Animal Days 2018 – Relacja

In Free Time, Wydarzenia, Wywiady

W dniach 6-8 kwietnia odbyły się Targi Zoologiczne Warsaw Animals Days.

Są to  największe targi zoologiczne w Polsce. Wydarzenie zainteresowało  wszystkich miłośników zwierząt – duża cześć zwiedzających to rodziny z dziećmi. Przez 3 dni imprezy można było zobaczyć wystawy zwierząt oraz przegląd usług i produktów dla zwierząt.
Dodatkowo odbyła się seria spotkań edukacyjnych o tym, jak zadbać o pupila  czy jak urządzić akwarium. Podczas tych spotkań każdy uzyskał na pewno cenne porady.

 

Gościem specjalnym była “Nela Mała Reporterka” – podróżniczka, autorka bestsellerowych książek, a także audycji radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży. Nela zaprezentowała też swoją najnowszą książkę, opowiedziała o przygodach i spotkaniach z różnymi zwierzętami.

 

Atrakcje jakie można było zobaczyć w ramach targów:

 • Krajowa Wystawa Psów
 • Międzynarodowa Wystawa Kotów
 • Psie przedszkole Neli Małej Reporterki
 • Strefa Karaibska Neli Małej Reporterki
 • Strefa Behawioralna Anety Awtoniuk
 • Konkurs Agility
 • Pokaz Psiej Mody
 • Pokazy Groomingu
 • Konferencja Branży Zoologicznej

Zakres branżowy targów:

 • Zwierzęta domowe – psy, koty, drobne ssaki i gryzonie, rybki
 • Karma dla zwierząt
 • Ubrania dla zwierząt
 • Artykuły higieniczne
 • Akcesoria
 • Usługi
Nam udało się porozmawiać o ciekawych hodowlach, ciekawym miejscu na wypoczynek czy tez ciekawej Fundacji pomagającej zwierzętom.
O modliszkach i ich hodowli rozmawialiśmy z Filipem Owczarczykiem z Tropcal Factory. Z naszej rozmowy dowiecie się jak zacząć hodowle modliszek i czy modliszka potrafi ugryźć.

Pan Piotr Rachwał  z firmy Ant Center opowiedział nam o modzie na hodowle mrówek, jakie mrówki są popularne w hodowli i jak powinno się zadbać o dom dla mrówek zwanym formikarium.

Rozmawialiśmy także o wyjątkowym miejscu jakim jest Ocenika wchodząca w skład Kompleksu Świętokrzyska Polana. Z naszej rozmowy z Panem Michałem Miernikiem dowiecie się jakie atrakcje oferuje kompleks również dla rodzin oraz jak można tam miło spędzić czas wypoczywając. A to wszystko w niesamowitym miejscu gdzie można zobaczyć aż 13 różnych biotopów.

Na koniec usłyszycie nasza rozmowę z Dawidem Fabiańskim prezesem Fundacji Animal Rescue Polska gdzie mówiliśmy o interwencjach jakie podejmuje fundacja oraz co trzeba zrobić by wejść w szeregi osób działających w patrolach interwencyjnych lub jak prawidło powiadomić o tym, że dzieje się coś złego ze zwierzakiem.

Rozmawiał : K.S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

#wtonacjipromocji: „Król ringu”, czyli dlaczego nieważne ile razy upadłeś, jeśli wstałeś o jeden więcej

Przedstawiamy Wam literacki debiut autorki, która sygnuje swoje książki jako Dakota Arizona. Dzięki temu autorowi przekonujemy się ile może znaczyć wdanie

Read More...

#wtonacjipromocji: „Dziewczyna z biblioteki”, czyli jak i dlaczego faceci potrafią tracić głowy na punkcie kobiet

Przedstawiamy Wam następny tytuł Igi Daniszewskiej, który nosi tytuł „Dziewczyna z biblioteki”. Za sprawą tego tytułu autorka prezentuje, że typowe przeciwieństwa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu