Magda, 2manydjs i Catz ’N Dogz już w najbliższy weekend zagrają na Smolnej

In Muzyka, Wydarzenia

W najbliższy weekend w warszawskim klubie Smolna czekają nas kolejne wydarzenia z bardzo mocną elektroniczną obsadą.

W piątek wystąpią tam Magda i Catz ’N Dogz, a headlinerem sobotniej nocy będzie duet 2manydjs.

Piątkowe wydarzenie na Smolnej można byłoby określić jako „international locals night”, bo Magda i Catz N Dogz, którzy są obecnie znani raczej z występów w innych krajach, pochodzą z Polski. Magda Chojnacka, czyli jedna z najpopularniejszych DJ-ek na świecie urodziła się w Żywcu, ale w wieku 9 lat wraz z rodziną wyemigrowała do Houston, a potem do Detroit, czyli bardzo ważnym mieście dla muzyki techno.

Magda zyskała rozgłos głównie dzięki projektom związanym z bardzo znaną wytwórnią M_nus, zarządzaną przez Richiego Hawtina. To tam w 2010 roku wydała swój pełnowymiarowy album pt. „The Fallen Page”, ale już rok później reprezentowała barwy labelu Items & Things, który wraz z nią założyli Troy Pierce i Marc Houle. Z kolei jako DJ-ka, Magda występowała w wielu miejscach na całym świecie – od Brazylii, po Japonię i kraje Europy.

 

MAGDA @ Fact’s 5th Birthday, Barcelona

 

Catz N Dogz to również polski projekt, który tworzą Grzegorz i Wojtek – dwaj producenci i DJ-e dorastający w Szczecinie. Poznali się i rozpoczęli wspólną działalność właśnie tam, ponieważ obaj wspierali rozwijającą się wtedy lokalną scenę. Dziś tworzą projekt rozpoznawalny na całym świecie, a stało się tak m.in. ze względu na współpracę z labelem Dirtybird oraz aktywność ich własnej wytwórni Pets Recordings.

W jej katalogu można znaleźć utwory nie tylko młodych i obiecujących artystów z Polski, ale również produkcje doświadczonych wykonawców z zagranicy – m.in. Axela Bomana czy KiNKa. Duet równie dobrze, jak w studiu, sprawdza się również podczas występów na żywo, które widziała już publiczność m.in. podczas takich festiwali, jak Melt! czy BPM.

 

CATZ ‚N DOGZ disco to techno grooves in The Lab LDN

 

Po świetnie zapowiadającym się piątku, plan na sobotę wygląda równie dobrze. Headlinerami sobotniej imprezy na Smolnej będą 2manydjs, czyli pochodzący z Belgii duet, który tworzą David i Stephen Dewaele. Jest to ich kolejny projekt, ponieważ są znani również z działalności w grupie Soulwax, odpowiedzialnej za wiele świetnych płyt oraz remiksy m.in. dla The Chemical Brothers, Tame Impala czy MGMT. 2manydjs to wybitni DJ-e, którzy w swoich setach żywiołowo łączą elementy wielu nurtów – m.in. disco, house, techno i electro.

 

Soulwax – Do You Want To Get Into Trouble?

 

Więcej na www.smolna38.com i www.facebook.com/smolna38

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Cmentarzysko” i Projekt Kłobook w rozmowie z Pawłem Fijałkowskim i Martyną Ościk

Projekt Kłobook to dziecko wydawnicze które powstało z pasji Martyny Ościk i Pawła Fijałkowskiego. Zaczynali  od bloga, gdzie można

Read More...

Empire Live Festival – pierwszy taki festiwal w Polsce!

Już 21 Września na kultowym Nocnym Targu Towarzyskim w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja Empire Live Festival! Jak zapowiadają

Read More...

O słowiańsko- celtyckich dźwiękach w rozmowie z Roderykiem

Zespół Roderyk funkcjonuje od 2010 roku. Muzyka jaką wykonuje, przenosi słuchacza w odległą podróż, w różne zakątki czasu i

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu