Rozśpiewany „Mordor” czyli wywiad zespołem Mordorsi

In Wywiady

Gdy słyszymy „Mordor” na myśl przychodzi nam Tolkien i kultowy „Władca Pierścieni”. Ale mieszkańcom stolicy kojarzy się także z zagłębiem biurowców na Mokotowie.

Ta część miasta żyje codziennie na ASAP-ie . I mimo korporacyjnego życia, meetingów,deadlinów, własnie tu powstał zespól „Mordorsi” W twórczości bandu znajdziemy teksty o sytuacjach, które zdarzają się w codziennym życiu każdego z nas i nie tylko korpoludzi . Utwory charakteryzują się dobrym humorem w ciekawej oprawie muzycznej. Skład zespołu to:
Jaime Gibson – saksofon, Mikołaj Kaniewski – gitara basowa, Mike Majer – wokal, Hubert Mikulic- cajon/gitara/harmonijka, Paweł Warchoł – gitara

Nam udało się spotkać z członkami zespołu, którzy podczas rozmowy zdradzili nam jak powstał zespół, kim są jego członkowi oraz jak spędzają czas wolny. Zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy.

Część I

Część II

 

O zespole:

Zespół powstał w październiku 2016 roku.
Geneza nazwy Mordorsów wzięła się od Mordoru jako warszawskiego zagłębia biurowego. Pierwsze piosenki zespołu nawiązywały do tematyki korporacyjnej, a inspiracją do stworzenia projektu był pomysł na wyśmianie “korpogadki” jako zapożyczonych meetingów, deadlinów namiętnie nadużywanych w codziennym życiu zawodowym. Pomysłodawcami byli gitarzysta Paweł Warchoł i wokalista Mike Majer, do których po krótkim czasie dołączył Hubert Mikulicz, dodając cajon, dodatkową gitarę i harmonijkę. W 2017 roku Mordorsi przypadko poznali australijskiego saksofonistę Jaimiego Gibsona, który zaproponował spontaniczny występ na scenie Klubu Harenda. Dalsze zdarzenia sprawiły, żę przeniósł się on do Polski i dołączył do zespołu.

Zespół w swojej twórczości, poza korpotwórczóścią, nawiązuje również do wartości uniwersalnych, często delikatnie wyśmiewając zaobserwowaną rzeczywistość.
Mordorsi stworzyli wiele autorskich piosenek oraz własnych aranżacji coverów. Znakiem rozpoznawczym jest akustyczne brzmienie gitar w połączeniu z melodyjną linią saksofonu, harmonijki i wokalu.

Występy Mordorsów można było zobaczyć i usłyszeć w takich miejscach jak: Klub Harenda, VooDoo Club, W Oparach Absurdu, Bez Słowa, La Boheme, Coffee Karma, Klub Makulatura, Centrum Zarządzania Światem, Zakład Mięsny, Cynamon&Kardamon, Klub no22, Hala Gwardii (w ramach WOŚP). Zespół awansował do półfinałów ogólnoświatowego EMERGENZA Festival 2018.

Rozmawiał : K.S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Scooter na warszawskim Torwarze!

Scooter wraca do polski z specjalnym projektem Space Transmission. 19 czerwca warszawski Torwar na jeden wieczór stanie się festiwalem

Read More...

„Ciemno, prawie noc” premiera filmu oraz wywiady

18 marca w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera najnowszego filmu Borysa Lankosza „Ciemno, prawie noc”, na

Read More...

Fotorelacja – Koncert Lady Pank w Łodzi – 10.03.2019r Atlas Arena

10 marca w Łódzkiej Ergo Arenie odbył się koncert zespołu Lady Pank, to jeden z przystanków na trasie koncertowej

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu