GET INSPIRED by ARTHUB

In Aktualności, Kino, Wydarzenia

W październiku rusza nowoczesna wirtualna przestrzeń edukacyjna ArtHub – filmy, masterclassy, festiwale i inne ciekawe inicjatywy kulturalne prezentowane w jednym miejscu. To nietypowe narzędzie edukacyjne inicjujące innowacyjne  podejście do edukacji online.

Platforma arthub.org.pl to przestrzeń edukacyjno-artystyczna, wirtualne miejsce spotkań z drugim człowiekiem, miejsce wymiany światopoglądów i myśli. To kolejny projekt Fundacji Mai i Mata Kwiatkowskich mający na celu edukację, uwrażliwienie, inspirowanie i pobudzanie kreatywności ludzi, szczególnie dzieci i młodzieży.

Działalność ArtHubu rozpoczyna prezentacja filmów z cyklu „Get Inspired” – opowieści o ośmiu gatunkach sztuki toczonych z perspektywy twórcy. Filmy mówią o wzajemnym przenikaniu się sztuk, ich oddziaływaniu na siebie, pokazują proces twórczy i wieloaspektowość pracy artysty. Są nietypowym, intrygującym i pięknym w treści i obrazie narzędziem edukacyjnym, które inspiruje do aktywności twórczej, samorozwoju i autokreacji. 

Na cykl “get INSPIRED” składają się filmy: “NA SCENIE. Tworzenie postaci i przestrzeni widzenia”, “W PRZESTRZENI. Projektowanie iluzji”, “W OBRAZIE. Jej zatrzymanie i jego opowiadanie”, “W POLITECHNICE. O tworzeniu ruchu w muzyce”. Bohaterami filmów są artyści reprezentujący różne dziedziny sztuki: Magda Hueckel (fotografia), Tomasz Śliwiński (film), Natalia Mleczak (scenografia, kostiumografia), Julia Wyszyńska (teatr), Dominika Knapik (taniec), Mat Kwiatkowski (muzyka) oraz Dorota Kołodziejczyk i Bartosz Wójcicki z Pushka Studio (sztuki wizualne i architektura). 

Cykl “Get Inspired” jest efektem kolektywnej pracy Eweliny Marciniak (reżyserki teatralnej), Przemka Chojnackiego (montażysty, postproducenta), ekipy grafików komputerowych z Pushka Studio ze Szczecina oraz kompozytora Olo Walickiego. Połączenie estetyki teatralnej z dynamiką filmową,  elementami animacji komputerowej i nowoczesną muzyką nadaje filmom szczególny charakter i wydźwięk – są atrakcyjne i inspirujące zarówno dla młodego widza, jak i dorosłego odbiorcy.

Inicjatorzy powstania platformy – Maja i Mat Kwiatkowscy – są przekonani, że kontakt z wybitnymi osobowościami, kompetentnymi specjalistami w swojej dziedzinie, pełnymi pasji i kreatywności, jest nieodzownym elementem rozbudzania w człowieku chęci rozwoju, odkrycia w sobie twórczego potencjału. Takie spotkanie, nawet poprzez szklany ekran, jest bodźcem do działania, inspiracją i początkiem wielkich pasji. 

Filmy zostały nagrane m.in. w Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, Muzeum Żydów Polskich Polin, nowoczesnym studiu fotograficznym i nad rzeką Świder.

Premiera pod koniec października na profilu FB, IG i kanale YT @arthubplatforma.

Partnerami projektu są: Muzeum Żydów Polskich Polin, Politechnika Warszawska, MICET MUZEUM INTERAKTYWNE / CENTRUM EDUKACJI TEATRALNEJ w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, Teatr Polski w Bydgoszczy, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Teatr Lalek we Wrocławiu.

Inicjatywa dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci” oraz Narodowego Instytutu Wolności w ramach Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

” Muzyka w moim życiu pojawiła się bardzo wcześnie ..” – wywiad z Alicją Sękowską

Alicja Sękowska prezentuje nowy singiel "Inni". Piosenka z pomysłem i ze świetnej jakości muzyką. Muzyka jest

Read More...

Wielki powrót Aleksandry Rumin!

20 listopada nakładem wydawnictwa Initium ukaże się kusząca premiera –a mianowicie najnowsza powieść Aleksandry Rumin pt.  „Zbrodnia po polsku”.

Read More...

Słuchowisko „Między Listami” – tego nie zobaczysz w „Listach do M…”!

Storytel, wraz z TVN Grupa Discovery i dystrybutorem filmowym Kino Świat, prezentuje „Między Listami” – wypełnione humorem słuchowisko, stanowiące doskonałe dopełnienie

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu