„Marzec ‘68” na ekranach kin Helios od piątku!

In Kino

Tytułowa data zapisała się na kartach historii Polski dzięki protestom studentów w obronie wolności kulturalnej w PRL. To początek fali społecznego buntu i ważny etap na drodze Polaków do przeciwstawienia się represjom… Sieć kin Helios zaprasza na premierowe seanse porywającego romansu z wielką historią w tle od piątku, 25 marca.

Warszawa, rok 1968. Studenci protestują przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów” w reżyserii Kazimierza Dejmka, wystawianych w Teatrze Narodowym. Wśród protestującej młodzieży są także Hania i Janek. Ich rodziny znajdują się po dwóch stronach barykady. Młodzi, szaleńczo w sobie zakochani, niczym w dramacie Szekspira „Romeo i Julia”, w ogarniętym buntem kraju, walczą o swoje uczucie.

Najnowszy film Krzysztofa Langa to porywająca opowieść o trudnej miłości młodych ludzi na tle burzliwych marcowych wydarzeń. Pogłębiający się kryzys polityczny, a w tle pierwsza, młodzieńcza miłość studentów, którzy będą musieli szybko dojrzeć i stawić czoła systemowi opresji, jak również najbliższych im osób… Czy ich miłość przetrwa? Czy zdołają pokonać przeciwności, które stawia przed nimi los?

„Marzec ‘68” w kinach Helios !

„Współczesna młodzież niewiele wie na temat tamtych dramatycznych chwil, w których inteligencja brała pierwszoplanowy udział. Chciałbym pokazać w filmie z jednej strony młodych ludzi porwanych miłością, a z drugiej mechanizm wielkiej historii, która tę miłość usiłuje zniszczyć” – mówi reżyser.

„Marzec ‘68” to historia pięknej miłości w trudnych czasach. Helios zaprasza na premierowe seanse od najbliższego piątku. Bilety dostępne są pod adresem: www.helios.pl/marzec oraz w kasach kin. Kup bilet już dziś, wybierz ulubione miejsce w sali i zaoszczędź najwięcej.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 52 kinami mającymi łącznie 291 ekranów i niemal 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (stacje radiowe: Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda).

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

AVATAR: ISTOTA WODY już 5 lipca na Blu-ray, Blu-ray Steelbook i DVD

Już w lipcu fani Avatara będą mieli dwie okazje do świętowania. Wraz z długo wyczekiwaną premierą filmu Avatar: Istota

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu