Rusza nowy semestr Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego

In Teatr, Wydarzenia

Centrum Kultury Jidysz w Warszawie zaprasza wszystkich zainteresowanych historią
i kulturą żydowską na zajęcia Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego.

20 lutego rusza semestr letni 2018/2019, którego tematem przewodnim będzie „Od Golema do sztucznej inteligencji – wizje przyszłości w kulturze żydowskiej”. Zapisy przyjmowane są do 15 lutego.

 

W nadchodzącym semestrze uwaga studentów i wykładowców skupi się na wizjach przyszłości obecnych przez wieki w kulturze żydowskiej.

 

Począwszy od tekstów oraz toposów biblijnych i folklorystycznych słuchacze dowiadywać się będą, w jaki sposób mówiono i myślano o przyszłości w świecie tradycyjnym. Przyjrzą się również czasom współczesnym – sprawdzą, jak wyglądały koncepcje przyszłości diaspory żydowskiej wśród działaczy organizacji żydowskich oraz myślicieli XX-wiecznych oraz w XIX
i XX-wiecznej literaturze futurystycznej, kinematografii czy sztuce.

 

Wśród wykładowców w tym semestrze znajdą się między innymi: prof. Daniel Grinberg,
dr Agnieszka Haska, mgr Bella Szwarcman-Czarnota, dr Joanna Ostrowska, Karol Becker
i Małgorzata Kordowicz. W semestrze letnim odbędą się również zajęcia seminaryjne, które poprowadzą: dr Piotr Paziński, prof. Adam Lipszyc i dr Agnieszka Gajewska.

 

Zajęcia odbywać się będą w środy i wybrane poniedziałki w godzinach 17.30-20.30 w Centrum Kultury Jidysz przy ul. Andersa 15 w Warszawie.

 
Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lutego 2019 lub do wyczerpania limitu wolnych miejsc. Rozpoczęcie semestru: 20 lutego 2019.


Opłata za semestr: 100 zł ulgowa (studenci, seniorzy), 150 zł zwykła.

 

Studenci UW regularnie uczęszczający na zajęcia po ukończeniu semestru i zdaniu egzaminu uzyskują 5 punktów ECTS w ramach przedmiotów ogólnouniwersyteckich.
Informacje i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.jidyszland.pl

Kontakt: ckj@jidysz.org.pl, tel.: 22 409 91 00

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Pierwsza edycja Nano Film Festival – festiwalu filmowego Roberta Glińskiego

ZGŁOŚ FILM KRÓTKOMETRAŻOWY NA NANO FILM FESTIVAL Zbliża się termin końcowy zgłaszania filmów krótkometrażowych na pierwszą edycję Nano Film Festival. Inicjatorem Festiwalu jest

Read More...

Kino Tęcza zaprasza widzów również we wrześniu!

Kino Tęcza zaprasza na pokazy i wystawę plenerową również we wrześniu! Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy wraz z partnerami zaprasza

Read More...

Wrzesień w TEATRZE MEST.

TEATR ME/ST proponuje wrześniowe spektakle teatralne, które pozwolą łagodnie przejść z okresu letniego w jesienny. Osobom, które odczuwają pierwsze

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu