Premiera powieści sci-fi o hTraE, planecie z 2120 roku, gdzie wszystko jest na odwrót

In Literatura

Już dzisiaj ma miejsce oficjalna premiera książki “hTraE 2120 – Lekcja”, autorstwa Małgorzaty J. Rogalskiej. Czytelnicy tej powieści science-fiction będą mogli zobaczyć współczesny świat oczami bohaterów z przyszłości. Książka została wydana nakładem wydawnictwa BookEdit i jest już w sprzedaży w największych księgarniach stacjonarnych i internetowych w Polsce.

“hTraE 2120 – Lekcja” to społeczna refleksja ubrana w fikcyjną opowieść o nadziei i dążeniu do zrozumienia tego, że ludzi wciąż więcej łączy, niż dzieli. Autorka skłania czytelnika do metafizycznych rozważań nad różnymi wymiarami człowieczeństwa i egzystencji, przełamując ich powagę elementami magii i niewytłumaczalnych zjawisk – lawiruje pomiędzy tym, co sprawdzone i udowodnione, a tym, czego współczesna nauka nie potrafi wyjaśnić.

5 lekcji o różnych wymiarach człowieczeństwa

W powieści rozważana jest przeszłość i możliwa przyszłość ludzkości w oparciu o pięć lekcji: biologii, historii, fizyko-chemii, czasu i miłości. Fabuła toczy się w 2120 roku na hTraE – fikcyjnej planecie zamieszkanej przez potomków ziemskich emigrantów z 2050 roku, którzy są wolni od konfliktów, chorób, kredytów i uzależnienia od piękna. Panuje tam harmonia i jednomyślność – mieszkańcy porozumiewają się dzięki nanorobotom poprzez myśli, przez co wyrażają wyłącznie czyste intencje, znają wzajemne motywacje, lęki i marzenia.

Życie na hTraE czy ludzkie, ziemskie relacje?

Główna bohaterka, Triv, poznaje losy przodków podczas zajęć na Uniwersytecie Asków oraz prowadząc dyskusje z rodziną i znajomymi. Jest przekonana, że cywilizacja, w której żyje, słusznie zwyciężyła ziemską wojnę o ludzkie dusze. To przeświadczenie trwa do czasu, gdy zaczyna miewać powiązane z Ziemią sny, a w jej ręce wpada pamiętnik babci – Ziemianki. Przepełnione nieznanymi na hTraE uczuciami historie zaczynają budzić Triv, pokazując jej inny od przyswajanego na wykładach obraz historii Ziemi. Niewielka nutka wątpliwości przekształca się w dźwięczną melodię, gdy niebo nad hTraE rozdziera wybuch, który zakłóca działanie linków i powoduje przerwy w kolektywnym myśleniu społeczności. Dodatkowo nową perspektywę nadaje dziewczynie Gabriel – kolega z uczelni – który pokazuje jej pozytywne strony człowieczeństwa, które zatraciła jednomyślność.

Siła snów i autorytetów

  • Inspiracją do napisania książki była dla mnie m.in. moja własna podświadomość – powieść zaczyna się od przyśnionych słów “Wszyscy jesteśmy połączeni (…)”, a wieńczący książkę sen Gabriela jest jednocześnie odwzorowaniem tego, co przyśniło mi się po śmierci ukochanego dziadka. Ponadto czerpałam z szeroko pojętej publicystyki – zainspirowałam się m.in. wywiadem z Elonem Muskiem, który zapewnił, że w przeciągu 5-10 lat ludzie zaczną się komunikować w myślach, czy z Yuval Noah Harari, który stwierdził, że ludzie generalnie potrafią lepiej opowiadać, co się wydarzyło, niż zrozumieć tego przyczynę. To skłoniło mnie do refleksji, które zawarłam w książce mówi Małgorzata J. Rogalska, autorka powieści “hTraE 2120 – Lekcja”.

Lektura książki stawia przed czytelnikiem pytanie m.in. o to, do czego mogą doprowadzić nasze społeczeństwo dalsze podziały oraz kolejne lata scalania z technologią. Skłania również do refleksji nad tym, jaką rolę pełni w naszej cywilizacji człowieczeństwo, etyka, wiedza, historia i literatura. – W świecie, w którym nas wszystko próbuje podzielić, wierzę, że jednak wciąż więcej nas łączy… Może to właśnie spojrzenie w utopijną, dystopijną lub możliwą (o czym zdecyduje każdy czytelnik) przyszłość może nas połączyć?podsumowuje Rogalska.

Książka, wydana w BookEdit, jest już dostępna w sprzedaży w największych polskich księgarniach stacjonarnych i internetowych.

Patronami medialnymi powieści są: Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka i portal WTonacjiKultury.pl. Więcej informacji o książce znaleźć można na www.2120.love.

fot.materiały prasowe

Małgorzata J. Rogalska – absolwentka Marketingu Medialnego i Public Relations na Uniwersytecie Warszawskim, z dziesięcioletnim stażem pracy w zawodzie. Pierwsze doświadczenia zdobywała u amerykańskiego wydawcy książek z zakresu rozwoju osobistego, kolejne w sektorze medycznym, potem w motoryzacyjnym. Uzależniona od zwiedzania Polski miłośniczka popularno-naukowych, historycznych i psychologicznych podcastów oraz książek. Autorka z potrzeby serca.

BookEdit to wydawnictwo działające w modelu self-publishing, alternatywnym w stosunku do klasycznych wydawnictw. Współpracuje z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting. BookEdit działa w oparciu o takie wartości, jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki. Nakładem BookEdit ukazało się dotychczas 30 książek, m.in.: e-book “Pokonać siebie” Andrzeja Cichockiego, “Paranoja” Natalii Kostrzyckiej, “Ósmy kontynent” Mariusza Szeiba oraz “9 ognisk” Marka Tomalika.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjipromocji: Premiery filmowe 2023 – zapowiedzi 7 hitów

Na ekrany polskich kin w przyszłym roku wejdzie mnóstwo hitów rozgrzanych do czerwoności w kuźni hollywoodzkiej fabryki snów. Na niektóre tytuły

Read More...

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu