MACIEJ STUHR o ojcostwie, byciu gęsią i skrywanych marzeniach – KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI już w kinach!

In Aktualności, Kino, Wywiady

MACIEJ STUHR o ojcostwie, byciu gęsią i lataniu.

KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI już w kinach!

Jak mówią gęsi? Co to znaczy być ojcem? Czy dubbing to frajda? Na te wszystkie pytania odpowiada Maciej Stuhr, który w polskiej wersji językowej komedii KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI użyczył głosu głównej postaci – gęsi o imieniu Benek. Aktor zdradza również swoje najskrytsze marzenie i bardzo chwali swoją dubbingową koleżankę – Julię Kamińską, z którą na polu animacji spotyka się po raz kolejny od czasu hitu „Zaplątani”. Zapraszamy na rozmowę z Maciejem Stuhrem i przypominamy, że KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI nadleciały do kin w całej Polsce w piątek 11 maja.

KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI to niezwykle śmieszny film” – mówi Maciej Stuhr – „Śmiałem się, kiedy go oglądałem, śmiałem się nawet jak pracowaliśmy nad tą postacią. Mam nadzieję, że dzieciaki też będą się śmiały.”. Zapytany o graną przez siebie postać, dodaje: „Benek jest sprytną gęsią, przede wszystkim świetnie lata i lubi życie według swoich zasada i reguł. Kocha zabawę i jest fantastycznym ‘fruwaczem’. Wydaje mu się, że jest najlepszy na świecie. Aż tu nagle! …bo przecież zazwyczaj w filmach jest: ‘aż tu nagle’. ‘Jak mówią gęsi?’ – to jest pytanie, które zadawałem sobie przez parę dni pracy nad dubbingiem. Jednocześnie zawsze staram się, aby mój głos z każdą nową postacią, którą nagrywam, był troszkę inny od Julka z ‘Zaplątanych’ czy od ‘Kurczaka Małego’ … kurczak to nie gęś w końcu! Szukam więc różnych środków. Na szczęście Benek jest bardzo wyjątkową postacią spośród wszystkich, którym podkładałem do tej pory głos. Ma w sobie coś z luzaka i trochę takiego… ‘jowialnego pana’ z lekkim brzuszkiem i bardzo charakterystycznym śmiechem. Po raz pierwszy w życiu tak się śmiałem, jak się śmieje Benek, więc musiałem to trochę poćwiczyć. A jak wyszło? To już zobaczą dzieciaki w kinie!”

Maciej Stuhr na pytanie, dlaczego podkłada głos w filmach animowanych odpowiedział: „Z różnych powodów. Po pierwsze: jest to dla mnie ogromna frajda. Przypominam sobie jak byłem dzieciakiem i jak lubiłem oglądać śmieszne filmy. Po drugie: sam mam teraz małe dziecko, małego Tadzia, więc trochę dla niego też robię, żeby on mógł tatusia posłuchać w różnych bajkach. To taka moja prywatna motywacja. Bycie tatą to jedno z najpoważniejszych zadań. Jak widać po naszym filmie, nawet taka gęś jak Benek może zrozumieć, że ojcostwo to najwspanialsza przygoda jaką mężczyzna, czy też samiec gęsi, może w życiu przeżyć. To piękna lekcja dla Benka i myślę, że dająca do myślenia wielu widzom. Wielu tatusiów, którzy przyjdą na ten film z dzieciakami może się odnaleźć w tej postaci.”

Aktor zdradza również swoje sekretne marzenie, które udało mu się poniekąd spełnić dzięki filmowi KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI: „Myślę, że każdy chłopak marzy o lataniu. Muszę się przyznać, że miewam bardzo często sny o lataniu i one są niezwykle realne. Otwieram w nich okno jak w Piotrusiu Panie, wyskakuje i… nie spadam w dół, tylko szybuję nad miastem! To jeden z moich ulubionych snów, jakie w życiu mam. Cieszę się, że ‘gęsiej paczce’ mogę zaprezentować swoje od dawna skrywane marzenia.”

 

KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI to nie pierwszy raz, kiedy w jednej animacji spotykają się Maciej Stuhr i Julia Kamińska: „Pracowaliśmy już razem z Julią Kamińską – stworzyliśmy parę ‘Zaplątanych’, czyli Roszpunki i Julka Szczerbca. Teraz ta para powraca – obrosła w piórka można powiedzieć. Po sukcesie disney’owskiej produkcji będziemy się wzbijać w przestworza. Julia jest wspaniałą profesjonalistką, jeżeli chodzi o dubbing i naprawdę robi to wybitnie. Potrafi głosem tak oddać charakter postaci jak mało która jej koleżanka. Jestem bardzo szczęśliwy, że przy tym filmie pracujemy razem.”

Partnerem akcji edukacyjnej w ramach promocji filmu KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI

jest Stowarzyszenie Ptaki Polskie

Bądź na pTAK! razem ze stowarzyszeniem Ptaki Polskie!

www.ptakipolskie.pl

Jak walczymy o lepszy los ptaków?

– Odtwarzamy i dbamy o mokradła, które są domem Czajek, Krwawodziobów, Żurawi i Derkaczy

– Chronimy i monitorujemy rzadkie i zagrożone gatunki takie jak Orlik grubodzioby

– Leczymy orły trafiające do ośrodków rehabilitacji na terenie całego kraju

– Promujemy Ogrody na pTAK! – przyjazne ptakom i zapylaczom. Wspieramy wiedzą innych i sami zakładamy bioróżnorodne ogrody.

– Wraz z rolnikami dbamy o bioróżnorodność wsi – miedze, oczka wodne, niewypalanie traw – pod skrzydłami kampanii Bukiet z pól

– Edukujemy, komunikujemy i opowiadamy o przyrodzie w ramach kampanii Bądź na pTAK! (www.jestemnaptak.pl).

Zapraszamy do pobrania aplikacji Głosy ptaków, a także na FB @jestem na pTAK!

KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI – w kinach od 11 maja

Oficjalny polski zwiastun:

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjiromowy. Janusz Zadura. Kocham dubbing..

Foto by: Anna Liminowicz W świecie filmowej sztuki, głos jest często niewidzialnym mostem, który łączy widza z postacją na ekranie.

Read More...

Festiwal ZEW się budzi 2024: Odliczanie rozpoczęte, tylko 50 dni do startu w Lesku!

Festiwal ZEW się budzi, jedno z bardziej oczekiwanych wydarzeń muzycznych roku, w dniach 31 maja - 1 czerwca 2024

Read More...

Karolina Szczurowska prezentuje nowy singiel! Z tym numerem chciała wystartować w preselekcjach do konkursu Eurowizji!

Karolina Szczurowska zaskakuje swoich fanów kolejnym singlem, który wyznacza nowy kierunek w jej twórczości. Utwór ten, zatytułowany "Tyle barw",

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu