PODATEK OD MIŁOŚCI najchętniej oglądanym filmem w Polsce. 220 250 widzów po pierwszym weekendzie

In Aktualności, Kino

“Podatek od miłości” najchętniej oglądanym filmem w Polsce.

Przebojowa produkcja kinowa TVN debiutuje na ekranach z wynikiem 220 250 widzów po pierwszym weekendzie, zdobywając serca widzów i uznanie krytyków. „Ten podatek warto zapłacić” – Filmweb. „To hitowa komedia” – Onet.pl.

„Podatek od miłości” – przebojowa produkcja kinowa TVN została nowym liderem box office w Polsce. W premierowy weekend film przyciągnął do kin 210 437 widzów, co – razem z pokazami przedpremierami – daje świetną frekwencję rzędu 220 250 widzów. „Podatek od miłości”, debiut fabularny Bartłomieja Ignaciuka to inteligentna i przewrotna komedia romantyczna o tym, ile musimy zapłacić za prawdziwą miłość. W rolach głównych w filmie występuje plejada znakomitych gwiazd: Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Roma Gąsiorowska, Magdalena Różczka, Magdalena Popławska, Anna Smołowik, Weronika Rosati, Ewa Gawryluk, Grażyna Wolszczak, Michał Czernecki, Zbigniew Zamachowski oraz Tomasz Włosok.

 

Film z miejsca podbił serca widzów. Zdobył też uznanie krytyków. „To hitowa komedia” – pisał Onet.pl. „Damięcki świetnie odnajduje się w emploi lekkoducha o złotym sercu. Domańska wypada jeszcze lepiej. Ten podatek warto zapłacić” – Filmweb. „Oryginalny pomysł i przekonujący bohaterowie. ‘Podatek od miłości’ to miłe zaskoczenie” – Wyborcza.pl. „Wielbiciele komedii romantycznych na pewno będą usatysfakcjonowani. Ja się zauroczyłem” – Interia.pl. „Grzegorz Damięcki jest doskonały i stanowi gwarancję jakości tego projektu. Kroku dotrzymuje mu Aleksandra Domańska, która w tak dobrej roli jeszcze nie miała okazji zaprezentować się na ekranie. Całość jest wybornie zmontowana, a jazzowa ścieżka dźwiękowa nadaje tej historii klimat. Jest w tym urok, luz oraz dobry humor. Ten podatek od miłości warto zapłacić. Nawet z odsetkami” – Telemagazyn.pl.

 

 

Kim tak naprawdę jest Marian (Grzegorz Damięcki)? Facetem do towarzystwa i seksualnym guru, z którego usług korzysta połowa kobiet w stolicy? Coachem o kontrowersyjnych metodach? A może – po prostu – sprytnym oszustem uwodzącym płeć przeciwną? Oto zagadka, z którą będzie musiała zmierzyć się ambitna inspektor podatkowa Klara (Aleksandra Domańska). Czy nieustępliwa urzędniczka zdoła znaleźć odpowiedź, zanim sama wpadnie w miłosne sidła Mariana? I czy jest przygotowana na to, by po raz pierwszy w życiu stracić nad czymś kontrolę?

Debiutujący w pełnometrażowym filmie fabularnym Bartłomiej Ignaciuk to reżyser, przed którym gatunek komedii nie ma tajemnic. Dał temu wyraz, realizując m.in. kultowy już serial „Usta usta”. Przy filmie „Podatek od miłości” wspierali go doświadczeni i wielokrotnie nagradzani twórcy. Za scenografię w komedii odpowiada Joanna Macha („Córki dancingu”, „Jack Strong”, „Wenecja”, „Pakt”). Zdjęcia zrealizował Jan Holoubek („Król życia”, „Supermarket”, „Po prostu przyjaźń”). Film zmontował Jarosław Barzan („Bogowie”, „Listy do M”, „Disco Polo”, „Planeta Singli”). Producentami obrazu są Tomasz Blachnicki i Anna Waśniewska-Gill, a projekt zrealizował zespół produkcji fabularnej TVN. Zdjęcia do filmu były realizowane w Warszawie i Kołobrzegu. Za dystrybucję w Polsce odpowiada firma Kino Świat.

 

„Podatek od miłości” – oficjalny zwiastun filmu:

 

 

„Podatek od miłości” – drugi oficjalny zwiastun filmu:

 

Kayah i Grzegorz Hyży – „Podatek od miłości” (Official Video):

 

PODATEK OD MIŁOŚCI

w kinach od 26 stycznia 2018

 

Gatunek: komedia romantyczna

Produkcja: Polska 2017

Producent: TVN, Zespół Produkcji Fabularnej TVN

Producenci: Tomasz Blachnicki, Anna Waśniewska–Gill

Reżyseria: Bartłomiej Ignaciuk („Usta usta”, „Chomik”, scenariusz „Belfer 2” )

Obsada: Aleksandra Domańska („Volta”, „Po prostu przyjaźń”, „Bodo”, „O mnie się nie martw”), Grzegorz Damięcki („Po prostu przyjaźń”, „Belfer”, „Bodo”, „Czas honoru”), Roma Gąsiorowska („Listy do M. 2”, „Bodo”, „Kochaj”, „Listy do M.”), Weronika Rosati („Porady na zdrady”, „Belle Epoque”, „Pitbull”), Magdalena Popławska („Król życia”, „Pakt 2”, „Przepis na życie”, „Usta usta”), Magdalena Różczka („Po prostu przyjaźń”, „Lekarze”, „Rozmowy nocą”, „Lejdis”), Grażyna Wolszczak („Wojna żeńsko-męska”, „Ja wam pokażę!”, „Wiedźmin”), Michał Czernecki („Planeta Singli”, „Kochaj”, „Bodo”, „Singielka”), Ewa Gawryluk („Słaba płeć?”, „Żyć nie umierać”, „Sztos 2”), Zbigniew Zamachowski („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Bogowie”, „Randka w ciemno”), Anna Smołowik („Blondynka”, „Druga szansa”, „Szkoła uwodzenia Czesława M.”), Tomasz Włosok („Bodo”, „Na noże”, „Powidoki”)

 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Wyjątkowe, wirtualne wydarzenie dla fanów DC Comics już 16 października!

DC FANDOME - największe wydarzenie w świecie DC! Bezprecedensowe 24-godzinne wirtualne spotkanie fanów z całego świata na platformie www.DCFanDome.com

Read More...

Tęskno z soundtrackiem do produkcji audio „Mała Księżniczka”

Tęskno prezentuje premierowy materiał – ścieżkę dźwiękową do audiobooka „Mała Księżniczka” Karoliny Lewestam. Ta nasycona symboliką historia, nawiązująca do kultowej powieści

Read More...

Katarzyna Figura, Maciej Musiałowski, Tomasz Schuchardt i Michał Żurawski urządzają „Chrzciny”. Data premiery kinowej

Intrygująca historia skłóconej rodziny, której losy połączyły się z przełomowym dla Polski wydarzeniem…Komedia obyczajowa „Chrzciny” z Katarzyną Figurą, Maciejem

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu