„To nie do końca ja wymyśliłem ze będę grał na instrumencie ..” – wywiad z Rafałem Dubickim

In Aktualności, Muzyka, Wywiady

Rafał Dubicki jest zawodowym muzykiem. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął podczas lekcji pianina. I to był ten impuls który spowodował że, chce zostać muzykiem. Dziś jest zawodowym trębaczem który odnajduję się w wielu gatunkach muzycznych, grając na koncertach w Polsce i za granicą.

Na codzień mieszka w Warszawie, gdzie koncertuje i naucza w szkole muzycznej. Wieczorami można spotkać go na jamach w stołecznych klubach jazzowych. Na swoim koncie współpracuje z polskimi i zagranicznymi artystami takimi jak: Pendowsky, Alex Band, Ray Wilson i Genesis, Eljazz Big Band, Michał Sołtan i wielu innych.

Rafał jest laureatem oraz uczestnikiem jazzowych konkursów w Polsce gdzie zdobył Nagrodę Główną na konkursie improwizacji w ramach Baszta Jazz Festiwal 2016, oraz Nagrodę Specjalną podczas Europejskich Integracji Muzycznych 2011, i Nagrodę Główną w konkursie big bandów w Nowym Tomyślu 2015.

26 kwietnia 2019 roku w warszawskim Nowym Świecie Muzyki, odbył się premierowy koncert debiutanckiej płyty Rafała – „Story about Emotions”.

Zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy z Rafałem Dubickim:

Biogram :

Rafał Dubicki – absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Bydgoszczy. Trębacz i flugelhornista współpracujący z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami m.in.: Ray Wilson i Genesis, Alex Band Aleksandra Maliszewskiego, Eljazz Big Band, Pendofsky, Michał Sołtan. Nagrywał muzykę do nagrodzonego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni obrazu Macieja Pieprzycy pt. „Jestem Mordercą”.

Laureat oraz uczestnik jazzowych konkursów w Polsce (Nagroda Główna na konkursie improwizacji w ramach Baszta Jazz Festiwal 2016, Nagroda Specjalna podczas Europejskich Integracji Muzycznych 2011, Nagroda Główna w konkursie big bandów w Nowym Tomyślu 2015).

26 kwietnia 2019 roku w warszawskim Nowym Świecie Muzyki, odbył się premierowy koncert debiutanckiej płyty Rafała – „Story about Emotions”.

Płyta “Story About Emotions” dostępna w dobrych sklepach muzycznych, m.in. Empik https://www.empik.com/story-about-emotions-dubicki-rafal,p1226611526,muzyka-p?fbclid=IwAR24Xq8AK7feF0OIhu83wM4zFHxsB_vUKluj5MwhCUzDF-1iLFBdr0wZZtI,

a także w serwisach z muzyką cyfrową http://soundline.biz/rafaldubickistoryaboutemotions/.

Instagram https://www.instagram.com/rafaldubicky/
YouTube https://www.youtube.com/channel/UCzdUSfSmE4SuGfbNYw6MgdA

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

POLOT” Z GWIAZDORSKĄ OBSADĄ JUŻ OD JUTRA W KINACH!

Czy miłość i pasja mogą iść w parze? Czy wspólny biznes może zabić wieloletnią przyjaźń? Na to pytanie odpowiedzą

Read More...

Przełomowa i odważna książka o naszych relacjach i kompendium wiedzy o ludzkiej seksualności

Ciekawa książka. Jej lektura wciąga, a sprzyjają temu przystępność, lekkość i bogata treść. (...) Każda z opisanych historii przypomina terapeutom podobne

Read More...

GET INSPIRED by ARTHUB

W październiku rusza nowoczesna wirtualna przestrzeń edukacyjna ArtHub - filmy, masterclassy, festiwale i inne ciekawe inicjatywy kulturalne prezentowane w jednym miejscu.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu