„TWÓJ VINCENT” Z NAGRODĄ PUBLICZNOŚCI NA PRESTIŻOWYM FESTIWALU W ANNECY!

In Kino

„Twój Vincent” z Nagrodą Publiczności na prestiżowym festiwalu w Annecy!

 

„Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana otrzymał Nagrodę Publiczności prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy.  „Urzekający i zapierający dech” – pisały media po premierze filmu. Tę wyjątkową produkcję będziemy mogli zobaczyć w polskich kinach w październiku.

 

65 tysięcy ręcznie malowanych klatek, ponad 120 malarzy z całego świata, przenoszących na płótna sceny aktorskie. Stworzenie sekundy filmu “Twój Vincent” zajmowało malarzom nawet tydzień pracy. Efekt jest olśniewający – światowa premiera filmu na festiwalu w Annecy została przyjęta kilkunastominutową owacją na stojąco.

 

„Ogromny wysiłek, jaki Kobiela i Welchman włożyli w to, by najbardziej znane płótna artysty przemienić w sceny animowane, robi imponujące wrażenie” – czytamy w The Hollywood Reporter. Z kolei Variety pisze o „jedynym w swoim rodzaju filmie biograficznym o Vincencie van Goghu”, który „oślepia tytanicznym wysiłkiem włożonym w produkcję”.

 

 

„Twój Vincent” („Loving Vincent”), ten niezwykły i unikalny projekt, wyprodukowały polska firma BreakThru Films oraz brytyjska Trademark Films. Dorota Kobiela i Hugh Welchman napisali scenariusz i wyreżyserowali film.

Całość materiału kręcona była najpierw jako film aktorski z wykorzystaniem scenografii i green boxa, m.in. w studio Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) we Wrocławiu. W obsadzie znaleźli się aktorzy znani z produkcji międzynarodowych, jak Saoirse Ronan („Brooklyn”, „Pokuta”), Douglas Booth („Jupiter: Intronizacja”, „Noe, wybrany przez Boga”), czy Aidan Turner („Hobbit”, „Poldark”). Rolę Vincenta van Gogha zagrał polski aktor teatralny Robert Gulaczyk – była to jego pierwsza rola filmowa i jednocześnie pierwsza rola w języku angielskim.

Dopiero po zmontowaniu materiału filmowego, przeszkoleni uprzednio malarze przenosili obraz klatka po klatce na płótna w studiach zlokalizowanych w Polsce i Grecji. Każde płótno było fotografowane, a następnie animowane.

„Twój Vincent” to film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci. Czy naprawdę popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni, od ostatniego listu artysty, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

Od śmierci Vincenta Van Gogha minęło ponad 120 lat, jednak jego historia wciąż wzbudza ciekawość, rodzi wątpliwości i kontrowersje. Twórcy „Twojego Vincenta” opowiadają ostatnie dni życia malarza uniwersalnym językiem – poprzez jego obrazy.

Film budzi ogromne zainteresowanie na całym świecie – został zaproszony na liczne festiwale i sprzedany do dystrybucji w kilkudziesięciu krajach. W Polsce zobaczymy go w kinach w październiku.

 

Strona: LovingVincent.com

Facebook: Facebook.com/lovingvincentmovie

Twitter: Twitter.com/LovingVincent

Instagram: Instagram.com/lovingvincentmovie

Tumblr: LovingVincentMovie.tumblr.com

 

***

 

„TWÓJ VINCENT”

Czas trwania: 88 min.

W kinach od 13 października

 

Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Scenariusz: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Producenci: Hugh Welchman, Sean Bobbitt, Ivan Mactaggart

Producenci wykonawczy: David Parfitt, Laurie Ubben, Charlotte Ubben

Operatorzy: Tristan Oliver, Łukasz Żal

Kostiumy: Dorota Roqueplo

Montaż: Justyna Wierszyńska, Dorota Kobiela

Szef ekipy malarskiej:            Piotr Dominak

Efekty specjalne: Łukasz Mackiewicz

Muzyka: Clint Mansell

Kierownictwo produkcji: Tomek Wochniak

Producent: BreakThru Films

Koproducent: Trademark Films

Finansowanie: SilverReel Entertainment

Dystrybucja: NEXT FILM

Koproducenci: Miasto Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016, Odra-Film / Dolnośląski Fundusz Filmowy, CeTA Centrum Technologii Audiowizualnej

We współpracy z:  Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Doha Film Institute, MEDIA, Unibail-Rodamco

 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Gierek” wyjątkowa biografia na ekranach kin Helios!

Edward Gierek - to nazwisko zna chyba każdy Polak. Pozostaje w pamięci jako jeden z najważniejszych Polaków XX wieku, choć

Read More...

Wygraj z nudą w zimowe wieczory – 7 najciekawszych planszówek

Gry planszowe to wymagająca i inteligentna rozrywka, która rozwija mózg, ćwiczy pamięć i logiczne myślenie. Spędzenie wieczoru przy planszówce

Read More...

#wtonacjirozmowy: Patryk Jaroń: Chcę, by czytelnicy w trakcie odbioru dobrze się bawili

– Mogę jedynie dodać, że jedną z najważniejszych kwestii, jakie chcę przekazać moim czytelnikom jest to, by sięgając po

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu