SERIA Kurs Pozytywnego Myślenia dostępny już 6 z 12 tomów z ćwiczeniami

In Literatura

SERIA Kurs Pozytywnego Myślenia dostępny już 6 z 12 tomów z ćwiczeniami

Sięgnij po odwagę z Beatą Pawlikowską

 

6 tom 12-częściowego „Kursu pozytywnego myślenia” Beaty Pawlikowskiej jest już w sprzedaży.
W najnowszej częś
ci słynna blondynka uczy jak sięgnąć po odwagę. Znana podróżniczka wiele razy udowodniła, że odwaga to cecha, której jej nie brakuje, teraz swoim doświadczeniem dzieli się z czytelnikami (Edipresse Książki, 5 lipca).

 

Pozytywne myślenie w połączeniu z odwagą to znakomity zestaw cech. Pozytywne myślenie potrafi sprawić, że z niemal każdej sytuacji, poznanej osoby, czy najtrudniejszego problemu jesteśmy w stanie czerpać naukę na przyszłość. Z kolei odwaga pozwala nam na sięganie po najśmielsze marzenia, a nawet dalej. Beata Pawlikowska przekonuje, że problemy z brakiem pozytywnego myślenia mogą być zakorzenione w naszej podświadomości:

 

Twoja podświadomość wierzy w coś innego niż ty. Trzyma się swoich przekonań.

Wierzy w to, że jesteś gorsza, że nic ci się nie uda, że nie dasz rady, że jesteś bezwartościowa, nieważna, że nie zasługujesz na szczęście, przyjaźń ani miłość.

Z mojego doświadczenia wynika, że jest tylko jeden sposób, żeby to zmienić.

Trzeba nauczyć podświadomość nowych, pozytywnych przekonań.

 

W świecie pełnym zazdrości, pogoni za karierą, pieniędzmi czy własnymi zachciankami, nie trudno jest myśleć negatywnie. Źle oceniamy świat, najbliższe otoczenie, znajomych, a nawet rodzinę czy przyjaciół. Wreszcie nie doceniamy samych siebie. Beata Pawlikowska przekonuje, że taki sposób myślenia, może zniweczyć każde marzenie, nawet jeśli ma się talent czy umiejętności by je zrealizować. Zła ocena wystawiana nieustannie samemu sobie nie przyniesie nic dobrego. Autorka wierzy, że nasza podświadomość może być programowana na pozytywne myślenie dokładnie w taki sam sposób, w jaki uczona jest negatywnego podejścia. Uporczywe powtarzanie ćwiczeń i zapisywanie swoich obserwacji, do czego już od 1 tomu podróżniczka zachęca, to metoda na skierowanie naszej podświadomości na pozytywne tory!

 

Myślę o sobie w pozytywny, wspierający, pełen przyjaźni i życzliwości sposób.

To mi daje wielką wewnętrzną moc.

 

Wiara w siebie czyni cuda. Jednak, by stawić czoła najtrudniejszym przeciwnościom losu potrzebna jest siła. Warto ją znać. Warto rozumieć, że trudności i przeszkody mają sens, uczą i rozwijają człowieka. Dzięki swojej wewnętrznej sile, szuka on nowych i kreatywnych rozwiązań, nie boi się podejmowania wyzwań.

 

Gdyby wszystko było łatwe i przychodziło bez wysiłku, nie miałabym szansy wzmocnić mojej wewnętrznej siły, rozwinąć mojego intelektu i zdobyć nowej wiedzy.

 

Autorka zwraca szczególną uwagę na strach i złe emocje, które są naturalnym przeciwieństwem siły i szczerości. Strach podpowiada pokrętne rozwiązania, manipulacje i ucieczkę od prawdy, która często okazuje się najprostszym rozwiązaniem skomplikowanych sytuacji. W rozdziale „Sięgam po odwagę” Pawlikowska, przywołując własne wspomnienia, opisuje jak może działać strach:

 

Kiedy nadciągała fala strachu, nie mogłam spać, jeść ani normalnie funkcjonować. Miotałam się w sprzecznych uczuciach i stresowałam się jeszcze bardziej, a im bardziej pogrążałam się w strachu i stresie, tym mniej miałam sił, żeby z nimi walczyć.

 

Pawlikowska przekonuje, że da się zapanować nad strachem, który ma swoje źródło w niskiej samoocenie i kompleksach. I znowu metoda tkwi w naszej podświadomości – trzeba zatamować tę falę strachu i cofnąć ją kierując podświadomość na pozytywne myślenie. Może w tym pomóc proste ćwiczenie, to jest powtarzanie sobie zwrotu „kocham cię”, tak długo aż weźmie górę nad negatywnymi myślami i przyniesie spokój.

 

Do tej pory w serii „Kurs pozytywnego myślenia” ukazało się pięć tomów: „Moja wewnętrzna moc”, „Wierzę w szczęście”, „Świat mi mówi: Kocham cię!”, „Moje Wewnętrzne Ja” i „Wszystko będzie najlepiej”. W przygotowaniu są kolejne części:  „Wszystko mogę zacząć od nowa”, „Działam efektywnie”, „Żyję tu i teraz”, „Jestem dyrektorem mojego życia”, „Idę moją własną drogą” i „Jestem pozytywnym wojownikiem”. Każda z części może stanowić prywatny zestaw szkoleniowy i jest niezależną integralną częścią całej serii.  Pierwszy tom „Moja wewnętrzna moc” ukazał się 1 lutego nakładem Edipresse Książki.

 

Beata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Łowca prawdy, przygód i fotografii. Podróżuje do najbardziej egzotycznych miejsc na całym świecie. Autorka reportaży, felietonów oraz kilkudziesięciu książek podróżniczych i poradników, które ilustruje własnymi zdjęciami i rysunkami. Od lat doradza swoim fanom, jak aktywnie i zdrowo żyć, być odważnym i myśleć pozytywnie.

 

Dane wydawnicze:

Autor: Beata Pawlikowska, tytuł: „Kurs pozytywnego myślenia. Sięgam po odwagę”, Edipresse Książki, ISBN 9788379459902, cena: 31,90 zł, oprawa: zintegrowana, format: 125 mm x 186 mm, liczba stron: 232, data premiery: 5 lipca 2017 r.

 

O Edipresse Książki:

Edipresse Książki to wydawnictwo w grupie Edipresse Polska. W ofercie znajdują się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne. Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, dr Krzysztof Gojdź, Magda Gessler, Anna Jurksztowicz, Michel Moran, Marcin Kydryński, Jacek Bonecki, Robert Biedroń, Mariola Bojarska-Ferenc, Stephenie Meyer, Ewa Chodakowska, Dorota Wellman i inni. Ofertę książkową dopełniają produkty art.&pap, w tym kalendarze, puzzle i gry planszowe. (www.facebook.com/edipresseksiazki, www.instagram.com/edipresseksiazki)

 

Fundacja Przyjaciółka powstała w 2000 roku. Pomaga przede wszystkim dzieciom wychowującym się poza naturalną rodziną, promuje rodzicielstwo zastępcze, a także wspiera podopiecznych świetlic środowiskowych oraz leczenie i rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych. Przez 15 lat Fundacja pomogła ponad 17 tysiącom dzieci. Ta pomoc jest często długofalowa, objęła dofinansowaniem leczenie i rehabilitację ponad 750 dzieci, niektóre z nich są w programie ponad 10 lat. Fundacja Przyjaciółka przyznaje również stypendia na działania edukacyjne i rozwojowe dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Jest również członkiem Koalicji na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej i Forum Darczyńców w Polsce. Fundacja Przyjaciółka to przede wszystkim ludzie którym pomagamy, ale bez pomocy innych możemy niewiele. Dlatego każdy może pomagać z nami! Co możesz zrobić:

  • namówić swoją firmę do współpracy z nami,
  • przekazać nam 1% swojego podatku wpisując do zeznania podatkowego naszą nazwę i numer KRS 0000074781,
  • pomóc nam finansowo przekazując darowiznę na konto w mBank, PL72 1140 1010 0000 5494 1000 1001.

 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Nieostrość widzenia ” to fantastyczny monodram Ewy Ziętek, w którym przedstawia bliskie sceny z życia Zofii Książek-Bregułowej splecione z ciekawymi momentami ze swojego życia.

Ociemniała polska poetka i aktorka, łączniczka AK. Wzrok straciła podczas Powstania Warszawskiego, mniej więcej w miejscu gdzie aktualnie mieści

Read More...

#wtonacjirozmowy: SPOSÓB NA TEŚCIOWĄ – CZY ISTNIEJE? O nowej książce w rozmowie z Iwoną Golonko.

Z autorką książki „Teściowa kontra synowa czyli o trudnych relacjach między kobietami” – Iwoną Golonko rozmawiała Anna Matusiak –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu