O muzyce elektronicznej i albumie “Falling Dreams” w rozmowie z Shagreen

In Muzyka, Wywiady

Shagreen –  to projekt wokalistki, producentki a także skrzypaczki Natalii Gadziny.

Natalia  posiada wykształcenie muzyczne oraz doświadczenie w produkcji muzyki. W lutym  ukazała się jej debiutancka płyta pt. “Falling Dreams”. Na płycie znajdziemy 13 utworów, które powiązane są  z prywatnymi doświadczeniami Natalii. Warto zwrócić uwagę na płytę, która prezentuje się naprawdę fantastycznie i śledzić karierę Shagreen gdyż bardzo dobrze wkomponowuje się w nurt alternatywnej muzyki elektronicznej.

Kim jest Shagreen  – to zakochana w muzyce elektronicznej artystka która ciągle dokądś zmierza. Cieszy się każdym dniem, każdą chwilą, każdym małym sukcesem. Nam opowiedziała o początkach swojej muzycznej podróży o pracy nad albumem i produkcją muzyki, zapraszamy Was do wysłuchania naszej rozmowy.

Część I

Część II

Część III

O Shagreen:

Shagreen, właśc. Natalia Gadzina-Grochowska (ur. 20 czerwca 1991 w Wałczu) – polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna i skrzypaczka.

Brała udział w programach „Od przedszkola do Opola”oraz „Szansa na sukces”w którym zwyciężyła dzięki interpretacji utworu „Śpiewam pod gołym niebem”. W 2004 r. wzięła udział w finale programu „Szansa na sukces” w Sali Kongresowej zdobywając drugie miejsce.

Od 2013 r. aktywnie współpracowała z artystami polskiej sceny muzycznej jako wokalistka i skrzypaczka, brała udział w nagraniach płyt „Wschody zachody” Marceliny, „Fotografie” Janusza Panasewicza, singli „Tylko z Tobą chcę być sobą” Łukasza Zagrobelnego, „Na cześć wariata” Ani Wyszkoni, a także muzyki do filmów „Heavy Mental” „Psubrat”oraz „7 uczuć”.

W 2015 r. zaczęła produkować remiksy dla polskich artystów, m.in. „Biała Noc (Natalia Gadzina Remix)” wokalistki Lari Lu i „Dreamless Sleep (Natalia Gadzina Remix)” zespołu Small Mechanics. W 2017 r. jako Shagreen zdobyła drugie miejsce w konkursie NEXTPOP 2TRACK Rework Contest, tworząc nową wersję utworu Milky’ego Wishlake’a „Hidden”i od tamtej pory używa tego pseudonimu. W marcu 2017 r. ukazał się jej pierwszy singiel „Shadows”. Do września 2018 r. niezależnie wydała łącznie 4 single.

O albumie :

“Falling Dreams” to industrialna podróż przez mroczne zakamarki ludzkiego umysłu. Wypełniona energicznymi basowymi riffami i potężnymi syntezatorami zabiera słuchacza w oniryczną podróż do najgłębiej skrywanych emocji. Shagreen przeskakuje od ambientowych, dark wave’owych ballad, aż do wymieszanej z elektroniką przesterowanej ściany dźwięku. Całość dopełnia przenikliwy damski wokal, który delikatnie kontrastuje z psychodeliczną warstwą instrumentalną.

 

Za produkcję albumu odpowiedzialna jest sama wokalistka, natomiast mastering wykonał Erie Loch, znany ze współpracy z takimi wykonawcami jak Skinny Puppy czy Front Line Assembly. Album promuje pięć singli, które zebrały pozytywne recenzje wśród krytyków i słuchaczy.

Tracklista:

1. The Beginning
2. Shadows
3. Anytime
4. Don’t Stop Me
5. This This
6. Desire
7. Volta
8. Stay Right There
9. One Word
10. Killing
11. Falling Dreams
12. All Of Me
13. Homec

https://www.facebook.com/ShagreenMusic/

https://www.instagram.com/stories/shagreenmusic

https://www.youtube.com/ShagreenMusic

 

Rozmawiał : K.S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Demon, który wraca – Abyzou już 10 lutego w kinach

Owiana posępną legendą, demoniczna istota o imieniu Abyzou w żydowskiej tradycji obwiniana była o powodowanie poronień i śmierć niemowląt.

Read More...

PALUCH / SŁOŃ w Klubie Stodoła!

13 kwietnia 2023 w Klubie Stodoła wystąpią czołowi reprezentanci polskiej sceny hip-hop - PALUCH oraz SŁOŃ! Bilety na wydarzenie dostępne w

Read More...

#wtonacjipromocji: BROS. Kiedy chłopak spotyka… Chłopaka. Komedia romantyczna jakiej jeszcze nie było już od 9 lutego 2023 na DVD!

Inteligentna i szczera komedia napisana przez znanego komika – Billy’ego Eichnera to pierwsza w historii, wyprodukowana przez duże studio

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu