Ulubiona seria dzieci i młodzieży powraca! | Minecraft. Wyprawa w księgarniach już od 14 października

In Aktualności, Free Time, Literatura

Ulubiona seria dzieci i młodzieży powraca! Walka dobra ze złem, nowe wyzwania i wspaniałe przyjaźnie. „Minecraft. Wyprawa” to niezwykła opowieść o podróży, która zmieniła wszystko. Gdy Stax zostaje porwany przez piratów, musi znaleźć w sobie odwagę, aby podjąć prawdziwą walkę. Premiera książki 14 października.

Stax Kamieniarz jest sierotą i jedynym dziedzicem fortuny, zbudowanej przez ojca i babkę – właścicieli sieci zasobnych kopalni w różnych zakątkach Górnego Świata. Stax mieszka razem z trzema kotami w ogromnej nadmorskiej willi, a od przygód woli samotną pracę w ogrodzie i drobne przyjemności. Pewnego dnia w jego domu pojawia się tajemniczy mężczyzna, który przedstawia się jako Fouge Tempro. Nieznajomy okazuje się groźnym złoczyńcą, który wraz z bandą piratów rabuje rodzinny majątek i porywa Staxa.

Po długiej, koszmarnej podróży przez pełne niebezpieczeństw morza, bandyci porzucają chłopaka na pustynnym wybrzeżu. Stax nigdy nie musiał walczyć o przetrwanie i jest pewien że nie przeżyje nocy, ale ku własnemu zdumieniu odnajduje w sobie ogromną siłę, która pozwala mu pokonywać przeciwności losu. Stax postanawia odzyskać rodzinny majątek i zemścić się na oprawcach. Buduje więc łódź i wyrusza w długą, pełną przygód podróż, która na zawsze odmieni jego życie.

Każda powieść z serii Minceraft to osobna historia, napisana przez innego autora. „Minecraft. Wyprawa” to już piąta oficjalna powieść, która dowodzi, że Minecraft to nie tylko ulubiona gra dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim magiczny świat, w którym młodzi czują się bezpiecznie i do którego zawsze chętnie wracają. Wyjątkowa seria jest wysoko oceniana przez rodziców, którzy zaznaczają, że każda z książek to opowieść pełna ciepła, humoru i dynamicznej akcji, jak również inspirująca historia z morałem.

Jason Fry — amerykański pisarz i dziennikarz, autor książek z serii „Star Wars” i „The Jupiter Pirates”. Ukończył amerykanistykę na Uniwersytecie Yale. Przez trzynaście lat pracował dla „The Wall Street Journal”. Porzucił jednak pracę w mediach na rzecz pisania książek.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Wywiad z laureatką konkursu „Empik Go Story”: Anną Robak – Reczek.

Za nami pierwsza edycja „Empik Go Story”. Konkurs na najciekawszy scenariusz, na podstawie którego powstanie oryginalny serial audio, odbył

Read More...

O diecie Keto w rozmowie z Eweliną Podrez – Siamą

Od jakiegoś czasu dużą popularność zyskała dieta ketogeniczna (dieta keto), która różni się od standardowego modelu żywieniowego. Co ciekawe

Read More...

Premiera “Baba-Dziwo” reż. Ewa Domańska / Teatr Polski w Warszawie

19 marca odbędzie się premiera sceniczna spektaklu „Baba-Dziwo” Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, w reżyserii Ewy Domańskiej. Ta groteska, tyleż śmieszna, co

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu