O nowej płycie „Oj dolo” w wywiadzie z zespołem Łysa Góra

In Muzyka, Wywiady

W kwietniu ukazał się klip do piosenki “Oj Dolo” zapowiadający nową płytę grupy Łysa Góra, o tej samej nazwie.

Album „Oj Dolo” to 3 album w dyskografii istniejącej od 2012 roku heavy folkowej grupy Łysa Góra. Warto wspomnieć iż zespół używa wszechstronnego zaplecza instrumentów (bęben sznurowy, fidel płocka, suka biłgorajska, skrzypce, saz, szufla bas, sopiłka, didgeridoo, drumla i cała masa drobnych instrumentów ludowych).

Muzyka Łysej Góry wprowadzi Was w niezwykły klimat i atmosferę dawnych czasów. W repertuarze zespołu znajdziemy utwory polskie, ukraińskie, kozackie, białoruskie pieśni bałkańskie oraz autorskie kompozycje.

Z naszej rozmowy dowiecie się m.in jak długo trwała praca nad płytą, a także co powoduje ze saz potrafi się rozstroić. Zapraszamy Was do wysłuchania wyjątkowej rozmowy z Sylwią Biernat oraz Pawłem Piotrowiczem.

Część I

Część II

Część III

 

O zespole:

Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno nas jednoznacznie przypisać do jednego nurtu.

Poruszamy się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Większość tekstów czerpiemy zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów.

Nie boimy się eksperymentować i łamać schematy. Dwa silne kobiece wokale oparte na śpiewie klasycznym i białym głosie przeplatają się wzajemnie na kanwie elektryzujących dźwięków gitary, głębokiego basowego brzmienia i mocnej perkusji, oswojonych delikatnymi brzmieniami „przeszkadzajek” i skrzypiec. Na naszych występach gwarantujemy nieprawdopodobną energię i klimat rodem z Łysej Góry.

W skład zespołu wchodzą :

– Dorota Filipczak-Brzychcy – wokal
– Marta Jędrzejczyk – wokal
– Sylwia Biernat – skrzypce, wokal
– Krystian „Krystek” Jędrzejczyk – perkusja
– Paweł Piotrowicz – gitara basowa
– Krzysztof Rukat – gitara elektryczna
– Grzegorz „Laser” Lasek – instrumenty perkusyjne

LysaGora

Rozmawiał : K.S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

PREMIERA KSIĄŻKI „MAG BITEWNY”

Już 4 marca do księgarń w całej Polsce trafi książka pt. „ Mag bitewny. Tom 1” autorstwa Petera

Read More...

Premiera zwiastuna filmu Lecha Majewskiego „Dolina Bogów” z udziałem gwiazd Hollywood

27 marca do kin trafi polsko-hollywoodzka produkcja Lecha Majewskiego – „Dolina Bogów”. W rolach głównych występują gwiazdy światowego kina: John Malkovich, Josh

Read More...

Zapraszamy do hotelu Flamingo!

Witajcie w Hotelu Flamingo, pełnym ciepła i uroku hotelu, zamieszkałym przez zgraję zwariowanych zwierząt. Tutaj każdy poczuje się jak w

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu