“ZŁE PSY” W NIEUCZCIWYM ŚWIECIE PRAWEM JEST OSZUSTWO

In Kino

Film w reżyserii laureata Oscara – Bobby’ego Moresco .Inspirowany postaciami z książkowej serii „Gallagher” JP O’Donnella w kinach od 20 kwietnia 2018 r.

 

Główny bohater zostaje wrobiony. Od tej chwili żyje pragnieniem zemsty, zmuszony wybierać pomiędzy prawdą, którą zna i dowodami kwestionującymi tę prawdę, a miłością swojego życia.

Danny Gallagher (Karl Urban) to skompromitowany detektyw z wydziału narkotyków. Po wyjściu z więzienia chce odzyskać dobre imię i ustalić co wydarzyło się w noc, która skończyła się dla partnera śmiercią, a dla niego wyrokiem.

O pomoc zwraca się do emerytowanego policjanta Murthy (Andy Garcia), niegdyś jego mentora, który całe życie walczył z korupcją. Sytuacja zmusza Gallaghera  także do konfrontacji z Rebeką (Sofia Vergara), agentką rządową, która może być zarówno sojuszniczką jak i wrogiem.

Złe psy to wciągający, rasowy thriller, utrzymany w klasycznej tradycji kina noir.

W nieuczciwym świecie prawem jest oszustwo.

 

SŁOWAMI REŻYSERA

Złe psy to intrygujący film akcji z elementami suspensu i thrillera, utrzymany w tradycji noir. Obecne w nim wątki lojalności i zdrady rozgrywają się na tle korupcji w tajnych agencjach rządowych, a widzowie poznają fascynujących bohaterów przestępczego półświatka. Zwroty akcji zmuszają Gallaghera do konfrontacji z Rebeką, bezwzględną i niezwykle pociągającą agentką rządową, co do której nie wiemy czy jest sprzymierzeńcem czy wrogiem. Danny’emu przyjdzie też współpracować z emerytowanym policjantem Murthą, niegdyś jego mentorem, który całe życie walczył z korupcją, a w filmie jest jedną z centralnych postaci wydarzeń. Złe psy pełnymi garściami czerpią z filmów w stylu noir.

 

 

 

SŁOWAMI JP O’DONNELLA AUTORA KSIĄŻKI

Deadly Codes: A Gallagher Novel  opowiada o korupcji na wielką skalę. Bobby po mistrzowsku zaadaptował moją powieść na potrzeby wielkiego ekranu, w klasycznej tradycji filmu noir. W całym tym procesie można było podziwiać jego umiejętności jako scenarzysty i reżysera. Byłem zachwycony przyglądając się, jak postaci, które stworzyłem na potrzeby powieści, ożywają na ekranie. Co ciekawe, z kilku mniej ważnych postaci w książce Bobby utkał nowego, fascynującego bohatera, Murthę (Andy Garcia), który ma znaczący wpływ na fabułę Złych psów.

 

 

O PRODUKCJI

Film ZŁE PSY oparty jest na książce Josepha O’Donnella. Jak mówi autor: „Główny bohater, Danny Gallagher, to mężczyzna, którym każdy chłopiec pragnie się stać, a każda kobieta mieć u swego boku”. Choć film inspirowany jest powieścią o tym samym tytule, wprowadzono w nim znaczące zmiany: „W mojej książce nie ma Murthy, granego w filmie przez Andy’ego Garcię. Jego postać jest zlepkiem kilku innych, w połączeniu tworzących bohatera, który z jednej strony ma być dla Gallaghera źródłem informacji, a z drugiej, wprowadzać go w błąd”. Gallagher pojawia się w dwóch innych książkach, co otwiera drzwi do ekranowej kontynuacji”.

“BENT” regia Bobby Moresco – foto di Fabrizio Di Giulio

Twórcy filmu powierzyli reżyserię Bobby’emu Moresco po obejrzeniu Miasta gniewu Paula Haggisa, który wraz z Moresco napisał scenariusz, nagrodzony Oscarem w kategorii “Najlepszy Scenariusz Oryginalny”.

 

W filmie zachwyca zabieg stylistyczny, wykorzystujący “punkty styczne”, innymi słowy tworzenie powiązań między postaciami, które początkowo wydają się nie mieć ze sobą nic wspólnego, lecz stopniowo, z każdym nieoczekiwanym zwrotem akcji, odkrywają przed widzem całą prawdę.

 

Film ZŁE PSY ma podobną strukturę, uwzględniając pewne różnice, narzucane przez  gatunek filmowy. Za sprawą postaci, napisanych przez Josepha i Bobby’ego, film jest pełen napięcia i fałszywych tropów. Wydaje się, że każdy ma własną motywację, prawdę absolutną, lecz kto jest oszustem? Kto sprowadza na złą drogę? Na kogo Gallagher może liczyć? Kto pomoże mu się zemścić?

 

 

Niewątpliwą zaletą filmu jest wybitnie utalentowany aktor, grający głównego bohatera, Karl Urban. Choć znany z filmów fantasy i sci-fi, równie dobrze radzi sobie w kinie akcji i thrillerach, jak chociażby Krucjata Bourne’a. Andy’ego Garcii – nominowanego do Oscara, Złotych Globów i znanego ze znakomitych kreacji aktorskich – nie trzeba przedstawiać. Był jednym z najbardziej doświadczonych aktorów na planie ZŁYCH PSÓW, na którym prowadził z Bobbym długie i bardzo owocne dyskusje, oferując cenne wskazówki. Pod tym względem przypominał graną przez siebie postać: jest niczym ojciec dla Gallaghera. Stara się udzielać mu jak najlepszych rad i oferować młodemu policjantowi wsparcie. W filmie nie zabrakło też ogromnego uroku Sofii Vergary, która w zaskakującej i nietypowej kreacji (przyzwyczaiła widzów do swoich doskonałych ról komediowych), pokazuje swój talent oraz wszechstronność, najpierw jako wielka niewiadoma, a ostatecznie jako miła niespodzianka filmu.

“BENT” regia Bobby Moresco – foto di Fabrizio Di Giulio

SCENARIUSZ I REŻYSERIA

BOBBY MORESCO

Nagrodzony Oscarem scenarzysta, reżyser i producent Bobby Moresco, zaczynał jako aktor w Nowym Jorku, gdzie dorastał w dzielnicy Hell’s Kitchen na Manhattanie, oddalonej w teorii o trzy przecznice, lecz w praktyce o cały świat od Broadwayu. Moresco napisał i wyreżyserował ponad 30 sztuk teatralnych Off i Off-Off Broadway, a także spełnił swoje marzenie z dzieciństwa, reżyserując Colina Quinna w “An Irish Wake” na deskach broadwayowskiego teatru Helen Hayes. W latach dziewięćdziesiątych Moresco zajął się tworzeniem, pisaniem i produkowaniem programów telewizyjnych. Wśród ważniejszych projektów warto wymienić serial „Organizacja śmierci”, który przyniósł mu nagrodę Genesis Award, a także „Okrutne ulice”, który w roku 1996 zdobył „Viewers for Quality Television Award” za najlepszy program roku, a w 2008 został uznany za jeden z najlepszych seriali telewizyjnych wszech czasów. W roku 1998 Moresco był współtwórcą i producentem wykonawczym docenionego przez krytykę serialu „Falcone”, nominowanego do dwóch nagród Emmy. W roku 2007 Moresco wrócił do telewizji z serialem NBC, „The Black Donnellys”, jako współtwórca i producent wykonawczy. W serialu zagrali Jonathan Tucker i Olivia Wilde.

Inne projekty telewizyjne Moresco to „The Hundred Code” dla szwedzkiej telewizji Kanal 5 oraz nowy serial „Killer Joe”, oparty na kultowym filmie Williama Friedkina, przy którym Moresco będzie pracował jako producent wykonawczy i scenarzysta, z Williamem Friedkinem jako reżyserem.

 

Moresco był współscenarzystą i reżyserem Miasta gniewu, głośnego filmu z roku 2004. Podczas 78. ceremonii rozdania Nagród Akademii w 2005 roku Moresco i Haggis zdobyli Oscara w kategorii Najlepszy Scenariusz Oryginalny. Miasto gniewu zdobyło ponadto Oscary w kategoriach Najlepszy Film oraz Montaż. Scenariusz Moresco doceniono też nagrodami WGA, BAFTA oraz Critic’s Choice.

 

Inne filmy fabularne w karierze Moresco to Za wszelką cenę (zdobywca Oscara dla Najlepszego filmu w roku 2005), którego był współproducentem i pomysłodawcą wraz z Paulem Haggisem oraz Za cenę życia, debiut reżyserski Moresco, z udziałem Jamesa Marsdena i Giovanni Ribisiego.

Ostatnio Moresco napisał scenariusz do Lamborghini, The Legend dla wytwórni Ambi Pictures, inspirowany życiem  Ferruccio Lamborghini, słynnego innowatora w dziedzinie motoryzacji. Moresco był zachwycony, szansą ponownej współpracy z Ambi przy Złych psach.

“BENT” regia Bobby Moresco – foto di Fabrizio Di Giulio
“BENT” regia Bobby Moresco – foto di Fabrizio Di Giulio
“BENT” regia Bobby Moresco – foto di Fabrizio Di Giulio
“BENT” regia Bobby Moresco – foto di Fabrizio Di Giulio

OBSADA

KARL URBAN – DANNY GALLAGHER

W swojej dwudziestoletniej karierze aktorskiej Karl Urban może poszczycić się serią znaczących ról.

Aktor jest najszerzej znany ze swojej elektryzującej kreacji Eomera, nieustraszonego przywódcy królestwa Rohanu w drugiej i trzeciej części Władcy pierścieni Petera Jacksona, kasowego hitu i zdobywcy Oscarów.

Kultową rolą „doktora Leonarda McCoy’a”, Karl przyczynił się do sukcesu serii Star Trek, w nowej odsłonie J.J. Abramsa. Aktor wystąpił w pierwszej części, Star Trek (2009), w kontynuacji W ciemność. Star Trek (2013) oraz w najnowszej części, Star Trek: w nieznane (2016), docenionym przez fanów i krytykę. Trzy części razem zarobiły na świecie ponad miliard dolarów.

Aktora można było także obejrzeć w  produkcji Marvela Thor: Ragnarok u boku Chrisa Hemswortha, Cate Blanchett i Toma Hiddlestona.

 

Urodzony w Wellington w Nowej Zelandii, już na początku kariery Karl Urban zdobył uznanie krytyki rolami w nowozelandzkich filmach Cena mleka i  Nagle. Dzięki tej drugiej Peter Jackson zaproponował Urbanowi rolę w filmie  Władca pierścieni: Dwie wieże.

Inne filmy z udziałem aktora to: Mój przyjaciel smok Davida Lowery z Bryce Dallas Howard;’ Krucjata Bourne’a, Paula Greengrassa z Mattem Damonem, thrillery sci-fi Kroniki Riddicka i Ksiądz. Dramat kryminalny Nagle, za który Urban zdobył nagrodę New Zealand Film and Television Award  dla Najlepszego Aktora Drugoplanowego; komedia sensacyjna z 2010 roku Red, z Brucem Willisem, Helen Mirren i Morganem Freemanem oraz tytułowa rola w filmie z 2012 Dredd.

 

 

ANDY GARCIA – MURTHA

 

Andy Garcia jest ceniony za osiągnięcia w roli aktora i reżysera oraz producenta filmowego i muzycznego.

 

Obecnie Andy Garcia pracuje na planie Mamma Mia 2, w reżyserii Ola Parkera, gdzie partneruje Meryl Streep. Niedawno aktor ukończył zdjęcia do filmu Ana z Dafne Keen, w reżyserii Charlesa McDougalla, a także do komedii romantycznej Book Club z Diane Keaton, w reżyserii Billa Holdermana i  My Dinner With Herve z Ricardo Montalbanem oraz Peterem Dinklage’em w roli Herve’a, w reżyserii Sachy Gervasi. Kolejnym filmem z udziałem aktora jest nowa produkcja wytwórni Warner Bros. Pictures, Geostorm, w reżyserii Deana Devlina, w którym Garcia gra prezydenta USA, w filmie grają też Gerard Butler i Ed Harris. Aktor zagra ponadto w filmie Decoy z Frankiem Grillo. Inne filmy aktora to Wspomnienia płatnego zabójcy z Kevinem Jamesem dla platformy Netflix oraz Ghostbusters. Pogromcy duchów, w reżyserii Paula Feiga,  z udziałem Melissy McCarthy i Kristen Wigg. Aktor wystąpił też w serialu HBO „Gracze” z Dwaynem Johnsonem. Warto też wspomnieć takie tytuły jak Max Steel oraz Headlock i Rio 2 dla studia Fox z Anne Hathaway. W roku 2014 zagrał w filmie Raymonda De Felitta Rob the Mob, którego był producentem wykonawczym. Aktora mogliśmy też oglądać w świetnie przyjętej produkcji Hallmark Hall Of Fame Christmas In Conway, z udziałem Mary Louise Parker. Kolejny film z udziałem Andy’ego Garcii to Udając gliniarzy w reżyserii Luke’a Greenfielda dla FOX Studios oraz Wyrok za prawdę z Jeremy Rennerem i  Rosemarie Dewitt. Jeden z nowszych projektów wytwórni CineSon to komedia romantyczna Dzień w Middleton, w którym aktor zagrał z Verą Farmigą, Taissą Farmigą i Spencerem LoFranco. Film wyprodukował Andy Garcia i Glenn German, który wraz z reżyserem, Adamem Rodgersem napisał do niego scenariusz. Film wprowadziła na ekrany firma dystrybucyjna Anchor Bay w roku 2013, a jego premiera odbyła się podczas Festiwalu Filmowego w Seattle. Za swoje kreacje Andy Garcia i Vera Farmiga zdobyli nagrody na Festiwalu Filmowym w Bostonie. W filmie gra też jedna z córek aktora, Daniella Garcia-Lorido.

 

W roku 2006, filmem Hawana – miasto utracone, Andy Garcia zadebiutował jako reżyser. Film, nad którym Garcia pracował przez 17 lat, powstał w założonej przez niego wytwórni, CineSon Productions. Artysta skomponował kilka utworów i wyprodukował ścieżkę dźwiękową do filmu, na której można usłyszeć legendy kubańskiej muzyki. Hawana – miasto utracone przyniosły Garcii nagrody Imagen Awards dla najlepszego reżysera i filmu w roku 2006, a także nominację za reżyserię do nagrody Alma Awards w roku 2007.

W marcu 2010 wytwórnia CineSon wprowadziła na ekrany za pośrednictwem Anchor Bay, uznany przez krytykę film Raymonda De Felitty, City Island, którego Andy Garcia był producentem i w którym zagrał u boku Julianny Margulies, Stevena Straita, Emily Mortimer, Alana Arkina, Ezry Millera i swojej najstarszej córki, Dominiki Garcia-Lorido. Film miał premierę w roku 2009 na Festiwalu Filmowym Tribeca, na którym zdobył prestiżową nagrodę publiczności. Film wygrał w kategorii Najlepsza Komedia na rozdaniu nagród AARP “Grown Up Awards”, a Garcia zdobył nominację dla Najlepszego Aktora w komedii od International Press Academy Satellite Awards w tym samym roku. Był też nominowany do nagrody Imagen Award w kategorii Najlepszy Aktor, a jego córka, Dominika Garcia-Lorido zdobyła nagrodę dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej. W roku 2011 na ekrany kin wszedł dramat w reżyserii Renny’ego Harlina, 5 dni wojny, w którym Garcia odtwarzał postać prezydenta Micheila Saakaszwili’ego. W roku 2009 Garcia zagrał w sequelu Różowa Pantera 2, wytwórni Columbia Pictures/MGM ze Stevem Martinem, a także filmie Zakochany Nowy Jork Wena Jianga i La Linea Jamesa Cottona z Ray’em Liottą (2009) oraz The Exodus of Charlie Wright z udziałem Aidana Quinna i Giny Gershon (2010). Nowsze projekty z udziałem aktora to Open Road z  Camillą Belle i thriller akcji Mroczna prawda, w reżyserii i na podstawie scenariusza Damiana Lee, z Evą Longorią i Forestem Whitakerem, wprowadzony do kin w roku 2013 przez Sony Pictures. W roku 2012 aktor zagrał w meksykańskim dramacie historycznym Cristiada, u boku Evy Longorii i Rubena Bladesa. Za rolę w filmie Garcia zdobył nominację dla najlepszego aktora do Alma Awards. Niedawno Andy Garcia odebrał też „Grace Award”, przyznawaną za inspirujące kreacje filmowe i telewizyjne, a film Cristiada zdobył nagrodę Faith & Freedom Award na rozdaniu Movieguide Awards w roku 2013.

Andy Garcia był producentem wykonawczym w filmie o dojrzewaniu, Magic City Memoirs, który miał premierę w marcu 2011 roku na Festiwalu Filmowym w Miami.

Aktor zagrał też w niezależnym dramacie kryminalnym Odwrócić przeznaczenie, który został premierowo pokazany w roku 2007 na Festiwalu Filmowym Tribeca. Aktor użycza ponadto głosu owczarkowi niemieckiemu, Delgado, w produkcji Disneya Chiłała z Beverly Hills, z Drew Barrymore i George Lopezem. Inne filmy z udziałem aktora to As w rękawie Joe Carnahana, tytułowa rola w dramacie biograficznym Modigliani, pasja tworzenia, przy którym był też producentem wykonawczym, thriller Philipa Kaufmana Amnezja z Ashley Judd i Samuelem L. Jacksonem oraz Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra, Ocean’s Twelve: Dogrywka i Ocean’s  13, w reżyserii Stevena Soderbergha, z gwiazdorską obsadą.

 

W roku 1990 Andy Garcia zdobył nominacje do Nagrody Akademii i Złotego Globu za najlepszą rolę drugoplanową w filmie Francisa Forda Coppoli Ojciec chrzestny III. Nominację do nagrody Emmy i drugą nominację do Złotego Globu aktor zdobył w roku 2000 za kreację legendarnego kubańskiego trębacza, Arturo Sandovala w filmie biograficznym HBO, Miłość lub ojczyzna. Historia Artura Sandovala. Jako producent wykonawczy filmu Garcia otrzymał też nominację w kategorii Najlepszy Film Telewizyjny. Film zdobył ponadto nominację do Złotego Globu w kategorii Najlepszy Miniserial lub Film Telewizyjny. Artysta wyprodukował też ścieżkę dźwiękową filmu oraz nagrodzoną Emmy muzykę, między innymi autorstwa Arturo Sandovala. Film zdobył dwie nagrody ALMA Awards dla Najlepszego Miniserialu lub Filmu Telewizyjnego oraz Wybitnej Obsady Latynoamerykańskiej w Miniserialu lub Filmie Telewizyjnym (Outstanding Latin Cast in a Made for TV Movie or Miniseries).

 

W roku 1991 Garcia założył wytwórnię produkcyjną CineSon Productions i dzięki niej zadebiutował jako reżyser muzycznym filmem dokumentalnym Cachao…ComoSu Ritmo No Hay Dos, o legendarnym współtwórcy Mambo, Israelu Lópezie “Cachao.” Jest też autorem drugiego dokumentu o Cachao, Cachao Uno Mas,  zaprezentowanego na Festiwalu Filmowym w Miami w roku 2009.

 

Jeśli chodzi o muzykę, Garcia wyprodukował i wystąpił na Volume I oraz II do Cachao –- Master Sessions (Crescent Moon/Sony). Pierwsza została w roku 1994 uhonorowana nagrodą Grammy, a druga w roku 1995 nominacją do tej nagrody. Płyta CD “Cachao – Cuba Linda” (EMI Latin), wyprodukowana przez wytwórnię płytową Garcii CineSon, była w roku 2001 nominowana do Grammy, a w roku 2000 do Latin Grammy Award. Garcia zdobył nagrody Grammy oraz Latin Grammy za pracę przy czwartej płycie wytwórni CineSon z Israelem Lopezem “Cachao,”, zatytułowanej “¡Ahora Sí!” (Univision), wydanej w roku 2004.  Na CD/DVD znajdziemy też godzinny dokument Garcii ‘behind the scenes’,  zatytułowany “CACHAO, Ahora Si! A look inside the legend”. Andy Garcia skomponował cztery piosenki do filmu Braterskie porachunki, w którym również zagrał. Wyprodukował i zaśpiewał kilka piosenek na ścieżce dźwiękowej filmu Z miłości do…, w którym wystąpił i który wyprodukował.

 

Jednym z wielu projektów, prowadzonych obecnie w CineSon jest Hemingway & Fuentes, który Garcia napisał z siostrzenicą Ernesta Hemingwaya, Hilary Hemingway. Aktor wyreżyseruje film i zagra w nim rolę kapitana Gregorio Fuentesa, a w obsadzie filmu  znajdzie się Jon Voight jako Ernest Hemingway i Annette Benning jako Mary Welsh.

 

Urodzony w Hawanie Garcia miał niewiele ponad 5 lat, kiedy wraz z rodziną uciekł na Florydę w roku 1961, dwa lata po przejęciu władzy na Kubie przez Fidela Castro. Występował w lokalnym teatrze, po czym przeprowadził się od Los Angeles, żeby zostać aktorem filmowym. Uwagę zwrócił na siebie po raz pierwszy w filmie 8 milionów sposobów, żeby umrzeć Hala Ashby’ego, a następnie w takich filmach jak Nietykalni Briana De Palmy, Czarny deszcz Ridleya Scotta, Wydział wewnętrzny Mike’a Figgisa, Umrzeć powtórnie Kennetha Branagha, Przypadkowy bohater Stephena Frearsa, Kiedy mężczyzna kocha kobietę Luisa Mandoki, Rzeczy, które robisz w Denver będąc martwym Gary’ego Fledera, Noc na Manhattanie Sidneya Lumeta oraz W akcie desperacji Barbeta Schroedera.

 

Andy Garcia ma własną gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Sław, może też poszczycić się nagrodą Star of the Year Award przyznaną przez National Association of Theater Owners, PRISM Award, Harvard University Foundation Award oraz Hispanic Heritage Award for the Arts. Jest też laureatem Oscar de la Hoya Foundation Champion Award, Father’s Day Council Father of the Year Award oraz honorowego doktoratu sztuk pięknych na Uniwersytecie St. John’s.  W roku 2005, UCLA Johnson Cancer Center Foundation uhonorowało Garcię nagrodą Gil Nickel Humanitarian Award. Garcia został też uhonorowany przez Indie Producer za “Outstanding Contribution to Film” (wyjątkowy wkład w film) oraz przez ALMA Awards nagrodą “Anthony Quinn Award for Excellence in Motion Pictures.”

 

W czerwcu 2006 roku, na Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach Garcia odebrał Kryształowy Globus za wkład do świata sztuki. Podczas rozdania  nagród Imagen Awards w Beverly Hills Garcia otrzymał Moet-Hennessey Privilege Award. Covenant House przyznał aktorowi prestiżową nagrodę Dove Award, którą wyróżnia się laureatów, poświęcających czas na udzielanie się w swoich społecznościach oraz pracę z trudną młodzieżą. W czerwcu 2007 roku Andy Garcia otrzymał nagrodę “Entertainer of the Year” na rozdaniu Vision Awards, a także pełnił rolę honorowego współprzewodniczącego i gospodarza podczas wieczoru otwierającego Festiwal Filmowy w Los Angeles. Andy został też doceniony jako “Outstanding American by Choice”, nagrodą wręczaną przez U.S. Department of Citizenship and Immigration Services. Był też głównym mówcą na ceremonii naturalizacji w Disneyworld w Orlando na Florydzie w 2009 roku. Garcia został uhonorowany nagrodą Joseph Plateau Honorary Award for Career Achievement na 36tym Festiwalu Filmowym  Ghent i otrzymał nagrodę za całokształt twórczości filmowej na festiwalu filmowym Deauville American Film Festival w roku 2009. W roku 2010 artysta zdobył nagrodę Rudolph Valentino International Cinema Award oraz Artistic Excellence Award podczas Rome Fiction Fest w Rzymie. W roku 2012, na Festiwalu Filmowym w Guadalajara uhonorowano go prestiżową nagrodą “Guadalajara IBEROAMERICANO” za wybitną karierę filmową oraz znaczącą rolę w chronieniu i promowaniu kultury oraz wartości latynoskich w jego filmach. Andy otrzymał “Grace Award” za inspirujące kreacje aktorskie i telewizyjne na Movieguide Awards oraz nagrodę “Lifetime Achievement Award” na National Association of Latino Independent Producers. Jedną z ostatnich nagród aktora jest „Leopard Club Award” na Festiwalu Filmowym w Locarno, przyznawana artystom, których twórczość filmowa odcisnęła ślad w zbiorowej wyobraźni. W październiku 2015 roku Hispanic Organization of Latin Actors wręczyła artyście Lifetime Achievement Award.

 

SOFIA VERGARA – REBECCA

 

Znana na całym świecie jako jedna z najzabawniejszych i najseksowniejszych aktorek, Sofia Vergara, zdobyła nominacje do nagród Emmy, Złotych Globów i Screen Actors Guild (SAG). Obecnie można ją oglądać w niezwykle popularnym serialu „Współczesna rodzina” w roli ‘Glorii Delgado-Pritchett’, który niedawno powrócił w dziewiątym sezonie i już został wznowiony na 10 sezon na kanale ABC. Serial zdobył nominacje do siedmiu nagród Emmy w kategorii  “Najlepszy Serial Komediowy” i przez pięć lat z rzędu zdobywał tę nagrodę. W roku 2017 aktorka za swoją rolę w serialu zdobyła People’s Choice Award w kategorii “Favorite TV Comedy Actress” (ulubiona aktorka komediowa w TV). Niedawno użyczyła głosu Flamence w produkcji wytwórni Sony, Emotki.

 

Niebawem będzie można aktorkę oglądać w niezależnym filmie The Female Brain, który miał premierę na Festiwalu Filmowym w Los Angeles. W komedii romantycznej, opowiadającej o współczesnych związkach, wyreżyserowanej przez Whitney Cummings, oprócz reżyserki zagra też Alysia Reiner, James Marsden i Cecily Strong. Również w roku 2017 aktorka wystąpiła w komedii  Jamesa Oakley’a The Brits Are Coming z Crispinem Gloverem, Ashley Williams, Umą Thurman i Parker Posey. Film opowiada historię pary, która ucieka z Anglii do Los Angeles i planuje wymyślny spisek, żeby uniknąć zapłaty potężnego długu hazardowego groźnemu gangsterowi.

 

Jeden z nowszych projektów Vergary na wielkim ekranie to komedia Gorący pościg z Reese Witherspoon wytwórni Warner Bros Studios. Aktorka nie tylko zagrała w filmie, ale też była jego producentem. Inne filmy z jej udziałem to Casanova po przejściach w reżyserii Johna Turturro, z Woody Allenem i Sharon Stone, Szef studia Open Road Films, z Jonem Favreau i Robertem Downeyem Jr. oraz Joker Simona Westa z Jasonem Stathamem. Obydwa filmy odniosły sukces kasowy na otwarciu, w swoich kategoriach.

 

Przełomową rolą Sofii Vergary była komedia Disneya, Wielkie kłopoty. Od tego czasu aktorka zagrała, między innymi, w filmach Smerfy, Happy Feet: Tupot małych stóp 2, Sylwester w Nowym Jorku, Czterej bracia i kinowych hitach Tylera Perry, Meet The Browns oraz Madea Goes To Jail.

 

W roku 2009 Sofia Vergara zebrała entuzjastyczne recenzje, debiutując na Broadwayu w “Chicago” rolą ‘Mamy Morton.’ Na rynku hiszpańskojęzycznym, wśród jej ról telewizyjnych warto wymienić „Fuera de Serie” oraz gościnne występy w najpopularniejszej hiszpańskojęzycznej operze mydlanej 2008 roku, „Fuego en la Sangre” na kanale Univision.

 

Sofia Vergara pełniła też funkcję producentki wykonawczej hiszpańskojęzycznej wersji „Gotowych na wszystko”.  Czasopisma Hollywood Reporter i Billboard uznały ją za jedną z najbardziej utalentowanych i wpływowych kobiet w latynoskim przemyśle rozrywkowym.

 

Sofia Vergara jest też odnoszącą sukcesy bizneswoman, która wypromowała silną markę, opartą na swoim nazwisku. Tak jak udało jej się wybić poza rynek hiszpańskojęzyczny i zaistnieć na świecie, tak też zdobywa klientów dla szerokiego wachlarzu swoich produktów, począwszy od makijażu, przez meble, kosmetyki do pielęgnacji włosów i zapachy. Od sześciu lat Sofia Vergara jest ambasadorką marki CoverGirl. Jest też globalną ambasadorką najpopularniejszej marki szamponów na świecie, czyli Head & Shoulders. Od czterech lat promuje Rooms2Go, gdzie projektuje kolekcje mebli. Jej zapachy to Sofia by Sofia Vergara, Love i Tempting. We współpracy z firmą, produkującą artykuły gospodarstwa domowego SharkNinja, aktorka wprowadziła na rynek ich kawiarkę Ninja Coffee Bar. Niedawno połączyła siły z Renata Black i Seven Bar Foundation, żeby wprowadzić na rynek EBY, nową firmę z branży bieliźnianej, działającą na zasadzie subskrypcji. Kolekcja składa się z bielizny w pięciu stylach, wszystkich wykonanych z delikatnej, odprowadzającej wilgoć tkaniny, wyposażonej w specjalną technologię, która zapobiega obsuwaniu się bielizny. 10 procent zysków ze sprzedaży netto jest przekazywanych organizacji non-profit, która wspiera kobiety, oferując im mikrofinansowanie działalności gospodarczej.

 

W roku 1994 Sofia Vergara założyła Latin World Entertainment ze swoim biznesowym partnerem Luisem Balaguerem. Latin World Entertainment rozwinął się z agencji talentów na rynku hiszpańskojęzycznym w oferującą szeroki wachlarz firmę i obecnie jest wiodącą agencją, reprezentującą artystów latynoskich w amerykańskim show-biznesie. Firma reprezentuje największe latynoskie gwiazdy, osoby opiniotwórcze i trendseterów, a dzięki swoim wpływom wprowadza na rozwijające się hiszpańskojęzyczne rynki marki oraz produkty. To właśnie Latin World Entertainment ostatnio ogłosił powstanie start-upu z branży mediów cyfrowych, Raze, który na wielu platformach będzie realizował „latynoskie” projekty na podstawie scenariuszy lub z kategorii reality TV.

 

Sofia Vergara nie tylko odnosi sukcesy jako aktorka i bizneswoman, ale też udziela się charytatywnie. Vergara blisko współpracuje z fundacją St. Jude. Ponadto w roku 2001 założyła fundację charytatywną “Peace and Hope for the Children of Colombia,” która pomogła tysiącom dzieci w jej ojczyźnie. Była też fundatorką oddziału onkologicznego dla dzieci w jej rodzinnym mieście Barranquilla.

 

 

OBSADA

KARL URBAN Danny Gallagher

SOFIA VERGARA Rebecca

ANDY GARCIA Jimmy Murtha

GRACE BYERS Kate

JOHN FINN Driscoll

 

 

 

EKIPA

Scenariusz i reżyseria BOBBY MORESCO

Producenci ANDREA IERVOLINO, MONIKA BACARDI, JOSEPH O’ DONNELL

Zdjęcia GIANFILIPPO CORTICELLI

Scenografia MASSIMILIANO STURIALE

Kostiumy MARTA FENOLLAR MENDEZ

Montaż JULIA JUANIZ, MATTHEW RUNDELL , MARTIN BERFELD

Muzyka ZACARÍAS M. DE LA RIVA

Reżyseria castingu SARAH FINN

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: Hubert Kęska: W człowieku najpiękniejsza jest złożoność

– Uzmysłowić należy sobie przede wszystkim, że ta nasza młodość fizyczna ma dość krótki termin przydatności. Kiedy masz lat

Read More...

Arnold Schwarzenegger zaprasza na święta do World of Tanks PC!

1.12.2021 — Wargaming opublikował właśnie zwiastun Operacji Świątecznych w World of Tanks na komputerach osobistych. Głównym bohaterem tego oczekiwanego wydarzenia jest znany

Read More...

Audioriver ogłasza kolejne plany na jubileuszową edycję festiwalu!

Audioriver się zmienia! Organizatorzy ogłaszają kolejne plany dotyczące 15. odsłony festiwalu, która odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2022 roku w

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu