Instytut – Artyści jesiennej edycji

In Muzyka, Wydarzenia

Instytut – Artyści jesiennej edycji

Sam Paganini

Niewielu artystów, tak jak Sam Paganini ma dość szczęścia, by wyjść poza ramy techno i zdobyć uznanie w mainstreamie.

Jego występy należą do najbardziej pożądanych przez promotorów z całego świata. Porywające, seksowne i mrocze sety doskonale odpowiadają oczekiwaniom słuchaczy. Regularnie odwiedza legendarne kluby na całym świecie, jak Berghain (Berlin), Output and Cielo (Nowy Jork), Rex (Paris), Crobar (Buenos Aires), Exchange (Los Angeles), Fuse (Bruksela), Stereo (Montreal), Club4 (Barcelona), Amnesia (Ibiza), Privilege (Ibiza) czy Cocoricò (Riccione). Grał na największych festiwalach, jak Awakenings, Tommorowland, Mayday, Sziget, Sonus i Time Warp. „Rave” z jego entuzjastycznie przyjętego albumu Satellite natychmiast stał się ponadczasowym klasykiem, który przez ponad półtora roku okupował  listę najlepiej sprzedających się utworów na Beatport i zdobył ponad 10 milionów wyświetleń na YouTube, stając się najczęściej odtwarzanym utworem techno w historii.

Od przełomowego wydania „Zoe” w 1996 r., stylistyczne eksperymenty Paganiniego nie tracą na sile, wiodąc przez wyjątkowe płyty wydane w najlepszych wytwórniach. Jego kolejne albumy „Cobra” (Plus8), „Body To Body” (Cocoon Recordings), „Prisma”, „Eros” i „Black Leather” (Drumcode) zdobywały najwyższe miejsca w rankingu Beatport, odbijając się szerokim echem w undergroundzie i wyjątkowymi zasięgami w mainstreamie. Jego „Polyester” z „Body to Body” został okrzyknięty Utworem Roku 2013 na Beatport i zasilił playlisty tysięcy DJów – od reprezentantów głębokiego undergroundu, po największe nazwiska branży, jak Moby.

 

Alan Fitzpatrick

Po zapierającym dech w piersiach 2016 r. nie ma wątpliwości, że Alan Fitzpatrick jest obecnie jednym z najbardziej wpływowych artystów sceny muzyki elektronicznej. Dzięki porywającej serii ubiegłorocznych produkcji, Alan błyskawicznie wyszedł z undergroundu i stał się reprezentantem głównego nurtu muzyki elektronicznej, przyciągającym uwagę BBC Radio 1, Mixmag czy Resident Avisor i występującym jako headliner na całym świecie.

Uznanie dla Fitzpatricka rodzi także jego własny, pełen różnorodności label We Are The Brave z debiutanckim singlem „We Do What We Want” i uznaną przez krytyków kompliacją Fabric 87. Alan zarysował własną niszę w rozwijającym się nurcie techno, zyskując miano niekończącego się źródła sztosów.

Jego produkcje, takie jak: „We Do What We Want” który w sezonie letnim 2016, był puszczany od BBC Match Of The Day przez Annie Mac w Radio 1) ‘Love Siren’, ‘Truant’, ‘Skeksis, ‘For An Endless Night’, ‘Always Something For Nothing’ czy ‘Reflections’ od 2009 roku nieustannie zdobywają szczyty list sprzedaży, przyciągając wyrazy uznania artystów i krytyków wszystkich gatunków muzyki.

Niezależnie, czy łączy energetyczne wokale z rytmicznymi bębnami, tworzy mieszanki emocjonalnych akordów z charakterystycznymi dla Niego funkowymi brzmieniami czy miksuje jungle’owe beaty z dynamicznym techno – wie jak poruszyć umysły, ciała i dusze niekonwencjonalnymi produkcjami najwyższej jakości. Nie poprzestaje jednak na stylu, który przyniósł mu status bestsellerowego twórcy – Fitzpatrick odważnie włącza do swojej palety dźwięków eksperymentalne brzmienia breakbeatu, dubu i house’u wydając kolejne wielkie hity dla Drumcode, B-Pitch Control, Hotflush Recordings, Hypercolour czy 17 Steps.

Regularnie gości w najlepszych klubach na całym globie, gdzie przyciąga tysiące fanów swoich charakterystycznych, mocnych i żywiołowych produkcji pełnych emocjonalnych melodii. Znany na wszystkich kontynentach, m.in. z występów na festiwalach Tommorowland, Creamfields, Lovebox, Parklife, Junction 2, Hideout czy własnych imprez spod znaku We Are The Brave. Wiemy jedno 30 września w hali najwyższych napięć Alan sprawdzi się idealnie!

https://www.facebook.com/technoinstytut/videos/1545638345487373/

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Nieostrość widzenia ” to fantastyczny monodram Ewy Ziętek, w którym przedstawia bliskie sceny z życia Zofii Książek-Bregułowej splecione z ciekawymi momentami ze swojego życia.

Ociemniała polska poetka i aktorka, łączniczka AK. Wzrok straciła podczas Powstania Warszawskiego, mniej więcej w miejscu gdzie aktualnie mieści

Read More...

#wtonacjirozmowy: SPOSÓB NA TEŚCIOWĄ – CZY ISTNIEJE? O nowej książce w rozmowie z Iwoną Golonko.

Z autorką książki „Teściowa kontra synowa czyli o trudnych relacjach między kobietami” – Iwoną Golonko rozmawiała Anna Matusiak –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu