O utworze “Unspoken” i nowej płycie w wywiadzie z Oliwią i Bartkiem z zespołu ARSHENIC

In Muzyka, Wywiady

Arshenic – Toksyczność arsenu i jego związków jest znacząco różna. Dawka toksyczna arszeniku wynosi około 10–50 mg, śmiertelna przy ostrym zatruciu 70–200 mg lub 1 mg/kg m.c./dzień

Mnie Arshenic nie zatruł za raczej uwiódł brzmieniem i fantastycznym teledyskiem do utworu “Unspoken”. Miałem tą  przyjemność spotkać się i porozmawiać z Oliwia Bartuś-Staszak ( wokalistką zespołu) oraz Bartoszem Staszakiem ( perkusistą  zespołu), i tak ! Informuje zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa 🙂

Z mojej rozmowy dowiecie się wielu ciekawych informacji dotyczących zespołu, nowego brzmienia i kto tak naprawdę jest samcem, bądź samica Alfa w zespole Arshenic. Więcej oczywiście w wywiadzie. A sam polecam Wam sięgnąć po Arshenic – bo to muzyczna bomba z charyzmatyczną wokalistką z fantastycznym głosem. Jestem pewien że brzmienie które prezentuje zespół na pewno nie raz Was zaskoczy i odbędziecie z Oliwią i jej kompanami genialna podróż muzyczną .

Część I

 

Część II

Biografia

Zespół Arshenic powstał w 2006 roku w Trójmieście. W 2007 roku zarejestrował materiał na EP „W plecy nóż”. Grupa zagrała liczne koncerty, między innymi na Międzynarodowym Koncercie Młodych Talentów (Kappeln – Niemcy) czy koncercie na zakończenie Neptunaliów wraz z Milczeniem Owiec i Homo Twist. W 2008 roku zespół nagrał kolejną płytę promocyjną „Lilie” promując ją podczas koncertów z zespołami Closterkeller, podczas Abrakadabra Gothic Tour i Artrosis, podczas Gothic Diamonds Tour. W tym samym roku utwory z płyty zajęły II miejsce w V Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Rockowych „Konfrontacje 2009”. Podsumowaniem tego okresu było zajęcie III miejsca w konkursie „Zespół Roku 2009” prowadzonym przez portal Rockz.pl. W Listopadzie 2009 grupa zarejestrowała materiał na pierwszą długogrającą płytę w Studio X (Olsztyn).

W 2011 roku Arshenic wystąpił w programie „Must Be The Music II” wykonując cover utworu Lady Gagi „Paparazzi” w wersji metalowej. Ze względu na swój charakterystyczny wizerunek zespół nazwał swój nurt „Zombie Gothic Melodic Metal” ;). Po tym występie zespół nagrał wersję studyjną utworu i wyruszył w promocyjną trasę koncertową. W 2012 roku działalność zespołu została zawieszona.

W 2014 zespół wznowił działalność i prace nad nowym brzmieniem i repertuarem. Utwór „Odejdziesz” został wydany na składance gotyckiej wytwórni Halotan Records. W styczniu 2015 zespół, angażując się w akcje na rzecz zwierząt, wrócił na scenę łącząc powrót z akcją charytatywną „Pucha dla Sierściucha”, której jest organizatorem.

Podstawowy skład zespołu:
• Oliwia Bartuś-Staszak “Ofilia” – wokal
• Włodzimierz Czuba “Vlad” – gitara elektryczna
• Marek Turło – gitara basowa
• Bartosz Staszak “Włoczykij” – perkusja

http://arshenic.com/

https://www.facebook.com/Arshenic/

https://www.youtube.com/user/offilka?sub_confirmation=1

https://www.facebook.com/naukaspiewuoliwia

https://www.facebook.com/StarProjectAkademiaWokalu

Rozmawiał : K.S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!

W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy

Read More...

One commentOn O utworze “Unspoken” i nowej płycie w wywiadzie z Oliwią i Bartkiem z zespołu ARSHENIC

  • Ten wywiad tylko utwierdził ludzi że wokalistka jest gburowata… Takich ‘wokalistek’ też jest na pęczki 🙂

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu