Rozśpiewany „Mordor” czyli wywiad zespołem Mordorsi

In Wywiady

Gdy słyszymy „Mordor” na myśl przychodzi nam Tolkien i kultowy „Władca Pierścieni”. Ale mieszkańcom stolicy kojarzy się także z zagłębiem biurowców na Mokotowie.

Ta część miasta żyje codziennie na ASAP-ie . I mimo korporacyjnego życia, meetingów,deadlinów, własnie tu powstał zespól „Mordorsi” W twórczości bandu znajdziemy teksty o sytuacjach, które zdarzają się w codziennym życiu każdego z nas i nie tylko korpoludzi . Utwory charakteryzują się dobrym humorem w ciekawej oprawie muzycznej. Skład zespołu to:
Jaime Gibson – saksofon, Mikołaj Kaniewski – gitara basowa, Mike Majer – wokal, Hubert Mikulic- cajon/gitara/harmonijka, Paweł Warchoł – gitara

Nam udało się spotkać z członkami zespołu, którzy podczas rozmowy zdradzili nam jak powstał zespół, kim są jego członkowi oraz jak spędzają czas wolny. Zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy.

Część I

Część II

 

O zespole:

Zespół powstał w październiku 2016 roku.
Geneza nazwy Mordorsów wzięła się od Mordoru jako warszawskiego zagłębia biurowego. Pierwsze piosenki zespołu nawiązywały do tematyki korporacyjnej, a inspiracją do stworzenia projektu był pomysł na wyśmianie “korpogadki” jako zapożyczonych meetingów, deadlinów namiętnie nadużywanych w codziennym życiu zawodowym. Pomysłodawcami byli gitarzysta Paweł Warchoł i wokalista Mike Majer, do których po krótkim czasie dołączył Hubert Mikulicz, dodając cajon, dodatkową gitarę i harmonijkę. W 2017 roku Mordorsi przypadko poznali australijskiego saksofonistę Jaimiego Gibsona, który zaproponował spontaniczny występ na scenie Klubu Harenda. Dalsze zdarzenia sprawiły, żę przeniósł się on do Polski i dołączył do zespołu.

Zespół w swojej twórczości, poza korpotwórczóścią, nawiązuje również do wartości uniwersalnych, często delikatnie wyśmiewając zaobserwowaną rzeczywistość.
Mordorsi stworzyli wiele autorskich piosenek oraz własnych aranżacji coverów. Znakiem rozpoznawczym jest akustyczne brzmienie gitar w połączeniu z melodyjną linią saksofonu, harmonijki i wokalu.

Występy Mordorsów można było zobaczyć i usłyszeć w takich miejscach jak: Klub Harenda, VooDoo Club, W Oparach Absurdu, Bez Słowa, La Boheme, Coffee Karma, Klub Makulatura, Centrum Zarządzania Światem, Zakład Mięsny, Cynamon&Kardamon, Klub no22, Hala Gwardii (w ramach WOŚP). Zespół awansował do półfinałów ogólnoświatowego EMERGENZA Festival 2018.

Rozmawiał : K.S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

O nowej płycie „Oj dolo” w wywiadzie z zespołem Łysa Góra

W kwietniu ukazał się klip do piosenki “Oj Dolo” zapowiadający nową płytę grupy Łysa Góra, o tej samej nazwie.

Read More...

ZNAMY CZTERECH PIERWSZYCH FINALISTÓW RED BULL KONTROWERSY

Dwa pierwsze przystanki eliminacyjne Red Bull KontroWersy za nami. W Poznaniu i Rzeszowie poznaliśmy czterech pierwszych finalistów. Kto dołączy

Read More...

O fascynacji kryminałami w wywiadzie z Adamem Widerskim

Adam Widerski to debiutujący autor kryminału „Odwyk” wydany przez wydawnictwo  Initium. „Odwyk” to  dziejący się w Łodzi kryminał który

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu