Spotkania autorskie online z Pauliną Młynarską, Anną Gacek, Igorem Brejdygantem i Kamilem Prubanem

In Aktualności, Literatura

Paulina Młynarska obali jogińskie mity, a Anna Gacek przypomni ważne momenty współczesnej popkultury. Kamil Pruban zdradzi kulisy pracy nad audiobookiem najnowszej powieści Igora Brejdyganta. Sam pisarz opowie natomiast o pracy nad tekstem oraz niespodziankach, które czekają na czytelników i słuchaczy. Najbliższe spotkania z cyklu Premiera online będą poświęcone książkom: „Moja lewa joga” Pauliny Młynarskiej, „Ekstaza. Lata 90. Początek” Anny Gacek oraz „Wiatr” Igora Brejdyganta.

fot.materiały prasowe

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

fot.materiały prasowe

Paulina Młynarska – wtorek, 14 września, godz. 18:00

Gościem najbliższego spotkania z cyklu Premiera online będzie Paulina Młynarska, autorka książki „Moja lewa joga” (Wydawnictwo Prószyński Media). O kulisach jej powstawania porozmawia z Justyną Dżbik-Kluge.

W książce „Moja lewa joga” autorka bardzo szczerze opowiada o swojej drodze – dzięki regularnej praktyce jogi – od bólu, lęku i traumy do wolności, dobroci i łagodności. Od czego zacząć? Jak poznać jogicznych szarlatanów i oszustów? Jak krok po kroku iść ścieżką ku mądrości, nie traktując wszystkiego zbyt serio? Na te i inne pytania odpowiada w swojej książce.

To osobista opowieść o jodze, która niesie zmianę. Ale i o przełomowym, pandemicznym czasie, w którym radzenie sobie ze zmianą okazuje się kluczowe. Bez udawania, że obędzie się bez popełniania błędów, walki o siebie i zmęczenia. I jak zawsze u Pauliny Młynarskiej – z humorem, ironią i nieco politycznie.

fot.materiały prasowe

Anna Gacek – środa, 15 września, godz. 18:00

Dziennikarka Anna Gacek debiutuje w świecie literatury. O książce „Ekstaza. Lata 90. Początek” (Wydawnictwo Marginesy) opowie podczas spotkania online. Poprowadzi je Weronika Wawrzkowicz.

Muzyka, filmy, seriale, teledyski, moda, media, idole i ikony, rewolucja w rytmie „Smells Like Teen Spirit”. Seks, heroina i grunge. Supermodelki i trabanty. Laura Palmer i Courtney Love. Jeremy i dziewczyny z teledysków Aerosmith. Kurt, Eddie, Layne, Chris i Andy. Axl i Bono. Kate Moss i Madonna.  Seattle i Sub Pop. Koszule w kratę i martensy. MTV Unplugged i Beavis i Butt-head. Pokolenie X i Samotnicy. Anna Gacek w szerokim kontekście – obejmującym politykę, gospodarkę, kulturę, społeczeństwo i historię – zatrzymuje kilkadziesiąt niezapomnianych momentów popkultury. To opowieść pełna anegdot i mało znanych faktów.

„Ekstaza. Lata 90. Początek” Anny Gacek to więcej niż odpowiedzi na pytania, dlaczego Kurt Cobain opluł fortepian Eltona Johna, Agent Cooper uwielbiał słodycze, Anna Wintour nienawidziła grunge’u, Eddie Vedder zdemolował Carnegie Hall, a skromna pracownica wytwórni płytowej z Seattle wkręciła „New York Timesa”. To poruszająca opowieść o młodych ludziach zagubionych w swoim sukcesie, przerażonych niechcianą rolą rzeczników pokolenia. O samotności w adorującym tłumie, o pułapkach sławy, bezlitosnym świecie mediów i show biznesu, wreszcie o nieuchronnej tragedii.

fot.materiały prasowe

Igor Brejdygant i Kamil Pruban – czwartek, 16 września, godz. 18:00

Bohaterami czwartkowego spotkania z cyklu Premiera online będą Igor Brejdygant, autor książki „Wiatr” (Wydawnictwo W.A.B.) oraz Kamil Pruban – narrator wersji audio książki w aplikacji Empik Go. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Premierze książki „Wiatr” towarzyszyć będzie superprodukcja audio w gwiazdorskiej odsłonie, która zadebiutuje w aplikacji Empik Go już we wrześniu. W rolach głównych wystąpią Karolina Gruszka i Andrzej Chyra. W produkcji weźmie udział także sam autor, Igor Brejdygant. Za reżyserię odpowiadają Krzysztof Czeczot i Wojciech Pątkiewicz (Studio OSORNO).

Spotkania autorskie online Empiku Igor Brejdygant i Kamil Pruban

Majestatyczne, groźne Tatry. Ponure, niegościnne Zakopane. I zagadkowa śmierć pod tonami śniegu. „Wiatr” to trzymający w napięciu górski kryminał, w którym Igor Brejdygant brawurowo przekracza gatunkowe granice.

Przedwiośnie w Tatrach. Rozpędzający się halny zwala z nóg i mąci w głowach. Markowscy, najbardziej znana zakopiańska para, wyruszają na Szpiglasową Przełęcz. Lawina, która schodzi aż za brzeg Morskiego Oka, miażdży lód tysiącami ton śniegu. TOPR-owcy natychmiast rozpoczynają akcję ratunkową. Wawrzyniec jest niemal pewny, że sekundy przed zejściem lawiny usłyszał odgłos eksplozji… Szanse na odnalezienie dwójki wędrowców przy życiu maleją z każdą chwilą. Czy to, co się zdarzyło, to wyłącznie zrządzenie złego losu?

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!

W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu