Zabawa jest nauką, nauka zabawą

In Free Time, Literatura

Zabawa jest nauką, nauka zabawą – Im więcej zabawy, tym więcej nauki!

Koloruj zwierzątka i ćwicz alfabet.

Zwierzątka do kolorowania, rytmiczne wierszyki, łamigłówki do rozwiązania, szlaczki do ćwiczenia zdolności manualnych. TVP ABC i Edipresse Książki prezentują kolejną część kolorowanki „Alfabet aktywnie TVP ABC”, w ślad za pierwszą częścią „Alfabet kolorowanka”. Publikacja powstała z myślą o dzieciach, które stawiają pierwsze kroki

w nauce alfabetu, oraz tych, które pragną doskonalić nabytą  już umiejętność pisania. (Edipresse Książki, 24 maja).

W książce „Alfabet aktywnie TVP ABC” każda z liter ma przypisane do siebie sympatyczne zwierzątko, które towarzyszy dziecku podczas nauki, czy też powtarzaniu alfabetu. Są to m.in. bocian oznaczony literką B, ćma, która pozwala pokonać trudności nauki typowo polskich znaków, czy wesoły różowy flaming uśmiechający się do dzieci. Aby jednak dzieci nie znudziły się się zbyt szybko – kolorowanka przeznaczona jest bowiem dla maluchów w wieku od 3 do 5 lat – każdej literce

i zwierzątku towarzyszy pakiet bardzo atrakcyjnych zadań i zabaw. Poszczególnym zwierzątkom-literkom dedykowany jest specjalnie napisany wierszyk, przedstawiający zabawnie daną postać.

To nie tylko sympatyczne wprowadzenie w kolejne etapy nauki, ale także element pozwalający integrować dzieci i rodziców.

Gdyby małpa do szkoły chodziła,

na wuefie najlepsza by była.

Skoki, biegi, przy drabinkach stanie,

małpa jest zwinna niesłychanie.

Kiedy dziecko pozna już literkę i zaprzyjaźni się z kolejnym alfabetycznym “kompanem”, może płynnie przejść do pokolorowania obrazka-historyjki. Może to zrobić za pomocą kredek, farb, pisaków – granicą jest tylko dziecięca kreatywność. Takie zadania doskonale wyciszają, relaksują oraz tworzą pole do popisu dla wyobraźni. To czysta przyjemność zabawy dla dziecka i jego rodziców.Książeczka pełna jest zadań rozwijących dziecięcy zmysł obserwacji, dokładność oraz nietuzinkowość w praktycznym działaniu. Dzieci mają za zadanie m.in. wskazać obrazek na którym jest małpka, która przegląda się w lustrze; dopasować miejsca, w których śpią poszczególne zwierzątka; odprowadzić  do domu przez labirynt zmęczonego gimnastyką żółwia.

“Praktyka czyni mistrza” mówi stare, polskie przysłowie, które w przypadku książki “Alfabet aktywnie TVP ABC” ma zastosowanie. Odpowiednia liczba godzin spędzonych na ćwiczeniu, daje biegłość w konkretnej dziedzinie. Warto dać dziecku czas, aby mogło ćwiczyć alfabet w prosty i niemęczący sposób: kreśląc fantazyjne szlaczki, pisząc literki, zastanawiając się nad rebusami i zagadkami, przechodząc labirynty, układając puzzle, czy kolorując obrazki. Ćwiczeń i zadań na 132 stronach kolorowanki jest tak dużo, że każde dziecko ma szansę znaleźć coś, co przyciągnie jego uwagę.

Dane wydawnicze:

Autor: opracowanie zbiorowe, tytuł: „Alfabet aktywnie TVP ABC”, Edipresse Książki, ISBN 9788379459865, cena: 29,99 zł, oprawa: twarda, format: 205 mm x 260 mm, liczba stron: 132, data premiery: 24 maja 2017 r. Copyright©Telewizja Polska S.A.

O Edipresse Książki:

Edipresse Książki to wydawnictwo w grupie Edipresse Polska.

W ofercie znajdują się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne.

Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, dr Krzysztof Gojdź, Magda Gessler, Anna Jurksztowicz, Michel Moran, Marcin Kydryński, Jacek Bonecki, Robert Biedroń, Mariola Bojarska-Ferenc, Stephenie Meyer, Ewa Chodakowska, Dorota Wellman i inni. Ofertę książkową dopełniają produkty art.&pap, w tym kalendarze, puzzle i gry planszowe.

(www.facebook.com/edipresseksiazki, www.instagram.com/edipresseksiazki)

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Detektyw Bruno” to komedia przygodowa w znakomitej obsadzie, na którą warto wybrać się całą rodziną.

"Detektyw Bruno" bawi ale też nastraja do refleksji o tym, że czasem nie ma potrzeby gonić za sukcesem bo

Read More...

“Kos” – film ostry jak szabla! Ruszyły zdjęcia do superprodukcji w reżyserii Pawła Maślony

Wystartowały zdjęcia do nowego filmu producentów „Bożego Ciała” i „Żeby nie było śladów”. Ostry jak szabla „Kos” w reżyserii

Read More...

Ukraiński zwycięzca Eurowizji, zagra na Sun Festival 2022! Organizatorzy ogłosili koncert Kalush Orchestra

Sun Festival 2022 – największy, hip-hopowy festiwal w Polsce, znowu podgrzał atmosferę do czerwoności. Tym razem do line-upu dołączają zwycięzcy 66. Finału

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu