„Tylko ty i twoja przestrzeń” kultowy głos powrócił!

In Muzyka

Blisko 20 lat temu Doniu rozpoczął prace nad swoim solowym albumem „Monologimuzyka”, na którym znalazł się hit „Przestrzeń”.

To jeden z tych utworów, które zapisały się w historii polskiego hip-hopu i w bardzo szybkim tempie stał się numerem 1 w ogólnopolskich stacjach radiowych. Po raz pierwszy w mainstreamowych mediach hiphopowe rymy zestawione zostały ze śpiewanym refrenem. To co wtedy mogło wydawać się szokiem, w dzisiejszym otwartym świecie muzyki nikogo już nie dziwi : hiphop stał się popem. Dzięki singlowi album zdobył nagrody na największych festiwalach. Doceniony był przez słuchaczy oraz jury.

Sam Artysta stał się wtedy jednym z najbardziej znanych i lubianych wykonawców na polskiej scenie muzycznej. Wykonawca gościnnie nagrywał, śpiewał i produkował muzykę m.in dla Peji, grupy Ascetoholix której był współzałożycielem, Zipery, 52 Dębiec, Mezo, Sylwii Grzeszczak, Kombii. W ostatnich latach przypomniał się takimi numerami jak „Ona Tańczy” (złoty singiel)  nagrany w duecie z Nowatorem czy „Złote Tarasy” z Mr. Polska, (diamentowy singiel)  który stał się hitem zeszłego sezonu. Wspiera także weteranów i nagrał ceniony w środowisku singiel „Walkę Mamy We Krwi”.

Muzyczny powrót Donia

            Doniu podkreśla: „Od lat spotykam Was na ulicach, koncertach, w podróży i jestem wdzięczny za każde dobre słowo pod adresem singla „Przestrzeń”. Wiąże się z nim wiele wspomnień z młodych lat, waszych osobistych ale i moich. Dlatego dziś powstaje nowa część, nowy tekst, dziś to twój utwór, twoje przeżycia, ja tylko je ilustruję słowami, to „Twoja Przestrzeń”.”

Za produkcję nowego utworu odpowiada w kwestii wokali Doniu, w kwestii muzycznej P.A.F.F znany z produkcji m.in dla Lanberry, Matheo, DonGuralesko, czy remiksów Young Leosi i ATB.

„To wciąż moja pasja dlatego nawiązując do oryginału, odszukałem i użyłem tego samego mikrofonu TLM103 w sesji nagraniowej co 20 lat temu, to była olbrzymia przyjemność na chwilę wrócić do tamtych nut, do nagrywania w taki sam sposób jak na debiutanckim albumie. Ten głos powrócił !” dodaje Doniu.

Do singla powstał teledysk, warto podkreślić, iż nagrany on został nie tylko w Polsce, ale i na przygotowującej się do wiosny Islandii. Zdjęcia wykonał od lat współpracujący z artystą Maciej Olejniczak i team DL Promotion.

            Dziś artysta spełnia się nie tylko na polu muzycznym, od lat reżyseruje i produkuje filmy reklamowe, spoty i klipy we własnej agencji kreatywnej DL Promotion. Co ciekawe ma na swoim koncie produkcje nie tylko z polskimi sportowcami, aktorami i olimpijczykami ale też zagranicznymi gwiazdami m.in mistrzem świata wagi ciężkiej Davidem Haye czy hollywoodzkim aktorem Jeanem Reno.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu