Stuhr, Stenka, Więckiewicz – gwiazdy w polskim zwiastunie “Twojego Vincenta”

In Kino

„Twój Vincent” to polski film, który podbija świat: został kupiony do dystrybucji do 135 krajów, bilety na każdy dotychczasowy pokaz wyprzedały się błyskawicznie. Ten sukces polskiej kinematografii  firmują Dorota Kobiela i Hugh Welchman – napisali scenariusz do filmu i wyreżyserowali go (prywatnie są parą).  Vincenta van Gogha zagrał Robert Gulaczyk, młody aktor teatralny z Legnicy, uderzająco podobny do van Gogha. W polskiej wersji językowej filmu usłyszymy m.in. Danutę Stenkę,  Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Roberta Więckiewicza, Józefa Pawłowskiego. „Twój Vincent” w polskich kinach już od 6 października. Dziś prezentujemy polski zwiastun.

 

 

„Twój Vincent” (kręcony w koprodukcji polsko-brytyjskiej) był z założenia przeznaczony na światowy rynek, więc kręcony po angielsku. Obsada filmu to aktorzy światowej sławy (m.in. Saoirse Ronan, Helen McCrory, Jerome Flynn). Równie wybitna jest obsada polskiej wersji językowej: Olga Frycz, Danuta Stenka, Zofia Wichłacz, Jerzy Bończak,  Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Józef Pawłowski, Robert Więckiewicz.

Zwiastun:

 

 

 

Pierwszy raz widzowie będą mieli okazję zobaczyć film w tej wersji językowej w Gdyni – „Twój Vincent” walczy o Złote Lwy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Jest również filmem otwarcia festiwalu – organizatorzy chcą w ten sposób uczcić jubileusz 70-lecia polskiej animacji.

 

Aktorzy chętnie zgodzili się wziąć udział w tym niezwykłym projekcie.

– Hugh i Dorota pokazali mi krótki film, który przygotowali w technice animacji malarskiej, i przyznam, że zaparło mi dech. Czegoś tak niezwykłego nie widziałem od dawna, więc od razu zgłosiłem swój udział. – mówił Douglas Booth („Noe: wybrany przez Boga”, „Jupiter: Intronizacja”), który wciela się w rolę Armanda Roulin. To on prowadzi prywatne dochodzenie na temat okoliczności śmierci Vincenta van Gogha.

Co o projekcie wiedziała Saoirse Ronan („Pokuta”, „Brooklyn”) przed rozpoczęciem zdjęć? – Wiedziałam, że to całkowicie nowa koncepcja artystyczna i że nigdy nie brałam w czymś podobnym udziału. Dlatego chciałam być częścią tego projektu, chciałam sprawdzić, jak ten proces będzie przebiegał. W filmie wciela się w postać Margeurite Gachet – młodej kobiety, którą łączyła z Vincentem szczególna więź. W roli jej ojca, dr Gacheta, występuje Jerome Flynn, doskonale znany polskiej widownio z serialu „Gra o tron”.

Robert Gulaczyk, odtwórca głównej roli: – Kiedy sobie uświadomiłem, że mam zagrać jednego z największych malarzy wszechczasów, przestraszyłem się. Jak zagrać geniusza? Ale szybko zrozumiałem, że tego się nie da zrobić. Że muszę zagrać człowieka z jego namiętnościami, pasjami, z jego bólem i samotnością.

„Twój Vincent” to jedyny w swoim rodzaju projekt, wyprodukowany przez polską firmę BreakThru Films oraz brytyjską Trademark Films. Pełna tajemnic biografia  Vincenta van Gogha jest opowiedziana poprzez jego malarstwo. W filmie „grają” 94 obrazy Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 zostało częściowo lub znacząco przekształconych. „Twój Vincent” został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.

Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. „Twój Vincent” przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci.

 

„Twój Vincent” wejdzie do kin 6 października.

 

Strona: LovingVincent.com

Facebook: Facebook.com/twojvincent

Twitter: Twitter.com/LovingVincent

Instagram: Instagram.com/lovingvincentmovie

Tumblr: LovingVincentMovie.tumblr.com

 

***

 

„TWÓJ VINCENT”

Czas trwania: 95 min.

W kinach od 6 października

 

Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Producenci: Hugh Welchman, Sean Bobbitt, Ivan Mactaggart

Producenci wykonawczy: David Parfitt, Laurie Ubben, Charlotte Ubben

Scenariusz: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Operatorzy: Tristan Oliver, Łukasz Żal

Kostiumy: Dorota Roqueplo

Montaż: Justyna Wierszyńska, Dorota Kobiela

Szef ekipy malarskiej: Piotr Dominak

Efekty specjalne: Łukasz Mackiewicz

Muzyka: Clint Mansell

Kierownictwo produkcji: Tomek Wochniak

Producent: BreakThru Films

Koproducent: Trademark Films

Finansowanie: SilverReel Entertainment

Dystrybucja: NEXT FILM

Koproducenci: Miasto Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016, Odra-Film / Dolnośląski Fundusz Filmowy, CeTA Centrum Technologii Audiowizualnej

We współpracy z:  Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Doha Film Institute, MEDIA, Unibail-Rodamco

 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Niesamowita okazja na zakupy książkowe!

Słońce przygrzewa, sezon urlopowy w pełni… można się wreszcie ZATRZYMAĆ na chwilę i zrobić coś dla siebie. Na przykład przeczytać książkę!

Read More...

Nadchodzi „Apokawixa”

Zdana matura, wakacje, plaża, melanż życia i… TO. Prezentujemy spot kampanii teaserowej zapowiadającej film „Apokawixa” w reżyserii Xawerego Żuławskiego.

Read More...

„Kino na wakacje, taniej przez aplikację” – akcja sieci Helios!

Lato tego roku obfitować będzie w moc wakacyjnych premier. Poza fantastycznymi filmami w przeróżnych gatunkach, Helios przygotował dla

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu