O debiucie literackim ” Topielice” w wywiadzie z Sylvią Wilczyńską

In Aktualności, Literatura, Wywiady

„Topielice” to wielowątkowy kryminał z elementami mitologii słowiańskiej czyli debiut Sylvii Wilczyńskiej wydanej przez Wydawnictwo Lira.

Po przeczytaniu książki uważam że to na prawdę bardzo dobra książka. Znajdziemy w niej ciekawe postaci, tajemnice, wątek parapsychologiczny i ciekawą akcję poprowadzoną przez autorkę. Główną bohaterką jest nieszablonowa pani prokurator Halszka Hardy która jest niezwykle utalentowana i posiada świetną „intuicję”. Partneruje jej komisarz policji Vincent Lewicki.

” Topielice” to wielowątkowy i niezwykle rozbudowany kryminał. Znajdziemy w nim mitologię słowiańską oraz inne zjawiska metafizyczne które sprawiają, że fabuła książki jest tajemnicza i wciągająca. Stopniowane przez autorkę napięcie, ciekawi bohaterowie powoduje że jesteśmy wciągnięci w akcję od pierwszej strony. To udany debiut Sylvii Wilczyńskiej i myślę że warto obserwować co ciekawego wkrótce wyjdzie spod pióra autorki ja na pewno już nie mogę się doczekać.

Z mojej rozmowy dowiecie się m.in: o początkach pisarskich Sylvii, ile Halszka Hardy ma z autorki czy też skąd czerpała inspiracje do napisania „Topielic”. Zapraszam do wysłuchania rozmowy.

O książce:

Tajemnicze głosy z jeziora odzywają się po latach… Czy prokurator Halszka Hardy dowie się, o czym mówią?

W apartamencie na warszawskim Śródmieściu ginie sławny pisarz. W  klubie na Bulwarach Wiślanych kelnerka odnajduje zwłoki barmana. Obie sprawy prowadzą młoda, rozpoczynająca karierę prokurator Halszka Hardy i doświadczony komisarz Vincent Lewicki. Wpadają oni na trop prasłowiańskiej sekty, która może mieć związek z zabójstwami oraz z tajemniczymi zatonięciami nastoletnich kobiet sprzed lat. Podążając za nieoczywistymi wskazówkami, próbują połączyć pozornie niezwiązane ze sobą wątki z pogranicza jawy i snu, które wiodą od Szwecji po Warszawę, Bieszczady i Augustów.

Czy klucz do rozwiązania obu zagadek znajduje się w przeszłości bohaterów?
Czy odkrycie tak zawiłej tajemnicy będzie wymagało nadzwyczajnych zdolności?

Umarli mają głos! „Topielice” to wielowątkowy kryminał z elementami słowiańskimi i domieszką parapsychologii, w którym główni bohaterowie, Halszka Hardy i Vincent Lewicki, tworzą niezrównany duet.

Sylvia Wilczyńska – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Z wykształcenia projektantka mody, socjolog i magister zarządzania. Z pasji aktorka i pisarka. Twórczyni monologów scenicznych. Kryminał „Topielice” jest jej debiutem powieściowym.

Facebook: https://www.facebook.com/Sylvia-Wilczy%C5%84ska-348784812600457/

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

” Muzyka w moim życiu pojawiła się bardzo wcześnie ..” – wywiad z Alicją Sękowską

Alicja Sękowska prezentuje nowy singiel "Inni". Piosenka z pomysłem i ze świetnej jakości muzyką. Muzyka jest

Read More...

Wielki powrót Aleksandry Rumin!

20 listopada nakładem wydawnictwa Initium ukaże się kusząca premiera –a mianowicie najnowsza powieść Aleksandry Rumin pt.  „Zbrodnia po polsku”.

Read More...

Słuchowisko „Między Listami” – tego nie zobaczysz w „Listach do M…”!

Storytel, wraz z TVN Grupa Discovery i dystrybutorem filmowym Kino Świat, prezentuje „Między Listami” – wypełnione humorem słuchowisko, stanowiące doskonałe dopełnienie

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu