Artur Andrus, Wojciech Zimiński oraz Krzysztof Zalewski gośćmi spotkań z cyklu Premiera online

In Aktualności, Wydarzenia

W nadchodzącym tygodniu odbędą się dwa spotkania autorskie z cyklu Premiera online wokół najciekawszych kulturalnych nowości. O swojej książce „A koń w galopie nie śpiewa” opowiedzą dziennikarze Artur Andrus i Wojciech Zimiński. Natomiast Krzysztof Zalewski zdradzi kulisy powstawania najnowszego albumu live “MTV Unplugged”.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Organizatorzy zachęcają również widzów do nagrywania pytań do gości Premier online lub oryginalnych pozdrowień w formie krótkich video. Takie materiały należy przesłać na adres premiera@empik.com. Wybrane filmy zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.

fot. materiały prasowe

Artur Andrus i Wojciech Zimiński – poniedziałek, 28 marca, godz. 18:00

Już w najbliższy poniedziałek gośćmi spotkania z cyklu Premiera online będą Artur Andrus i Wojciech Zimiński, autorzy książki „A koń w galopie nie śpiewa” (Wydawnictwo Prószyński Media). Rozmowę z dziennikarzami poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

„Więcej jest rzeczy na ziemi i w niebie, niż się ich śniło waszym filozofom” – w publikacji zatytułowanej „A koń w galopie nie śpiewa” Andrus oraz Zimiński opisali część z nich. Dziennikarze, snując wątek hippiczno-botaniczny, postanowili powołać do życia nowy kierunek literacki, czyli „realizm paniczny”. Autorzy żartobliwie zapewniają, że książka ma zapewnić im nagrody literackie, a nie tani poklask.

fot. materiały prasowe

Krzysztof Zalewski – wtorek, 29 marca, godz. 18:00

We wtorek 29 marca bohaterem spotkania Premiera online będzie Krzysztof Zalewski – jeden z najbardziej charakterystycznych głosów polskiej sceny. Z Agnieszką Szydłowską porozmawia o swoim najnowszym albumie „MTV Unplugged”.

Zapis koncertu z kultowego cyklu MTV Unplugged w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego to występ w stu procentach akustyczny. Muzyk podszedł do zadania tak rzetelnie jak Paul McCartney w 1991 r. i również w jego przypadku brak prądu nie przełożył się na niedostatki w aranżacjach. Wyjątkowe brzmienie dopełnia nieobecna wcześniej na koncertach Zalewskiego bardzo efektowna sekcja dęta, a także specjalni goście: Paulina i Natalia Przybysz śpiewające w piosence „Jednego serca” i coverze „Romanca Cherubina” (w oryginale wykonywane przez Wandę Warską i Czesława Niemena), Justyna Święs i Kuba Karaś z zespołu The Dumplings czy wreszcie Miłosz Pękala, wirtuoz wibrafonu.

To koncert bez prądu, ale pełen mocy w każdej sekundzie – od „Her Majesty” z płyty „Zelig”, którą Zalewski zaczyna swój występ, przez piosenki z albumu „Zabawa”, po finałowe „Miłość

Miłość”. Muzyk zaprezentował również premierowy utwór „Ptaki”, napisany specjalnie na ten koncert – apel, aby wznieść się ponad wszelkie podziały.

Na spotkanie z Krzysztofem Zalewskim zaprasza Empik wspólnie z Kayax oraz Going.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

#wtonacjipromocji: „Król ringu”, czyli dlaczego nieważne ile razy upadłeś, jeśli wstałeś o jeden więcej

Przedstawiamy Wam literacki debiut autorki, która sygnuje swoje książki jako Dakota Arizona. Dzięki temu autorowi przekonujemy się ile może znaczyć wdanie

Read More...

#wtonacjipromocji: „Dziewczyna z biblioteki”, czyli jak i dlaczego faceci potrafią tracić głowy na punkcie kobiet

Przedstawiamy Wam następny tytuł Igi Daniszewskiej, który nosi tytuł „Dziewczyna z biblioteki”. Za sprawą tego tytułu autorka prezentuje, że typowe przeciwieństwa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu