#wtonacjirozmowy.Konrad Laskowski. Pewnego dnia otworzyłem Worda i zacząłem pisać..

In Literatura, Wywiady

W dzisiejszym świecie, pełnym zawiłych dylematów moralnych, każdy z nas jest narażony na wygięcie się ku skrajnościom, które mogą definiować nasze postępowanie. W świecie literatury, podążanie tymi ścieżkami staje się tematem wielu fascynujących dzieł. Jednym z nich jest debiutancka powieść „Skolioza” autorstwa Konrada Laskowskiego.

Konrad Laskowski, Łodzianin osiadły w Warszawie od połowy dekady, przenosi nas w swoją najnowszą książkę do kręgu zagadkowych morderstw na łódzkim wydziale zabójstw. Ale czy to tylko kolejna opowieść o zbrodniach? „Skolioza” oferuje o wiele więcej.

To niezwykła opowieść o dwóch policjantach, których losy splatają się w tajemniczym śledztwie. Adam Stępiński i Łukasz Leszczyński, choć skupieni na jednym celu – rozwiązaniu zagadki morderstwa – mają własne motywacje, które prowadzą ich na ścieżkę moralnego wygięcia. To właśnie w ich konfrontacji z własnymi wartościami, czytelnik znajdzie sedno tej historii.

Warto przyjrzeć się głębiej postaciom, których działania i dylematy stawiają pod znakiem zapytania tradycyjne wyobrażenia o sprawiedliwości i etyce. Czy wzniosłe pobudki mogą usprawiedliwić zdradę własnych przekonań? Czy lojalność wobec rodziny zawsze musi przeważać nad sprawiedliwością społeczną?

Jednakże, to nie tylko charaktery głównych bohaterów rzucają cień wątpliwości na moralny krajobraz powieści. Niemniej jednak, to właśnie misternie uknute wątki fabularne oraz nieprzewidywalne zwroty akcji trzymają czytelnika w napięciu aż do ostatnich stron.

W trakcie tej rozmowy, przyjrzymy się bliżej autorowi i jego pracy nad „Skoliozą”, odkrywając, jakie inspiracje i doświadczenia kierowały nim podczas pisania. Razem z Konradem Laskowskim zagłębimy się w labirynt moralnych dylematów, którymi owiani są jego bohaterowie, aby lepiej zrozumieć przesłanie tkwiące w tej intrygującej powieści. Porozmawiamy także błędach stylistycznych i literówkach, które pojawiają się w powieści i jak do nich podchodzi autor.

„Skolioza” to nie tylko kryminał, to przede wszystkim opowieść o ludzkiej naturze, o tym, jak daleko możemy się posunąć, aby osiągnąć nasze cele, i o konsekwencjach, które musimy ponieść za nasze decyzje. Przygotujcie się na literacką podróż w głąb ludzkiej psychiki, która pozostawi Was z pytaniami, na które odpowiedzi mogą okazać się bardziej skomplikowane, niż się wydaje.

O Książce:

„Skolioza” opowiada ona o losach dwóch policjantów z łódzkiego wydziału zabójstw prowadzących sprawę zagadkowego zabójstwa.Obaj detektywi mieli swój interes w tym by ta osoba zginęła. Pomimo, że właściwie jej nie znali. Powody te nie były ze sobą w żaden sposób zbieżne. Rozwiązanie zagadki jednak nikomu nie przyniesie korzyści, jednak wcześniej bohaterowie muszą sobie odpowiedzieć na kilka pytań.

Czy wzniosłe pobudki uprawniają do tego sprzeniewierzyć własne wartości?

Czy rodzina zawsze jest najważniejsza?

Rozwiązanie zagadki jednak nikomu nie przyniesie korzyści.

Jest to historia o tym z jakich pobudek ludzie są zdolni wykrzywić swój kręgosłup moralny.

O Autorze

Konrad Laskowski- Łodzianin, od połowy dekady mieszkający w Warszawie. Absolwent MSG na EkSoc UŁ, zachęca czytelników do rozwinięcia tych skrótów. Od lat pracujący w sektorze bankowym, jednak nie załatwi kredytu, którego nie trzeba spłacać. W wolnych chwilach czyta, ogląda filmy oraz seriale, zajmuje się roślinami doniczkowymi, a przede wszystkim pisze. Jest to jego metoda na radzenie sobie z bezobjawowym optymizmem oraz przewlekłą codziennością.

https://www.instagram.com/konrad_laskowski_autor

Rozmawiał : Kamil Dzikowski

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Diuna: część druga. SPEKTAKULARNA KONTYNUACJA WIELKIEGO HITU JUŻ OD 25 MAJA NA 4K UHD™, BLU-RAY™ I DVD

Arcydzieło, kino totalne, dzieło absolutne, film perfekcyjny: Diuna: Część druga już 25 maja zadebiutuje na 4K UHD™, Blu-ray™, DVD

Read More...

Przed nami 20. edycja Jestem Vintage! Szykuj się na targi i Vintage Festiwal!

W weekend 8 i 9 czerwca znane targi Jestem Vintage! zagoszczą w Elektrowni Powiśle już po raz dwudziesty. Z

Read More...

„Furiosa: Saga Mad Max” – Helios zaprasza na porywającą nowość z kultowej sagi!

Sieć kin Helios prezentuje nową odsłonę serii, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Już 24

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu