Trzeba w życiu realizować swoje marzenia – wywiad z Niką Grann

In Aktualności, Muzyka, Wywiady

Z pewnością możecie kojarzyć Nikę Grann z utworu „Mijamy się”, który w tym momencie ma już ponad 60 tyś wyświetleń w serwisie YouTube.

Utwór wpada w ucho i aż ma się ochotę odtwarzać go w kółko. Jednak jeśli poszperamy głębiej, to zobaczymy, że Kasia i Jacek mają do zaoferowania znacznie więcej.

Artystka wydała 26 lutego nowy singel – „Nadzy”. Utwór jest poświęcony grupie polskich himalaistów, którzy zdobyli szczyt Broad Peak. Niestety dwóch wspinaczy nie powróciło z wyprawy… Nika pracuje obecnie nad debiutanckim albumem. Mieliśmy okazję porozmawiać z nią a efekt naszej rozmowy zajdziecie poniżej. Zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy:

Utwór „Nadzy” jest upamiętnieniem zdobycia szczytu Broad Peak, przez polskich himalaistów. Adam Bielecki, Artur Małek, Maciej Berbeka, Tomasz Kowalski dokonali tego5 marca 2013 roku! Wideo poświęcone jestTomaszowi Kowalskiemu, który wraz z Maciejem Berbeką nie powrócił ze szczytu.

Jest to także hołd dla wszystkich alpinistów i himalaistów,którzy już na zawsze pozostali w górach.Materiały wykorzystane w klipie, zostały nagrane w 2013 roku przez członków wyprawy. Singel „Nadzy”opowiada o romantycznej postawie człowieka. Powstał na cześć osób, które czasem za cenę życia, spełniają swoje marzenia.

Wyraziste, gitarowe riffy, nasycone, rockowe bębny oraz rozbudowana partia instrumentów klawiszowych, w połączeniu z aksamitnym wokalem artystki, tworzą przejmującą, soft-rockową balladę! Jest to drugi singiel Niki. Debiutancki kawałek–„Mijamy Się”, ukazał się w październiku ubiegłego roku i nadal zyskuje coraz większą popularność!

Biogram:

Nika Grann wychowała się w rodzinie artystycznej, gdzie muzyka zawsze była na pierwszym miejscu. Już jako dziecko słuchała The Doors, The Beatles, Depeche Mode, czy Jimmy’ego Hendrixa. Inspiruje ją kultura hipisów z lat60, 70 i 80.Źródła jej twórczości pochodzą właśnie z tego okresu.

Artystce przyświecają również idee wolności, równości i miłości. Teksty jej utworów poruszają niezwykle istotne tematy, takie jak: niesprawiedliwość, obojętność, ale także swoista tęsknota za wolnością myśli, szacunkiem do przyrody,do drugiego człowieka i umiejętność życia tu i teraz. Obecnie, pracuje nad debiutanckim krążkiem,ze znakomitymi muzykami:

Piotr Bogutyn –gitara

Paweł Wilczyński –gitara

Bartek Mielczarek -gitara basowa

Zuza Ossowska –bas

Amadeusz Krebs –perkusja

Damian Pietrasik-Hammond, piano Fendera, syntezatory

Facebook: https://www.facebook.com/nikagrannmusic/

Instagram: https://www.instagram.com/nikagrannmusic

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Musisz odegrać swoją rolę. Nowy serial audio „Dublerka” od Empik Go i Wydawnictwa Albatros

Skrywane tajemnice, obsesyjne marzenia o występach na wielkiej scenie oraz toksyczna matczyna miłość to wyzwania, z którymi muszą zmierzyć

Read More...

Kosmiczna przygoda w zwiastunie animacji SAMSAM. W kinach od 7 sierpnia

Marzyliście kiedyś o tym, by uczęszczać do szkoły magii? Akademia super bohaterów to jeszcze większa frajda!

Read More...

Trylogia Bogowie Krwi i Prochu autorstwa Briana McClellana

Epicka trylogia fantasy w uniwersum Magów Prochowych o młodym narodzie walczącym ze starożytnymi potężnymi siłami, które zaczynają się budzić, gdy na

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu