Trzecia część trylogii bestsellerowej autorki Krystyny Mirek już w sprzedaży!

In Literatura

Trzecia część trylogii bestsellerowej autorki  Krystyny Mirek już w sprzedaży!

Rozwiązanie tajemnicy Rodu Cantendorfów

„Saga rodu Cantendorfów” to trzytomowa dramatyczna i pełna tajemnic powieść Krystyny Mirek o sile kobiecych więzi. Trzecia część „Prawdziwa miłość” wyjaśni wszystkie mroczne sekrety rodu, które angażują kolejne pokolenia. Czytelnik poznał je w dwóch poprzednich tomach: „Tajemnica zamku” i „Cena szczęścia”. Ostatnia część zatytułowana „Prawdziwa miłość” ponownie przeniesie fanów autorki do XIX-wiecznej Anglii, gdzie walka o miłości, zachowanie pozycji i chęć podniesienia statusu uświęcają wszelkie środki. (Edipresse Książki, premiera 19 lipca).

 

W trzeciej części sagi Krystyna Mirek ostatecznie rozlicza skomplikowane relacje bohaterów, intrygi między nimi, ich kłamstwa i mroczne sekrety. Poddaje je ostatecznym próbom. Kto finalnie zostanie na zamku i czy wreszcie zagości w nim szczęście?

Czytelnicy, którzy mieli już styczność z dwoma pierwszymi tomami „Tajemnica zamku” i „Cena szczęścia” wiedzą doskonale czego spodziewać się po najnowszej części. Autorka przygotowała dla nich nie tylko kontynuację fabuły, ale ponownie porwie swoich fanów w wielowątkowy nurt dynamicznych wydarzeń, w które uwikłani są bohaterowie jej powieści.

 

Akcja nabiera rozpędu już od pierwszych stron, a dynamizm kolejnych zdarzeń nie pozwoli czytelnikom nawet na chwilę odpoczynku. Wiedźma Alice ostatecznie żegna swój ukochany zamek Cantendorf, z którym związanych jest tyle jej wspomnień, tajemnic i znaków zapytania, Czy gdyby zostały ujawnione, zmieniłyby losy wszystkich jego mieszkańców? Odchodzi w momencie gdy jest najbardziej potrzebna. Wszyscy doskonale wiedzą, że swoimi umiejętnościami tylko ona potrafił uzdrowić Kate, byłą już narzeczoną hrabiego Aleksandra.

Kobieta jest bardzo słaba, z każdym kolejnym oddechem z coraz większym trudem walczy o życie. Jednak to nie choroba pozbawiła ją sił, lecz fakt, że kochanka jej narzeczonego spodziewa się dziecka i on wydaje się być gotów z nią pobrać. Dla rodu Cantendorfów potomek płci męskiej, dziedziczący wielowiekowy majątek, to gwarancja dalszego spokojnego życia. Lady Izabelle Adler, przebiegła kochanka hrabiego, po nocy spędzonej w ramionach innego mężczyzny, zdobywa w nim powiernika swoich najskrytszych tajemnic. W jego sercu pojawia się uczucie wywołane wspólnie spędzoną nocą. W tym samym czasem zatrzaśnięta gospodyni spędza noc na podłodze zimnego zamkowego skarbca.

 

Niespodziewanie następują kolejne zwroty akcji, zmieniając układ sił na zamku i odwracając role bohaterek. Pożegnanie Alice z zamkiem nie trwa długo. Postanawia powrócić i ratować słabnącą Kate. Z kolei znienawidzona przez dwór kochanka Aleksandra staje się źródłem ratunku.

Najpierw, dzięki swojej spostrzegawczości, odnajduje gospodynię. Zaraz potem rozpoczyna akcję poszukiwawczą hrabiego Aleksandra, naraża przy tym swój najcenniejszy skarb, który nosi pod sercem. Nikt nie wie co dzieje się z panem Cantendorf? Jego postępowanie wydaje się dla otoczenia brutalne i złe – wszyscy zadają sobie pytanie dlaczego? Gdyby był obecny na zamku Miltonów – rodziców swojej jeszcze chwilę temu narzeczonej – dowiódł by nie tylko swojej odpowiedzialność ale też ukrócił wszelkie podejrzenia pod swoim adresem.

 

Ciekawe były miejsca niedostępnego dla nikogo prócz właściciela. Już̇ się̨ cieszyły na myśl o sensacji, jaką wywoła ich relacja wieczorem w kuchni. Były w skarbcu. Nie do wiary. Wprawdzie żadnych klejnotów nie widziały, tylko jakieś́ szafy i papierzyska, ale kto im zabroni nieco ubarwić opowieść́?

– Szybciej! – Lady Isabelle tym razem popędziła kamerdynera. – Trzeba wezwać́ lekarza. Ogrzać́ ją i spróbować́ podać́ coś do picia. Może uda się̨ ją uratować́.

Pokojówki pobiegły przodem, żeby wykonać́ polecenia.

– Naprawdę̨ pani tego chce? – Henry odwrócił się̨ w jej stronę̨.
– Przecież̇ jeśli wyzdrowieje, zaraz zacznie knuć́ przeciw waszemu małżeństwu, dziecku…

– Tak – odparła szczerze. – Dość́ mam już̇ wojny. Chcę żyć w pokoju. Jak normalny człowiek, który innemu w biedzie udziela pomocy. Myślę̨, że doszłam do jakiejś́ granicy w walce o władzę. Jeśli zrobię̨ jeszcze jeden krok, stanę̨ się̨ potworem. Nie chcę tego. Spodziewam się̨ dziecka, a to wszystko zmienia.

Zamknęła skarbiec i schowała klucz do kieszeni.

 

Gdzie się podziewa Aleksander i czemu postąpił tak z Kate, z którą przecież wiązał poważne plany na przyszłość? Kim okaże się osoba, którą wszyscy nazywają wiedźmą? Czy zamek skrywa o niej tajemnicę i czy zostanie ona ujawniona? Co kierowało Izabelle, która nagle okazuje się dobroduszną? Wreszcie co stanie się ze strażniczką mrocznej tajemnicy długo skrywanej w zamku Cantendorf, czy zdąży go wyjawić, a jeśli tak to komu go powierzy?

 

Lista z pytaniami jest nadal długa, a to zaledwie początek tej pasjonującej i pełnej zwrotów akcji powieści o sile kobiecych więzi, o zasadach, które przetrwały stulecia i wciąż są aktualne. Napięcie rośnie z każdą kolejną stroną. Jednego można być pewnym, akcja „Prawdziwej miłości” rozgrywająca się na tle barwnego świata XIX wiecznej Anglii i pozostanie pasjonująca aż do ostatniego akapitu.

 

O autorce: Krystyna Mirek – autorka powieści obyczajowych, które czytelniczki kochają za wartką akcję, ciepły humor i życiowe obserwacje, pozwalające im utożsamiać się z bohaterami. Z wykształcenia jest polonistką. Wiele lat pracowała w szkole. Prywatnie żona i mama czwórki dzieci. Napisała już piętnaście powieści, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem, zdobywając listy bestsellerów. Pisanie było jej pasją, a stało się także zawodem i sposobem na realizację marzeń.

 

Saga rodu Cantendorfów” Krystyny Mirek składa się z trzech części: „Tajemnica zamku” (premiera –  luty 2017), „Cena szczęścia” (premiera – maj 2017) i „Prawdziwa miłość” (premiera – lipiec 2017).

 

Dane wydawnicze:

Autor: Krystyna Mirek, tytuł:Saga rodu Cantendorfów. Prawdziwa miłość”, Edipresse Książki, ISBN 9788379459780, cena: 39,90 zł, oprawa: miękka, format: 144 mm x 205 mm, liczba stron: ok. 336, data premiery: 19 lipca 2017 r.

 

Patroni:

O Edipresse Książki:

Edipresse Książki to wydawnictwo w grupie Edipresse Polska. W ofercie znajdują się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne. Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, dr Krzysztof Gojdź, Magda Gessler, Anna Jurksztowicz, Michel Moran, Marcin Kydryński, Jacek Bonecki, Robert Biedroń, Mariola Bojarska-Ferenc, Stephenie Meyer, Ewa Chodakowska, Dorota Wellman i inni. Ofertę książkową dopełniają produkty art.&pap, w tym kalendarze, puzzle i gry planszowe. (www.facebook.com/edipresseksiazki, www.instagram.com/edipresseksiazki)

Storytel.pl i Edipresse Książki

Współpraca Storytel.pl i Edipresse Książki rozpoczęła się od produkcji pierwszej sagi polskiej autorki Krystyny Mirek. Audiobook „Tajemnica zamku” w interpretacji Olgi Bończyk to wciągająca historia z tajemniczą śmiercią w tle. Kolejne tomy będą pojawiać się w serwisie równolegle z premierą wersji papierowej.

Storytel.pl to serwis, który w ramach wykupionego jednego abonamentu oferuje nieograniczony dostęp do tysięcy książek w języku polskim i angielskim. Można ich słuchać na tablecie lub smartfonie. Serwis obsługuje systemy operacyjne iOS, Android i Windows. Odtwarzanie audiobooków odbywa się w streamingu, ale książki możemy zapisać również w trybie offline, dzięki czemu korzystanie z aplikacji jest możliwe również bez dostępu do sieci.

Fundacja Przyjaciółka powstała w 2000 roku. Pomaga przede wszystkim dzieciom wychowującym się poza naturalną rodziną, promuje rodzicielstwo zastępcze, a także wspiera podopiecznych świetlic środowiskowych oraz leczenie i rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych. Przez 15 lat Fundacja pomogła ponad 17 tysiącom dzieci. Ta pomoc jest często długofalowa, objęła dofinansowaniem leczenie i rehabilitację ponad 750 dzieci, niektóre z nich są w programie ponad 10 lat. Fundacja Przyjaciółka przyznaje również stypendia na działania edukacyjne i rozwojowe dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Jest również członkiem Koalicji na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej i Forum Darczyńców w Polsce. Fundacja Przyjaciółka to przede wszystkim ludzie którym pomagamy, ale bez pomocy innych możemy niewiele. Dlatego każdy może pomagać z nami! Co możesz zrobić:

  • namówić swoją firmę do współpracy z nami,
  • przekazać nam 1% swojego podatku wpisując do zeznania podatkowego naszą nazwę i numer KRS 0000074781,
  • pomóc nam finansowo przekazując darowiznę na konto w mBank, PL72 1140 1010 0000 5494 1000 1001.

 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjipromocji: Premiery filmowe 2023 – zapowiedzi 7 hitów

Na ekrany polskich kin w przyszłym roku wejdzie mnóstwo hitów rozgrzanych do czerwoności w kuźni hollywoodzkiej fabryki snów. Na niektóre tytuły

Read More...

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

2 commentsOn Trzecia część trylogii bestsellerowej autorki Krystyny Mirek już w sprzedaży!

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu