Gwiazda „Hobbita” i hitów Marvela pierwszy raz w kinie grozy! PRZEBUDZENIE DUSZ (od 1 czerwca w kinach)

In Kino

Martin Freeman – gwiazda „Hobbita” i hitów Marvela pierwszy raz w kinie grozy!

„Przebudzenie dusz” – najlepszy horror od lat

w kinach od 1 czerwca

 

Martin Freeman to artysta o wielu twarzach. Aktor przez siedem lat wcielał się w słynnego doktora Watsona w serialu „Sherlock”. Wielomilionowa publiczność zna go także z komiksowych hitów Marvela („Czarna pantera”, „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”). Dla fanów fantastyki aktor na zawsze pozostanie kojarzony z postacią Bilbo Bagginsa, czyli tytułowego Hobbita z filmowej trylogii Petera Jacksona. Brytyjczyk jest obdarzony również nieprzeciętnym talentem komediowym, który pokazał w serialach takich jak „Biuro” czy „Fargo”.

Mimo różnorodnych wcieleń aktorskich, Martin Freeman w „Przebudzeniu dusz” pierwszy raz zetknął się z kinem grozy.  „Horror, jako gatunek niespecjalnie leży w kręgu moich zainteresowań, a jednak scenariusz „Przebudzenia dusz” bardzo mi się spodobał. Dobrze się go czytało i wiedziałem, że będę miał okazję uczestniczyć w czymś namacalnym, a nie w otoczeniu zielonego ekranu. To była prawdziwa okazja zmierzyć się z czymś tak niejednoznacznym, co finalnie ma tak porażający efekt. To jest ten rodzaj kina, który z przyjemnością sam bym oglądał i czuł delikatną zazdrość, gdybym nie wziął w tym udziału” – mówi o pracy przy filmie Martin Freeman.

 

W filmie „Przebudzenie dusz” Martin Freeman wciela się w rolę oczekującego swojego pierwszego dziecka, odnoszącego sukcesy biznesmana. Reżyser filmu, Andy Nyman, tak komentuje jego angaż: „Kiedy myśleliśmy o odtwórcy tej roli wiedzieliśmy, że on będzie do niej pasował idealnie. Jego umiejętność przechodzenia z konwencji komediowej w poważne tony jest zdumiewająca. Jedyny problem polegał na znalezieniu dogodnego terminu, ponieważ Martin, jako mega gwiazda, ma bardzo napięty kalendarz. Na szczęście on sam chce i lubi wspierać brytyjskie kino, dlatego wygospodarował dla nas dwa tygodnie”.

 

Mroczne śledztwo, trzy przerażające historie o duchach opowiedziane przez osoby, które spotkały się „oko w oko” z mrocznymi siłami oraz jedna prawda, która będzie bardziej przerażająca niż wszystko, co zobaczyliście do tej pory. Film „Przebudzenie dusz” (oryginalny tytuł „Ghost Stories”) został okrzyknięty jednym z najlepszych horrorów ostatnich lat. Euforycznie rozpisywały się o nim tak prestiżowe magazyny, jak The Hollywood Reporter czy Screen International! W rolach głównych w produkcji wystąpili: nominowany do Złotego Globu – Martin Freeman (gwiazda trylogii „Hobbit”, seriali „Sherlock” i „Fargo”), znany z hitów Tima Burtona, laureat nagrody BAFTA – Paul Whitehouse („Alicja w Krainie Czarów”), aktorskie odkrycie Netflix – Alex Lawther („The End of the F***ing World”) oraz Andy Nyman („Peaky Blinders”), będący również jednym z współreżyserów tego absolutnie przerażającego projektu.

 

Sceptyczny wobec zjawisk paranormalnych profesor Goodman otrzymuje list. Tajemnicza notka wydaje się być napisana zza grobu. Wiadomość jest autorstwa Charlesa Camerona, sławnego badacza zjawisk nadprzyrodzonych. Człowiek ten zaginął 15 lat temu i został uznany za martwego. Cameron twierdzi jednak w liście, że potrzebuje pomocy Goodmana, aby wspólnie rozwiązać trzy tajemnicze sprawy, których nie udało się rozwikłać od lat. W trakcie śledztwa, profesor spotyka na swojej drodze trójkę osób nawiedzanych przez duchy. Każda z nich opowiada mu swoją straszną historię. Jednak to nie opowieści same w sobie będą najbardziej przerażające, tylko prawda kryjąca się za nimi wszystkimi.

 

PRZEBUDZENIE DUSZ

w kinach od 1 czerwca 2018

 

Gatunek: horror

Produkcja: Wielka Brytania 2017

Reżyseria i scenariusz: Jeremy Dyson, Andy Nyman

Obsada: Martin Freeman („Hobbit”, „Czarna Pantera”, „Sherlock” – serial TV, „Fargo” – serial TV), Andy Nyman („Pasażer”, „Zgon na pogrzebie”, „Kick-Ass 2”, „Peaky Blinders” – serial TV), Alex Lawther („The End of the F***ing World” – serial TV, „Gra tajemnic”, „Czarne lustro” – serial TV), Paul Whitehouse („Alicja w Krainie Czarów”, „Śmierć Stalina”, „Gnij±ca panna młoda”, „Help” – serial TV), George MacKay („Jeżeli nadejdzie jutro”, „Moi chłopcy”, „Opór”)

 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Audioriver 2023 – duże ogłoszenie polskich artystów!

To już 4. ogłoszenie line-upu jednego z najważniejszych polskich festiwali. Poznajemy kolejnych wykonawców Audioriver Festival 2023. W najnowszym ogłoszeniu

Read More...

„Metallica: 72 Seasons – Global Premiere” Helios zaprasza na wyjątkowy seans

Sieć kin Helios prezentuje muzyczną odsłonę cyklu Helios na Scenie. W czwartek, 13 kwietnia na ekranach wybranych kin będzie miał

Read More...

#wtonacjirozmowy: Artur Owczarski: „Lubię prowincjonalną Amerykę bo jest bardzo kulturowo zróżnicowana”.

Luizjańskie gumbo to złożone i aromatyczne danie, które należy spróbować będąc w Nowym Orleanie. Pełna aromatu i wyrazistego smaku

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu