#wtonacjirozmowy: Antoni Wojnar. Zawsze ciągnęło mnie do instrumentów ..

In Muzyka, Wywiady

fot. Chmura Martyna

Antoni Wojnar to wyjątkowy kompozytor nie tylko dlatego, że gra na instrumentach perkusyjnych, ale i komponuje. Od zawsze wiedział, że chce się zajmować muzyką a muzyka filmowa zajęła szczególne miejsce w jego sercu.

Jest kreatywny i pracowity. Obdarzony wielką wyobraźnią i swobodą twórczą. W lipcu 2017r. zdobył nagrodę dla najlepszego polskiego kompozytora w konkursie Film Music Competition podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk.

Dla mnie jest najbardziej obiecującym kompozytorem młodego pokolenia.

Miałem okazję porozmawiać z Antonim o jego drodze muzycznej . Z rozmowy dowiecie się m.in. jak ważna jest muzyka w filmie oraz jakie jest największe muzyczne marzenie Antoniego Wojnara . To i wiele innych ciekawych informacji otrzymacie w rozmowie.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy . Miłego słuchania 🔊🎧

Antoni Wojnar jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

W 2017r. podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk zdobył nagrodę dla najlepszego, młodego polskiego kompozytora. Od wielu lat współpracuje z reżyserami jak i studentami szkół filmowych, komponując muzykę do filmów dokumentalnych, krótkometrażowych oraz spotów reklamowych. Dotychczas skomponował muzykę do czterech filmów dokumentalnych pełnometrażowych (premiery m.in. w Telewizji Polskiej), czterech filmów dokumentalnych krótkometrażowych, spektaklu Teatru Telewizji, wielu spotów reklamowych oraz współpracował jako orkiestrator i aranżer przy pięciu filmach pełnometrażowych.

Od grudnia 2017r. współpracuje, jako orkiestrator i aranżer, z kompozytorem muzyki filmowej, laureatem Oscara, Janem A.P. Kaczmarkiem. Dotychczas współpracował z Kaczmarkiem przy pięciu filmach: „Valley of the Gods” (reż. L. Majewski), „Paul, Apostle of Christ” (reż. A. Hyatt), „I’ll Find You” (reż. M. Coolidge), „The Happy Worker” (reż. D. Dunham), „Śmierć Zygielbojma (reż. R. Brylski) oraz przy „Rapsodii Śląskiej”, skomponowanej z okazji 100-lecia Powstania Śląskiego.

W grudniu 2018r. nakładem prestiżowego wydawnictwa DUX ukazała się debiutancka płyta.

Filmografia

Orkiestracje i aranżacje

Piosenki

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11122197

http://awojnar.com/

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: 25 lat pisania, a to dopiero początek! Hanna Cygler i “Córki tęczy”

29 września w Scenie Relax odbyło się spotkanie autorskie wokół książki "Córki tęczy" oraz 25 - lecie pracy twórczej

Read More...

Wiedźmy Kijowa: Miecz i krzyż – Wydawnictwo Insignis

Dziś prezentujemy Wam jedną z ciekawych październikowych premier Wydawnictwa Insignis. Już 12 października ukaże się książka dla fanów fantasy

Read More...

#wtonacjirozmowy.Tomasz Lubert – po O.N.A nie mamy już takich pop rockowych zespołów….

Założyciel takich zespołów jak Virgin, Video oraz Volver, współpracujący z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, postanowił powrócić w wyjątkowym

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu