Witold Popiel o „Kronikach miejskich” zespołu Artra

In Wywiady

 

W roku 1973 powstał hippisowsko-awangardowy zespół Artra. Który próbował interpretować oraz przekładać na język muzyczny doświadczenia malarskie i teatralne swych członków.

W 2017-tym nastąpiło spotkanie po latach. Artyści : Leszek Gapski, Witold Popiel oraz występująca gościnnie Agata Oryszyn wyruszyli w kolejną podróż „w nieznane”.

Impresyjne kody dźwięków plastycznych okazały się ciekawym eksperymentem twórczym. Skład zespołu to Leszek Gapski – perkusja, keyboard Witold Popiel – trąbka, klarnet, dźwiękowe animacje , Joanna Świrska – śpiew.

Naszym gościem był Witold Popiel z którym mieliśmy okazje porozmawiać o początkach zespołu, przyjaźni z Kamilem Sipowiczem oraz m.in jak ważna jest muzyka w filmie.

Część I

Część II

Cześć III

Część IV

„….MUZYKĘ TRAKTUJEMY INSTRUMENTALNIE brzmienie jest pierwszym impulsem, zwiastunem dźwięku, brzmienie jest początkiem i końcem naszej muzyki…”

Kroniki Miejskie” to debiutancki album tego polskiego awangardowego jazzowego trio. Muzyka, nagrana na żywo, jest ciągłym, improwizowanym utworem, podzielonym następnie na sześć utworów, z partiami wokalnymi zarejestrowanymi w studiu. Okładka albumu została stworzona przez Witolda Popiela – nie tylko utalentowanego muzyka ale również uznanego artystę grafika i malarza. Na okładce tej bardzo starannie wydanej płyty nie są wymienieni autorzy kompozycji, ale pomysłodawcą koncepcji albumu oraz wszystkich utworów jest Witold Popiel a współtwórcami płyty są wszyscy zaangażowani w ten projekt muzycy.

Utwory:
Muranów o świcie
Plac Inwalidów
Ariadna 68
Środziemie warszawskie
Gazownia na Woli
Wieża ciśnień

 

 

http://artramusic.eu

https://www.facebook.com/artramusic.eu/

Rozmawiał : K.S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

O nowej płycie „Oj dolo” w wywiadzie z zespołem Łysa Góra

W kwietniu ukazał się klip do piosenki “Oj Dolo” zapowiadający nową płytę grupy Łysa Góra, o tej samej nazwie.

Read More...

ZNAMY CZTERECH PIERWSZYCH FINALISTÓW RED BULL KONTROWERSY

Dwa pierwsze przystanki eliminacyjne Red Bull KontroWersy za nami. W Poznaniu i Rzeszowie poznaliśmy czterech pierwszych finalistów. Kto dołączy

Read More...

O fascynacji kryminałami w wywiadzie z Adamem Widerskim

Adam Widerski to debiutujący autor kryminału „Odwyk” wydany przez wydawnictwo  Initium. „Odwyk” to  dziejący się w Łodzi kryminał który

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu