Maria Emilia po raz pierwszy w Polsce

In Aktualności, Muzyka, Wydarzenia

Maria Emilia, nowe objawienie w sztuce fado, wystąpi w Polsce w lutym 2020 roku z dziewięcioma koncertami. W ramach cyklu „Siesta w Drodze” odwiedzi Łomianki, Poznań, Wrocław, Bielsko-Białą, Lublin, Łódź i Sanok. 

Maria Emilia urodziła się w Sao Paulo. Jej dziadek, zamiast uczyć swego syna bossy i samby, sprawił chłopcu gitarę portugalską i natchnął miłością do muzyki z zaułków Lizbony, a gdy chłopiec stał się mężczyzną przekazał swą fascynację córce. Więcej: po kilku latach wspólnego muzykowania w klubach rodzinnego miasta, zabrał Marię do Portugalii.

Choć zaczęła tam studiować psychologię, prędko doszła do wniosku, że woli koić ludzkie dusze muzyką raczej, niż rozmową przy kozetce w gabinecie. To było przed dekadą, gdy wziął ją pod swoje skrzydła szef legendarnego Clube de Fado, wielki Mario Pacheco.

Ale potrzeba było lat, by dojrzała do pierwszej płyty.Album „Casa de Fado” okazał się w 2018 roku przełomowym sukcesem, a zazwyczaj hermetyczne środowisko tradycyjnego fado przyjęło Brazylijkę do swojego grona i uznało za jeden z najciekawszych młodych głosów współczesnej sceny.

Słowo fado oznacza los, przeznaczenie. Jest to melancholijna pieśń, wykonywana jedynie w języku portugalskim przez jednego wokalistę przy akompaniamencie dwóch gitar.

Muzyka powstała w XIX wieku w biednych, portowych rejonach Lizbony i jest nazywana portugalskim bluesem.Maria Emilia wystąpi w Polsce w ramach cyklu Marcina Kydryńskiego „Siesta w Drodze”.

Założeniem projektu jest prezentacja na żywo artystów znanych z niedzielnych audycji w radiowej Trójce oraz z bestsellerowych kompilacji „Siesta”.”Siesta w Drodze” gościła światowej sławy gwiazdy, takie jak: Bobby McFerrin & Chick Corea czy Dianne Reeves.

W projekcie pojawili się także: Noa, Richard Bona, Camane, Tito Paris, Sara Tavares, Mayra Andrade, Tcheka.

Marcio Fraco, Fatoumata Diawara, Lura, Ana Moura, Nancy Vieira czy Dino D’Santiago.Z początkiem czerwca 2020 roku w ramach cyklu w swoją najdłuższą trasę koncertową po Polsce ruszy fenomenalny gitarzysta Pat Metheny.  

Koncerty Marii Emilii:
10 lutego 2020, 17:30 & 20:30 – Łomianki / Jazz Cafe
11 lutego 2020, 20:00 – Poznań / Blue Note Poznań
12 lutego 2020, 20:00 – Wrocław / Sala Gotycka w Starym Klasztorze
13 lutego 2020, 19:00 – Bielsko-Biała / Bielskie Centrum Kultury
14 lutego 2020, 18:00 & 21:00 – Lublin / Teatr Stary
15 lutego 2020, 20:00 – Łódź / Klub Wytwórnia
16 lutego 2020, 18:00 – Sanok / Sanocki Dom Kultury

Za booking artystki odpowiedzialna jest agencja 4Music, która wraz z Marcinem Kydryńskim współtworzy projekt „Siesta w Drodze” współpracując z wybitnymi artystami z Polski i zagranicy.

Agencja jest również managmentem reprezentującym na wyłączność Annę Marię Jopek, Marcina Kydryńskiego oraz bookerem Richarda Bony w Polsce.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Zabawki wracają do żywych” – Toy Story 4 recenzja animacji.

Ty druha we mnie masz… te kilka magicznych słów już na zawsze polskim fanom animacji Disneya będzie kojarzyć się

Read More...

Stare dobre czasy czyli Patapon 2 – recenzja gry

Otwarty świat, piękna i zapierająca dech w piersiach grafika, dwustu-godzinny główny wątek fabularny, ciekawe postacie oraz protagonista, którego sami

Read More...

Premiery na początek 2020. Najbardziej oczekiwane audiobooki

Nowy Harlan Coben, kolejna pozycja zdobywczyni Paszportu Polityki czy głośne „Prostytutki” – to tylko kilka nowości na rynku wydawniczym

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu