Targi Ciekawej Książki, już 22-24 listopada 2019 w hali Expo Łódź.

In Literatura, Wydarzenia

Wszystkich pasjonatów literatury i nie tylko zapraszamy do odwiedzenia Targów Ciekawej Książki, który odbędzie się w terminie 22-24 listopada 2019 w hali Expo Łódź. „Tak pisać, by słowom było ciasno, a myślom przestronnie” to tegoroczne hasło przewodnie targów.


Targi Ciekawej Książki są strefą promocji dobrej książki, wymiany myśli, poglądów i dyskusji, miejscem spotkań literackich ze znanymi autorami i ludźmi kultury. Dla miłośników dobrej literatury nie zabraknie nowości wydawniczych w promocyjnych cenach.


Swoją ofertę pokażą czołowe polskie wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, antykwariaty, instytucje kultury oraz stowarzyszenia związane z rynkiem książki w Polsce. Podczas targów będzie można zapoznać się z bogatą ofertą wszystkich gatunków literackich począwszy od literatury pięknej, sensacyjno-kryminalnej, popularnonaukowej i naukowej, literatury faktu oraz komiksu. Dla najmłodszych czytelników przygotowaliśmy warsztaty połączone z akcentami artystycznymi. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników i fanów gier planszowych nawiązujących do 125-lecia Juliana Tuwima.

Wzorem lat poprzednich oprócz spotkań z autorami organizowanymi przez Wystawców nie zabraknie również innych atrakcji w programie imprezy. Partner targów – Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przeprowadzi konferencję ,,Region a biblioteka, biblioteka a region”, podczas której odbędą się spotkania z autorami, prelekcje oraz warsztaty. Wszystkie osoby pragnące rozpocząć przygodę z nową książką na targach zapraszamy do strefy bookcrossingu organizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. prof. T. Kotarbińskiego, w której będzie można bezpłatnie wypożyczyć lub zostawić książkę dla innych.

Nie od dziś wiadomo, iż w Łódzkich plenerach  zrealizowano wiele słynnych i popularnych filmów, takich jak „Ziemia obiecana”, „Kingsajz”, „Psy”, „Edi” czy „Vabank”. Istnieje jednak mnóstwo dzieł filmowych realizowanych w naszym mieście, które nie zdobyły takiego rozgłosu albo zostały po prostu zapomniane. Wykład z prezentacją „Nieoczywista Łódź filmowa” przypomni wszystkie produkcje kręcone w Łodzi.

Osoby zainteresowane tworzeniem figur, ozdób i zwierząt ze starych książek zapraszamy na warsztaty ,,Książkowe cuda-book folding”. Ciekawą możliwością będą na pewno warsztaty literacko-plastyczne nawiązujące tematyką do przygód Stasia wróbelka. Warsztaty podobnie jak książka skierowane są przede wszystkim do dzieci, ale dorośli uczestnicy warsztatów oraz czytelnicy książki mają szansę poznać kilka historycznych ciekawostek o Łodzi.

Kultura nie musi być droga i dlatego bilet jednorazowy kosztuje tylko 5 zł a dla dzieci do lat 10 wstęp jest bezpłatny. W cenie biletu będzie można zwiedzić Targi Gier Planszowych i Kreatywnej Zabawy. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie www.salonciekawejksiazki.pl.

Rozpocznij wielką przygodę z nową książką na Targach Ciekawej Książki w Łodzi!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Strona WWW:
http://www.targi.lodz.pl/targi/350-ix-targi-ciekawej-ksiazki/informacje
Program Targów:
http://www.targi.lodz.pl/targi/350-ix-targi-ciekawej-ksiazki/6859-dla-zwiedzajacych/program-targow
Autorzy:
http://www.targi.lodz.pl/targi/350-ix-targi-ciekawej-ksiazki/6828-dla-zwiedzajacych/strefa-autora
Katalog Wystawców:
http://www.targi.lodz.pl/targi/350-ix-targi-ciekawej-ksiazki/wystawcy

Miejsce:
• Hala Expo–Łódź, al. Politechniki 4 

Godziny zwiedzania
• 2019-11-22 – od 10:00 do 18:00
• 2019-11-23 – od 10:00 do 18:00
• 2019-11-24 – od 10:00 do 16:00

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Teatr Żydowski leczy humorem

14 sierpnia 2020 roku Teatr Żydowski powraca do grania na żywo lżejszym repertuarem ogródkowym i zaprasza na kabaretowy weekend „Przy szabasowych

Read More...

Relicta – naginanie praw fizyki rozpoczyna się dziś!

Mighty Polygon i Koch Media mają zaszczyt ogłosić, że Relicta, pierwszoosobowa gra logiczna o podróży na Księżyc

Read More...

Hollywoodzkie gwiazdy o współpracy z Lechem Majewskim

Lech Majewski to jeden z nielicznych polskich reżyserów, w którego filmach występują gwiazdy światowego kina. W nowym filmie „Dolina

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu