Stuhr, Stenka, Więckiewicz – gwiazdy w polskim zwiastunie “Twojego Vincenta”

In Kino

„Twój Vincent” to polski film, który podbija świat: został kupiony do dystrybucji do 135 krajów, bilety na każdy dotychczasowy pokaz wyprzedały się błyskawicznie. Ten sukces polskiej kinematografii  firmują Dorota Kobiela i Hugh Welchman – napisali scenariusz do filmu i wyreżyserowali go (prywatnie są parą).  Vincenta van Gogha zagrał Robert Gulaczyk, młody aktor teatralny z Legnicy, uderzająco podobny do van Gogha. W polskiej wersji językowej filmu usłyszymy m.in. Danutę Stenkę,  Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Roberta Więckiewicza, Józefa Pawłowskiego. „Twój Vincent” w polskich kinach już od 6 października. Dziś prezentujemy polski zwiastun.

 

 

„Twój Vincent” (kręcony w koprodukcji polsko-brytyjskiej) był z założenia przeznaczony na światowy rynek, więc kręcony po angielsku. Obsada filmu to aktorzy światowej sławy (m.in. Saoirse Ronan, Helen McCrory, Jerome Flynn). Równie wybitna jest obsada polskiej wersji językowej: Olga Frycz, Danuta Stenka, Zofia Wichłacz, Jerzy Bończak,  Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Józef Pawłowski, Robert Więckiewicz.

Zwiastun:

 

 

 

Pierwszy raz widzowie będą mieli okazję zobaczyć film w tej wersji językowej w Gdyni – „Twój Vincent” walczy o Złote Lwy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Jest również filmem otwarcia festiwalu – organizatorzy chcą w ten sposób uczcić jubileusz 70-lecia polskiej animacji.

 

Aktorzy chętnie zgodzili się wziąć udział w tym niezwykłym projekcie.

– Hugh i Dorota pokazali mi krótki film, który przygotowali w technice animacji malarskiej, i przyznam, że zaparło mi dech. Czegoś tak niezwykłego nie widziałem od dawna, więc od razu zgłosiłem swój udział. – mówił Douglas Booth („Noe: wybrany przez Boga”, „Jupiter: Intronizacja”), który wciela się w rolę Armanda Roulin. To on prowadzi prywatne dochodzenie na temat okoliczności śmierci Vincenta van Gogha.

Co o projekcie wiedziała Saoirse Ronan („Pokuta”, „Brooklyn”) przed rozpoczęciem zdjęć? – Wiedziałam, że to całkowicie nowa koncepcja artystyczna i że nigdy nie brałam w czymś podobnym udziału. Dlatego chciałam być częścią tego projektu, chciałam sprawdzić, jak ten proces będzie przebiegał. W filmie wciela się w postać Margeurite Gachet – młodej kobiety, którą łączyła z Vincentem szczególna więź. W roli jej ojca, dr Gacheta, występuje Jerome Flynn, doskonale znany polskiej widownio z serialu „Gra o tron”.

Robert Gulaczyk, odtwórca głównej roli: – Kiedy sobie uświadomiłem, że mam zagrać jednego z największych malarzy wszechczasów, przestraszyłem się. Jak zagrać geniusza? Ale szybko zrozumiałem, że tego się nie da zrobić. Że muszę zagrać człowieka z jego namiętnościami, pasjami, z jego bólem i samotnością.

„Twój Vincent” to jedyny w swoim rodzaju projekt, wyprodukowany przez polską firmę BreakThru Films oraz brytyjską Trademark Films. Pełna tajemnic biografia  Vincenta van Gogha jest opowiedziana poprzez jego malarstwo. W filmie „grają” 94 obrazy Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 zostało częściowo lub znacząco przekształconych. „Twój Vincent” został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.

Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. „Twój Vincent” przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci.

 

„Twój Vincent” wejdzie do kin 6 października.

 

Strona: LovingVincent.com

Facebook: Facebook.com/twojvincent

Twitter: Twitter.com/LovingVincent

Instagram: Instagram.com/lovingvincentmovie

Tumblr: LovingVincentMovie.tumblr.com

 

***

 

„TWÓJ VINCENT”

Czas trwania: 95 min.

W kinach od 6 października

 

Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Producenci: Hugh Welchman, Sean Bobbitt, Ivan Mactaggart

Producenci wykonawczy: David Parfitt, Laurie Ubben, Charlotte Ubben

Scenariusz: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Operatorzy: Tristan Oliver, Łukasz Żal

Kostiumy: Dorota Roqueplo

Montaż: Justyna Wierszyńska, Dorota Kobiela

Szef ekipy malarskiej: Piotr Dominak

Efekty specjalne: Łukasz Mackiewicz

Muzyka: Clint Mansell

Kierownictwo produkcji: Tomek Wochniak

Producent: BreakThru Films

Koproducent: Trademark Films

Finansowanie: SilverReel Entertainment

Dystrybucja: NEXT FILM

Koproducenci: Miasto Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016, Odra-Film / Dolnośląski Fundusz Filmowy, CeTA Centrum Technologii Audiowizualnej

We współpracy z:  Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Doha Film Institute, MEDIA, Unibail-Rodamco

 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjipromocji: „Będziesz tego żałować”, czyli czas na nieszablonową serię

Tym razem w serii tekstów promocyjnych przedstawiamy Wam najnowszą powieść Alicji Sinickiej. Autorka udowodniła, że mimo, że od lat

Read More...

#wtonacjipromocji: „Utracony element”, czyli jak czasami przedmiot potrafi łączyć ludzi

Tym razem w serii tekstów promocyjnych przedstawiamy Wam najnowszą powieść Adrianny Rozbickiej. Autorka udowodniła, że potrafi po mistrzowsku prowadzić

Read More...

#wtonacjipromocji: „Niewybaczalne”, czyli Izabela Janiszewska wraca na salony!

Tym razem w serii tekstów promocyjnych przedstawiamy Wam najnowszą powieść Izabeli Janiszewskiej. Autorka po raz kolejny udowodniła, że thriller

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu