Literackie i muzyczne Premiery online – Gabor, Wojciechowska, Chmielarz, Ćwiek oraz inni..

In Aktualności, Wydarzenia

Nowy tydzień będzie obfitował w inspirujące kulturalne spotkania z cyklu Premiera online. W studiu Empiku omawiane będą książki Magdaleny Mikołajczyk, Adama Wajraka, Tomasza Strzelczyka, Martyny Wojciechowskiej oraz Wojciecha Chmielarza i Jakuba Ćwieka. Viki Gabor zaprezentuje swój drugi krążek „ID”. Ponadto, fani polskiej muzyki będą mieli okazję spotkać się na żywo z Julią Żugaj podczas sesji autografów w warszawskim salonie Empik.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Organizatorzy zachęcają również widzów do nagrywania pytań do gości Premier online lub oryginalnych pozdrowień w formie krótkich materiałów wideo. Należy je przesłać na adres premiera@empik.com. Wybrane filmy zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.

Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

fot.materiały prasowe

Julia Żugaj – poniedziałek, 21 listopada, godz. 17:30 – SESJA AUTOGRAFÓW

To wyjątkowa gratka dla fanów, których oczarował debiutancki album Julii Żugaj – „Miłostki”. Piosenkarka spotka się z fanami na żywo w salonie Empik Westfield Arkadia w Warszawie, gdzie będzie podpisywała niedawno wydaną płytę.

Album „Miłostki” jest muzyczną opowieścią o miłości i wielu etapach jej przeżywania – od niewinnego zauroczenia, przez płomienne uczucie aż po rozstanie i tytułowe miłostki, będące nieustannym poszukiwaniem i zbiorem platonicznych westchnień.

Na spotkanie z Julią Żugaj zaprasza Empik wspólnie z Unity Records i e-Muzyka.

fot.materiały prasowe

Magdalena Mikołajczyk – poniedziałek, 21 listopada, godz. 18:00

Bohaterką poniedziałkowego spotkania z cyklu Premiera online będzie Magdalena Mikołajczyk, która zaprezentuje swoją najnowszą książkę „Jestem dość” (Wydawnictwo Muza). Rozmowę z autorką poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

– Niczym nie różnię się od ciebie. Mam dokładnie te same przygody. Powodzenia, jak upoluję promkę na ziemniaki w biedrze i niepowodzenia, jak wyskubię sobie z nerwów wszystkie skórki do krwi, choć mam hybrydę na paznokciach, właśnie po to, żeby nie skubać. Przydarza mi się dokładnie to, co tobie. Raz zaśpię i zrywam się jak poparzona biegnąc gdzieś w czapce zupełnie niepasującej do outfitu, a raz wstanę jak skowronek i mam energię na umycie ośmiu okien. Innym zaś razem biorę wolne od życia i przez brudne okna wyglądam lepszego jutra, a ono nadchodzi. Lub nie. (…) Też mam u góry rozmiar 34, a na dole 44. Albo odwrotnie. Ja też wyglądam źle w tych ubraniach, w których manekin wygląda dobrze. We mnie też, choćbym nie wiadomo, jak się umalowała i jak ubrała (bądź rozebrała), nie zakocha się George Clooney, ani Marcin Dorociński. I choć czasem w niewyjaśniony sposób tęsknię za jakimś wielkim światem, który jest dla mnie przecież całkowicie nieosiągalny, to myślę: no ale przecież jesteśmy tacy sami. Jesteśmy dość

– przekonuje Magdalena Mikołajczyk.

fot.materiały prasowe

Adam Wajrak – poniedziałek, 21 listopada, godz. 20:00

W poniedziałek 21 listopadaw studiu Empiku zagości także Adam Wajrak. Spotkanie z autorem poświęcone będzie premierowej książce „Na północ. Jak pokochałem Arktykę”(Wydawnictwo Agora) – pierwszej części arktycznej trylogii. Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

Adam Wajrak zabiera czytelników w podróż nie tylko na północne krańce kuli ziemskiej, ale też wosobistą podróż w czasie. Wraca bowiem do swoich pierwszych arktycznych przygód – najpierw w Estonii, potem na Spitsbergenie. Opowiada o świecie, którego dziś już nie ma.

„Na północ” czyta się tak, jakby słuchało się gawędy Adama – są tu i chłopackie przygody, i dużo wiedzy przyrodniczej, emocje, wzruszenia i zwroty akcji, a do tego galeria barwnych postaci. Wszystko to opowiedziane w charakterystycznym Wajrakowym tonie pełnym ciepłego humoru i bezpretensjonalności.

fot.materiały prasowe

Tomasz Strzelczyk – wtorek, 22 listopada, godz. 18:00 – SESJA LIVE COOKING

Tomasz Strzelczyk powraca z książką kucharską „Oddaj fartucha 2.0” (Wydawnictwo Znak Horyzont). Podczas spotkania online z okazji premiery wydawnictwa, autor nie tylko opowie o nowych przepisach i kulinarnych odkryciach, lecz także zaprosi internautów na sesję gotowania na żywo. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

– Prostota, przyjemność, pasja i miłość – to z tych składników stworzycie najlepsze dania! Zapraszam Was na drugą część kulinarnej przygody, która powstała właśnie dzięki tym tajnym składnikom. Gotowanie to jedna z największych przygód w moim życiu. Stanie za kuchennym blatem sprawia mi ogromną frajdę i wyzwala we mnie mnóstwo pozytywnych emocji. Mam nadzieję, że przepisy, które znajdziecie w tej książce, Was zainspirują i poczujecie, że właściwie każdy może zostać mistrzem kulinarnym w swoim domu. Świat pędzi do przodu, a my często zapominamy, czym tak naprawdę jest przyjemność gotowania w domu i zasiadania z rodziną przy wspólnym stole. Chcąc wam to ułatwić, przepisy skomponowałem tak, abyście jak najwięcej czasu mogli spędzać w cieple domowego ogniska

– zaprasza Tomasz Strzelczyk.

fot.materiały prasowe

Viki Gabor – wtorek, 22 listopada, godz. 20:00

Po dwóch latach od głośnego debiutu przyszedł czas na drugi krążek – Viki Gabor prezentuje światu nowy album „ID”. Czym tym razem zaskoczy fanów? Jaką muzyczną drogę przebyła od wydania pierwszej płyty? O tym piosenkarka opowie podczas spotkania z cyklu Premiera online, które poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

Album „ID” wyraża muzyczną tożsamość wokalistki. Viki sięga w nowym projekcie do swoich etnicznych korzeni, rekonstruuje je, a także zaczyna eksperymentować z gatunkami muzycznymi takimi jak urban, R&B, EDM czy z elementami muzyki Bliskiego Wschodu. Jej osobiste ID – romskie pochodzenie, perfekcyjnie opanowany język angielski i stale ewoluujący wizerunek – od początku kariery stanowią obiekt zainteresowania mediów oraz słuchaczy. Viki to jednak wciąż zwyczajna, choć niezwykle utalentowana nastolatka.

Ta płyta przede wszystkim ilustruje relację Viki z branżą muzyczną, fanami oraz szeroko pojętym show-biznesem. Na albumie nie mogło zabraknąć także piosenki w całości napisanej i skomponowanej przez samą Viki. Ballada „3:30” utrzymana w klimacie R&B pokazuje, że artystka jest świadoma swojego głosu – zarówno w znaczeniu wokalnym, jak i songwriterskim.

Na spotkanie z Viki Gabor zaprasza Empik wspólnie z Sony Music Poland oraz Going.

fot.materiały prasowe

Martyna Wojciechowska – środa, 23 listopada, godz. 18:00

Środowe spotkanie z cyklu Premiera online poświęcone będzie najnowszemu reportażowi Martyny Wojciechowskiej, „Co chcesz powiedzieć światu”(Wydawnictwo W.A.B.). Autorka zdradzi, jak wyglądał proces powstawania książki i odpowie na pytania internautów. Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

Corinne swój pierwszy ultramaraton przez pustynię pokonała w wieku pięćdziesięciu dwóch lat, choć nigdy wcześniej nie biegała. Larysa uciekła przed wojną w Ukrainie z siódemką dzieci, dla których jest mamą zastępczą. W Polsce buduje ich nowe życie. Choć Jennifer urodziła się bez nóg, została wybitną gimnastyczką. Ella pierwszy raz nurkowała z rekinami jako pięciolatka, teraz jest ich obrończynią i rzeczniczką. Morena walczy w Salwadorze o kobiety, które odsiadują wyroki więzienia za poronienie. Darlan jest osobą interpłciową, cudem przeżyła prześladowania, dziś jest pastorką kościoła w Kenii. Marbella była gotowa na wszystko, żeby dać swoim dzieciom przyszłość. Pod koniec życia znalazła się w przytułku dla bezdomnych pracownic seksualnych w Meksyku. To jej dedykuję tę książkę.

„Co chcesz powiedzieć światu” to portrety dziesięciu niezwykłych kobiet, które Martyna Wojciechowska spotkała na różnych krańcach ziemi. Spisała ich historie, w których głośno mówią o tym, co najważniejsze: o walce o godność i szczęście własne, i drugiego człowieka, o odpowiedzialności za innych i za naszą planetę, o bezwarunkowej miłości, która daje siłę, i determinacji, która pozwala osiągnąć niemożliwe.

Wojciech Chmielarz i Jakub Ćwiek – czwartek, 24 listopada, godz. 18:00

Mistrzowie kryminału Wojciech Chmielarz i Jakub Ćwiek połączyli pisarskie siły. Efektem jest książka „Niech to usłyszą” (Wydawnictwo W.A.B.), którą premierowo można było poznać w formie serialu audio – emitowanego na antenie Radia Zet idostępnego w Empik Go. Jak wyglądała współpraca dwóch autorów? Tego dowiemy się podczas spotkania z cyklu Premiera online. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

Brutalna zbrodnia i tajemnica skrywana przez lata. W czasie sesji nagraniowej Maggie, sławna piosenkarka, zostaje uprowadzona przez zamaskowanego napastnika. Nieoczekiwanie udaje jej się dodzwonić do jednej ze stacji radiowych. Przerażona kobieta domaga się wpuszczenia na antenę – jeśli to nie nastąpi, zostanie zabita. Brutalny porywacz stawia kolejne warunki: jeśli Maggie ma przeżyć, cała Polska musi wysłuchać kolejnych fragmentów jego historii. Będzie dzwonił codziennie… Zagadkę chcą rozwikłać Edyta, reporterka rozgłośni, oraz Artur, autor kryminałów i podkaster. Komu można zaufać, a kto okaże się zdrajcą?

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

AVATAR: ISTOTA WODY już 5 lipca na Blu-ray, Blu-ray Steelbook i DVD

Już w lipcu fani Avatara będą mieli dwie okazje do świętowania. Wraz z długo wyczekiwaną premierą filmu Avatar: Istota

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu