ZDECYDUJ, KTO DOSTANIE DZIKĄ KARTĘ DO RED BULL BC ONE CYPHER POLAND

In Wydarzenia

Znamy już sześciu uczestników zawodów breakingowych Red Bull BC One Cypher Poland. Przepustki do finału otrzymali zeszłoroczny zwycięzca bboy Zawisza, a także bboye: Arczek, Nikita, Kido, Gieras i Thomaz.

Dwie ostatnie dzikie karty zostaną wybrane w głosowaniu online. Głosy można oddawać codziennie na stronie www.redbull.pl/bcone. Tam również zapisać można się do udziału w eliminacjach.

 

Sześć dzikich kart trafiło do bboyów, którzy swoimi dokonaniami zasłużyli na transfer do polskiego finału bez konieczności startu w eliminacjach. Wśród nich znaleźli się zeszłoroczny zwycięzca Zawisza, pochodzący z Kazachstanu Nikita, DJ, nauczyciel tańca i laureat licznych nagród czyli Kido, reprezentujący Style Asasins Gieras, Thomaz, który wygrał polskie finały w 2016 roku oraz 20-letni Arczek, który może pochwalić się zwycięstwem w zawodach Elade PRFC Jam 2017 w Tokio.

 

Nikita Wasilewicz czyli Bboy Nikita tańczy od 16 roku życia i pracuje jako instruktor tańca we Wrocławiu. Specjalizuje się w breakingu, ale tańczy również house, hip-hop i popping. Jego taneczna historia rozpoczęła się w Kazachstanie. Trenując intensywnie, Nikita wypracował sobie pozycję wśród najlepszych bboys w Kazachstanie. W 2013 roku przeprowadził się do Polski, gdzie równie szybko zdobył uznanie na tanecznej scenie, często wygrywając zawody i jamy. Jego taniec charakteryzuje się prawdziwą pasją widoczną w każdym ruchu, co dla wielu jest inspiracją.

Mateusz Dąbrowski w świecie tanecznym znany jako Bboy Kido. Swoje pierwsze kroki w breakingu stawiał w wieku 14 lat. Po zaledwie pół roku trenowania wygrał pierwsze lokalne zawody. Następnie półtora roku później wygrał jeden z największych eventów w Polsce – Mighty 4, a w nagrodę poleciał do USA. Bardzo szybko zyskał doświadczenie podróżując, uczestnicząc w walkach i warsztatach z najlepszymi na świecie. Uważa, że w tańcu najważniejsza jest muzyka. Specjalizuje się w footworku i zwraca dużo uwagi na charakter, oryginalność i detale, na których opiera swój styl. Reprezentant międzynarodowej ekipy Breaknuts Crew. Aktualnie jest DJ-em, nauczycielem breaka, jurorem oraz aktywnym graczem na światowej scenie breakingowej.

 

Dawid Gieras Gieranin a.k.a Bboy Gieras reprezentuje ekipę Style Asasins, niegdyś wchodził w skład cats claw crew. Pochodzi z Siedlec, a z bboyingiem związany jest od 15 lat. W 2003 roku, zarażony zajawką przez ekipę spasiba breakers, która była pionierem tego stylu w jego mieście, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Breaking to dla niego trzy elementy: charakter, styl i flava.

Bboy Thomaz pochodzi z Warszawy i z tańcem związany jest od 2003 roku. Reprezentuje ekipy Polskee Flavour i Rockafellaz. Po 15 latach, dzięki swojej pokorze, ambicji i chęci nauki stał się jednym najbardziej rozpoznawanych bboys z Europy. W 2015 roku jego działania i styl zostały docenione i został zaproszony jako wild card na światowy finał Red Bull BC One w Rzymie. Thomaz poza aktywnym udziałem w turniejach jest też organizatorem i promotorem znanych eventów breakingowych takich jak Dźwiękzłam czy Rockafellaz Anniversary.
Piotr Zawidzki a.k.a Bboy Zawisza pochodzący z Bielska-Białej, reprezentuje ekipę Bielskill Crew. Jego przygoda z breakingiem zaczęła się w 2002 roku. Do wszystkiego doszedł sam, ucząc się na początku jedynie z teledysków. Od wielu lat systematycznie bierze udział w licznych zawodach w całej Polsce i za granicą, wiele razy stając na podium. Jego największym osiągnięciem jest wygrana Red Bull BC One Cypher Poland 2017 oraz reprezentowanie naszego kraju na światowym finale w Amsterdamie.

 

20-letni Artur Arczek Karapetyan urodził się i mieszka we Wrocławiu. Przygodę z breakingiem rozpoczął w 2005 roku. Reprezentuje ekipę Hajime no Owari. Jednym z jego największych osiągnięć była podróż do Japonii i zwycięstwo na zawodach Elade PRFC Jam 2017 w Tokio.

 

Do tego grona dołączą dwie ostatnie dzikie karty wybrane w głosowaniu on-line. Dla tych, którzy ich nie otrzymają nie pozostaje nic innego, jak wystartować w eliminacjach poprzedzających wielki finał. Do udziału w zawodach zapisywać można się poprzez formularz dostępny na www.redbull.pl/bcone . Spieszcie się, bo ilość miejsc jest ograniczona!

 

***

Red Bull BC One to turniej, który szybko zapracował sobie na miano najistotniejszej rywalizacji breakingowej w formacie jeden na jeden. Po światowym debiucie w 2004 roku zawody Red Bull BC One podróżują po całym świecie. Globalny finał co roku odbywa się w innej lokalizacji. W zeszłym roku był to Amsterdam, a dwa lata temu Tokio. Lokalizacja tegorocznego światowego finału objęta jest tajemnicą, natomiast polskie eliminacje odbędą się w kwietniu w Krakowie.

 

Red Bull BC One Cypher Poland to niesamowite wydarzenie łączące tych, których pasją jest taniec i muzyka. Najlepsi tancerze z całej Polski rywalizować będą o przepustkę do międzynarodowego Red Bull BC One Last Chance Cypher, gdzie uczestnicy walczą o miejsce w głównym finale. Tam zmierzą się z najwybitniejszymi przedstawicielami breakingu z różnych stron świata, którzy zostali do niego zaproszeni przez organizatorów.

 

 

 

Red Bull BC One Cypher Poland:

 

7 kwietnia 2018

Forty Kleparz, ul. Kamienna 2, Kraków

 

8 kwietnia 2018

Stara Zajezdnia, ul. Świętego Wawrzyńca 12, Kraków

 

wstęp na obydwa dni wolny

 

redbull.pl/bcone

Wydarzenie na Facebooku

#bcone

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Kryminalny duet, którego jeszcze nie było!

Początek lata przynosi miłośniczkom i miłośnikom kryminałów opowieść, która może stać się jednym z hitów tego lata. Cienie dawnych

Read More...

Światowej klasy artyści i prelegenci podczas czterech lipcowych dni na Colours of Ostrava 2024! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

Wyjątkowa postindustrialna przestrzeń starej huty, 250 prelegentów na jedynym w swoim rodzaju forum dyskusyjnym Meltingpot i doskonały line-up z

Read More...

Reakcja Słowiańska opanowuje Zagłębie Dąbrowskie, jednak na tym nie poprzestaniemy! Zdobędziemy cały kraj!

Celem festiwalu jest popularyzacja i krzewienie wiedzy o kulturze rodzimej, w tym przede wszystkim Słowian, a także integracja ludzi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu