Witold Popiel o „Kronikach miejskich” zespołu Artra

In Wywiady

 

W roku 1973 powstał hippisowsko-awangardowy zespół Artra. Który próbował interpretować oraz przekładać na język muzyczny doświadczenia malarskie i teatralne swych członków.

W 2017-tym nastąpiło spotkanie po latach. Artyści : Leszek Gapski, Witold Popiel oraz występująca gościnnie Agata Oryszyn wyruszyli w kolejną podróż „w nieznane”.

Impresyjne kody dźwięków plastycznych okazały się ciekawym eksperymentem twórczym. Skład zespołu to Leszek Gapski – perkusja, keyboard Witold Popiel – trąbka, klarnet, dźwiękowe animacje , Joanna Świrska – śpiew.

Naszym gościem był Witold Popiel z którym mieliśmy okazje porozmawiać o początkach zespołu, przyjaźni z Kamilem Sipowiczem oraz m.in jak ważna jest muzyka w filmie.

Część I

Część II

Cześć III

Część IV

„….MUZYKĘ TRAKTUJEMY INSTRUMENTALNIE brzmienie jest pierwszym impulsem, zwiastunem dźwięku, brzmienie jest początkiem i końcem naszej muzyki…”

Kroniki Miejskie” to debiutancki album tego polskiego awangardowego jazzowego trio. Muzyka, nagrana na żywo, jest ciągłym, improwizowanym utworem, podzielonym następnie na sześć utworów, z partiami wokalnymi zarejestrowanymi w studiu. Okładka albumu została stworzona przez Witolda Popiela – nie tylko utalentowanego muzyka ale również uznanego artystę grafika i malarza. Na okładce tej bardzo starannie wydanej płyty nie są wymienieni autorzy kompozycji, ale pomysłodawcą koncepcji albumu oraz wszystkich utworów jest Witold Popiel a współtwórcami płyty są wszyscy zaangażowani w ten projekt muzycy.

Utwory:
Muranów o świcie
Plac Inwalidów
Ariadna 68
Środziemie warszawskie
Gazownia na Woli
Wieża ciśnień

 

 

http://artramusic.eu

https://www.facebook.com/artramusic.eu/

Rozmawiał : K.S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„China Symphony Orchestra Tour in Poland 2019/2020”.

To premierowy i jedyny taki projekt oraz trasa koncertowa w Polsce! Jesienią 2019 r. po raz pierwszy przed polską

Read More...

Festiwal Solidarity of Arts startuje dziś w Gdańsku. Wystąpią Pussy Riot, Tangerine Dream, Ben Frost, Olivia i wielu innych!

Na zaproszenie Europejskiego Centrum Solidarności, Unsound współodpowiada w tym roku za program festiwalu Solidarity of Arts, którego motywem przewodnim

Read More...

Kobieta z charakterem. „Kapitan Marvel” – recenzja filmu.

Kapitan Marvel tak jak każdy film z MCU, był skazany na światowy sukces. Świetne przedstawienie postaci w ostatniej scenie

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu