Zagi w wywiadzie o ep-ce “Drapacz chmur”

In Muzyka, Wywiady

Natalia Wójcik  to artystka ukrywająca się pod pseudonimem Zagi, to wyjątkowa i wszechstronnie uzdolniona artystka.

Jej pasją jest muzyka, ale Natalia jest także graficzką która sama zaprojektowała m.in okładkę swojej ep-ki “Drapacz chmur, ale jej prace to także okładki płyt Urszuli czy Suzi. Gatunek muzyczny w którym porusza się Zagi to:  alternatywa z elementami popu, rocka. Ale jak sama określa swoją twórczość gra muzykę polską.

Nam udało nam się spotkać i porozmawiać z Natalią .Usłyszycie co jest inspiracją Natalii do pisania piosenek, a także jak przebiegała praca nad Ep-ką. Oraz o pisaniu po polsku. Zdradzimy także tajemnice o pewnym proroczym śnie.

Zapraszamy posłuchajcie naszej rozmowy:

Część I

Część II

Cześć III

Część IV

 

O Zagi:

Zagi,  to wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów – pisze dla siebie, ale także dla innych artystów. Ma na swoim koncie już 3 EPki – „Drapacz Chmur” EP (2018), epkę „UKE” (2013), demo „Kilka Słów o Miłości” (2012) oraz album długogrający: „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” (2017,  wyd. Warner Music Poland).

Jej muzyka to bardzo kobiece, pełne uczuć i emocji teksty, ubrane w ciekawe melodie. Zagi nie rozstaje się ze swoimi instrumentami: gitarą i ukulele. Zabiera słuchaczy w podróż przez delikatne, liryczne utwory po odważne, energetyczne, rockowe brzmienia. Artystka inspiruje się otaczającym ją światem, pisze o tym, co ją spotyka.

 

 

 

Energetyczna EPka „Drapacz Chmur” jest dostępna do odsłuchu wyłącznie w serwisach streamingowych i mieści 4 utwory – tytułowy „Drapacz Chmur”, „Rekonesans”, „Siano” oraz „Korzeniami”. Zagi na tym mini-albumie postawiła na minimalizm i dokładnie wiedziała co chciała osiągnąć w aranżacji i brzmieniu.

Producentów na tym albumie jest dwóch – pierwszym jest Zagi, a drugim – prywatnie jej partner, a zawodowo producent i wokalista – Michał Wrzosiński (Michał Wrzos). Aranżacje piosenek powstawały więc w domowym zaciszu.

Instrumenty do utworów „Siano”, „Rekonesans” oraz „Korzeniami” zostały zarejestrowane w domowym studio Karima Martusewicza (VooVoo). Nagrania realizował oraz miksował Mateusz HuLbój. Za master odpowiedzialny jest Marcin Bors. Utwór „Drapacz Chmur” Zagi napisała wspólnie z przyjacielem z The Foxxes Music – Tomaszem Morzyduszą. Ten utwór zarejestrowany został w Vivisound Studio w Otwocku. Realizował nagrania, miksował i masterował wspaniały Piotr Rychlec, gitary zagrał Krzysztof Łochowicz. Sekcję rytmiczną zagrali: Dawid Motyl – perkusja, Wawrzyniec Topa – bas.

 

 

 

Piosenki, które zostały zamknięte na krążku „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” opowiadają historie z życia Zagi. W tych historiach biorą udział ludzie, miejsca i sytuacje, które mimo, że nie raz bardzo uwierały – stały się wielką inspiracją. Zagi jest autorką wszystkich utworów (muzyka i słowa) zawartych na albumie, z wyjątkiem utworu „Pytania na odpowiedzi”, do którego muzykę napisał serdeczny przyjaciel artystki – Jakub Kaźmierczak, z którym Zagi przez lata tworzyła wspólne projekty muzyczne.

W nagraniach albumu „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” wzięli udział: Tomek „Serek” Krawczyk, Marcin Ułanowski, Krzysztof Łochowicz, Robert Kurpisz, oraz wielu innych znakomitych muzyków. Za miks oraz mastering utworów odpowiedzialny jest Marcin Gajko.

Zagi jest laureatką znaczących nagród – I miejsce na  Konkursie Piosenki Poetyckiej w Gnieźnie (2009), I miejsce w XXIII Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu (2013), I miejsce w Konkursie Muzyki niePOPularnej (2017)

Artystka wystąpiła na wielu festiwalach, takich jak Orange Warsaw Festival 2015, Spring Break 2015, Asymmetry Festiwal 2015, Songwriter Łódź festiwal 2015 oraz 2016, II Czech Ukulele Festiwal 2014, Blues nad Bobrem 2014, Emergenza 2013,  Cały Poznań Ukulele 2017, One Man Act Festival 2018, Festiwal Sztuk Naturalnych „Zew Natury” 2018, Festiwal Wina 2018, Festiwal Grajków Ulicznych 2018.

https://www.facebook.com/zagiofficial/

Zagi

Rozmawiał : K.S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Niesamowita okazja na zakupy książkowe!

Słońce przygrzewa, sezon urlopowy w pełni… można się wreszcie ZATRZYMAĆ na chwilę i zrobić coś dla siebie. Na przykład przeczytać książkę!

Read More...

Nadchodzi „Apokawixa”

Zdana matura, wakacje, plaża, melanż życia i… TO. Prezentujemy spot kampanii teaserowej zapowiadającej film „Apokawixa” w reżyserii Xawerego Żuławskiego.

Read More...

„Kino na wakacje, taniej przez aplikację” – akcja sieci Helios!

Lato tego roku obfitować będzie w moc wakacyjnych premier. Poza fantastycznymi filmami w przeróżnych gatunkach, Helios przygotował dla

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu