Romans, thriller i komedia, czyli sposób na jesień z najnowszymi superprodukcjami Audioteki.

In Audiobooki

Długie, jesienne wieczory sprzyjają relaksowi przy ulubionej lekturze. Romans, sensacja, a może jednak komedia? Najnowsze superprodukcje Audioteki to słuchowiska, które trafią w gusta niemal każdego poszukiwacza jakościowej rozrywki.

Obraz autorstwa Freepik

Scenariusz na idealny jesienny wieczór to dla wielu osób ciepły napój, wygodne miejsce w fotelu oraz… opowieści. Trudno o produkcję, która pogodzi skrajne preferencje słuchaczy, dlatego Audioteka, wychodząc naprzeciw wielbicielom aż trzech gatunków – thrillera sensacyjnego, komedii oraz romansu, prezentuje trzy premierowe superprodukcje: „Wichrowe Wzgórza”, „Stacja arktyczna Zebra” oraz audioserial “Słyszę głosy”. Tworzone z rozmachem słuchowiska to nie tylko angażujący format, ale także wybitna obsada oraz skomponowana na ich potrzeby muzyka.

Romantyczny październik

Jedną z obowiązkowych pozycji są „Wichrowe Wzgórza” – klasyk, jeśli chodzi o powieść obyczajową.

Wyreżyserowane przez Agnieszkę Matysiak słuchowisko powstawało przez kilka miesięcy, a same nagrania w studio z udziałem aktorów trwały ponad 114 godzin. W główne role pary kochanków wcielili się Maria Sobocińska (znana m.in. z udziału w produkcji Sexify czy superprodukcji Audioteki „Powrót z gwiazd”) i Michał Żurawski (odtwórca ról pierwszoplanowych m.in w serialach “Kruk” i “Król”, a także w superprodukcjach Audioteki, tj. „Filary Ziemi”), ale to nie jedyne polskie gwiazdy, które użyczyły głosu bohaterom słuchowiska. W całej produkcji usłyszeć można ponad 30 polskich aktorów, m.in. Kingę Preis w roli narratorki, a postaciom pierwszoplanowym głosu użyczyli m.in. Grzegorz Małecki, Marcin Czarnik, Angelika Kurowska.

Nowości w Audiotece

Dziewiętnastowieczny klimat powieści podkreśla nastrojowa muzyka stworzona na potrzeby superprodukcji przez kompozytorkę, pianistkę i wokalistkę Maję Laurę.

Słuchowisko „Wichrowe Wzgórza” dostępne jest w Audiotece od 21.10. Można go posłuchać także w ramach usługi Audioteka Klub.

Listopad sensacyjny…

Alistair MacLean to szkocki pisarz, którego powieści sensacyjne i thrillery uchodzą za klasykę gatunku. Dostępne na wyłączność w aplikacji Audioteki tytuły, czytane przez lubianych i docenianych przez słuchaczy polskich aktorów, takich jak Adam Ferency, Krzysztof Gosztyła czy Adam Bauman, już niebawem wzbogacą kolejne audiobooki. Perłą pośród nich będzie nadchodząca superprodukcja „Stacja arktyczna Zebra”.

Superprodukcja w reżyserii Grzegorza Gutkowskiego, powstała z ponad 100 godzin materiału nagraniowego ze studia z udziałem, m.in. Krzysztofa Stelmaszyka, Zbigniewa Zamachowskiego czy Michała Żurawskiego.

Za kompozycję muzyki „Stacji arktycznej Zebra” odpowiadał Wojciech Błażejczyk, a wyjątkowości słuchowisku na pewno dodaje współpraca z Mattem Campbellem, muzykiem country z Nashville, który na jego potrzeby nagrał dwie autorskie piosenki.

Nagrywanie audiobooków, możliwość pracy z najwybitniejszymi aktorami za każdym razem daje ogromną satysfakcję zawodową i powód do wielkiej dumy. Tym razem jednak najbardziej ekscytującym wyzwaniem stała się dla nas współpraca z Mattem i możliwość nagrania z nim piosenek w stylu country. Alistair MacLean w swojej książce dość szczegółowo opisuje dźwięki, jakie towarzyszą akcji – krajobraz dźwiękowy Arktyki, szum kolejnych pomieszczeń w łodzi podwodnej, odgłosy silników i maszyn. Czytając „Zebrę” pierwszy raz, zacząłem się zastanawiać, jakiej muzyki mogli słuchać amerykańscy marynarze pod koniec lat 50. i doszedłem do wniosku, że mogło to być country. Matt nagrał w naszym studiu gitary akustyczne i partie wokalne, a my dołożyliśmy do tego perkusję, bas gitary elektryczne i chórki. Efekt końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – mówi reżyser, Grzegorz Gutkowski.

Premiera superprodukcji już 4 listopada.

.… lub zabawny

Trzecia najbliższa premiera Audioteki to propozycja dla fanów czarnej komedii. „Słyszę głosy” Łukasza Wasilewskiego opowiada o losach grafika Igora rozpoczynającego pracę w najgorszej w Warszawie agencji kreatywnej, której dyrektor jest… medium.

Inspiracją do stworzenia „Słyszę głosy” była moja wieloletnia praca w marketingu, a także zamiłowanie do gatunku workplace comedy, tak mało obecnego na polskim rynku. Przerysowany obraz agencji marketingowej ma za zadanie nie tylko dostarczać solidną dawkę humoru, ale także nakłaniać do refleksji – czy we współczesnym świecie nie pogrążamy się w podążaniu za rzeczami niepotrzebnymi? A to wszystko w formie autorskiej produkcji audio, która jest dla słuchaczy kolejną, a zarazem bardzo przystępną formą konsumowania popkultury – mówi Łukasz Wasilewski, autor pomysłu oraz scenariusza.

W 10-odcinkowym audio serialu w reżyserii Tymoteusza Kutza głosów głównym bohaterom udzielili, m.in. Mateusz Banasiuk (znany z produkcji filmowych, takich jak Furioza czy Płonące wieżowce), Urszula Dębska, Ewa Szykulska, Maciej Musiał czy Michał Milowicz.

Za muzykę w produkcji “Słyszę Głosy” odpowiada Grzegorz Łapiński, który samodzielnie realizował nagrania instrumentów, elementów biurowych oraz tworzył muzykę elektroniczną.

Przekrój stylistyczny wykorzystanych dźwięków raz nawiązuje do tradycyjnej formy komediowej, a innym razem staje się czymś z pogranicza ambientu i sound designu. Dźwięki albo tworzą muzyczną scenografię, albo są nieodzowną częścią sceny, jak w przypadku muzyki grającej w lombardzie, bądź utworu śpiewanego przez jedną z aktorek. Uważam, że to podejście w najlepszy sposób oddaje klimat historii tej czarnej komedii – mówi Grzegorz Łapiński, kompozytor.

Premiera superprodukcji jest zaplanowana na drugą połowę listopada.

O Audiotece

Audioteka – powstała w 2008 roku, zostając prekursorem branży audiobooków w Polsce. Jej słuchacze dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom mogą oddać się jakościowej, cyfrowej rozrywce.  Obecnie, za pośrednictwem swoich produktów, zapewnia dostęp do największego katalogu audio po polsku, z biblioteką zawierającą ponad 19 500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną.

Audioteka to także jakość oferowanych produktów cyfrowych, którą zapewnia doświadczony zespół ekspertów. Oferuje wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in po niemiecku, czesku, hiszpańsku i turecku. Produkuje ponad 30 000 godzin treści rocznie na nasze trzy główne platformy – “Audioteka”, “Lecton”, oraz dedykowane pracownikom firm “Inspiro”. Audioteka to nie tylko tradycyjne audiobooki. Jej produkcje obejmują nowe formaty, takie jak audioseriale, treści edukacyjne, audio dokumenty, programy informacyjne, medytacje prowadzone, treningi uważności czy audycje podróżnicze. Tworzy ją zespół doświadczonych specjalistów, znających nie tylko swoich słuchaczy, ale też potrzeby rynku. Dlatego też marka mocno wspiera kulturę, czego przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów, spin-offów oraz produkcją treści.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Lady Pank dwukrotnie w Teatrze Roma w ramach trasy MTV Unplugged! 19 i 20 grudnia zespół zaprezentuje w Warszawie ikoniczne przeboje w wyjątkowych aranżacjach 

Lady Pank, ikona polskiego rocka, ogłasza drugi koncert w warszawskim Teatrze Roma, w ramach akustycznego tournée. Po sukcesie albumu

Read More...

SABAT RAVEUM X FEST ~ femi rave

Okrągła jak zaczarowany krąg, niejako jubileuszowa edycja naszego femi rejwu i z tego też powodu trwająca 2 dni! SABAT

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu