunikujemy i opowiadamy o przyrodzie w ramach kampanii Bądź na pTAK! (www.jestemnaptak.pl).

Zapraszamy do pobrania aplikacji Głosy ptaków, a także na FB @jestem na pTAK!

KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI – w kinach od 11 maja

Oficjalny polski zwiastun:

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Musisz odegrać swoją rolę. Nowy serial audio „Dublerka” od Empik Go i Wydawnictwa Albatros

Skrywane tajemnice, obsesyjne marzenia o występach na wielkiej scenie oraz toksyczna matczyna miłość to wyzwania, z którymi muszą zmierzyć

Read More...

Kosmiczna przygoda w zwiastunie animacji SAMSAM. W kinach od 7 sierpnia

Marzyliście kiedyś o tym, by uczęszczać do szkoły magii? Akademia super bohaterów to jeszcze większa frajda!

Read More...

Trylogia Bogowie Krwi i Prochu autorstwa Briana McClellana

Epicka trylogia fantasy w uniwersum Magów Prochowych o młodym narodzie walczącym ze starożytnymi potężnymi siłami, które zaczynają się budzić, gdy na

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu