Podsumowanie anime w roku 2019

In Aktualności, Kino, Recenzje

Mija właśnie 2019 i czas na podsumowanie całego roku lub dekady. Jest to dobra okazja na polecenie bardzo dobrych gier, filmów, seriali, anime, które pominęliście.

W tym tekście skupimy się na anime, które obejrzałem 2019. Jest to mała skromna lista, ale w tym roku więcej seriali aktorskich obejrzałem niż japońskiej animacje. Jeszcze jedno sprostowanie przed samą listą, wymienione tytuły będą nazwami angielskimi.

My Hero Academia czwarty sezon

Jest to jedyne anime na liście, które jest kontynuacja oraz nie będzie zakończone w tym roku, jednakże już mogę stwierdzić, że warto obejrzeć je.Dla tych, którzy w anime nie siedzą zbytnio. My Hero Academia jest to historia opowiadającą o młodym uczniu bez mocy, który żyje społeczeństwie z rodem X-men gdzie każdy ma moc. Pewnego dnia spotyka swojego idola i od tej pory jego życie zmienia się diametralnie.

Dla wielu może przerażać liczba odcinków do odpalenia przed sezonem nie martwcie się opłaca. Szczególnie dla fanów komiksów super bohaterskich takich jak ja. Japończycy umieją bardzo dobrze przetwarzać tropy super bohaterskie. Rozpisałem się, ale nic nie napisałem o czwartym sezonie: Jaki on jest?. Oprócz pierwszego odcinka, który jest przypomnieniem wcześniej wydarzeń mamy sporo nowych informacji na temat świata i bohaterów. Jeden z odcinków o bohaterach pobocznych jest tak wyśmienity i wzruszający. Polecam z całego serca.


Vinland Saga

Zmieniamy teraz klimaty z super bohaterskich na skandynawskie,wikińskie. Vinland Saga jest to historią opowiadająca o młodym wikingu, którego ojciec zginął w niehonorowej walce. Młodzieniec chce zemścić na oprawcy. Wyrusza na wyprawę z morderca ojca, żeby pewnego dnia zemścić się.

A czemu Vinland Saga, ponieważ ów dziecko słyszało o ziemi zwanej Vinlandia. To anime na pewno trafi w gusta fanów serialu Wikingów. Podobne klimaty. Dużo knucia, planowania, walk w tym anime znajdziecie. Trochę się rozkręca, ale tak samo było w Wikingach. Jedynie przeszkadzać może widoczne miejscami CGI, ale tak to jedna z lepszych opowieści o wikingach jaką znam.


The Rising of the Shield Hero

Jest to anime, którego założenia już są powszechne w popkulturze. Nastolatek trafią do świata z rodem gier fantasy i zostaje legendarnym bohaterem. Tutaj jest to zaburzone, że zostanie bohaterem tarczy. Nie może używać innej broni niż swojej tarczy. Musi natomiast polegać na swoich towarzyszach broni, których na początku nie ma.

Tak się przedstawia zarys fabularny tego tytułu może dla wielu z was to są nudy, jednakże tytuł bardzo stawią na bohaterów. Główny bohater po początkowych przygodach w tym świecie skrywa się za barierą chamstwa. Często to prowadzi do śmiesznych sytuacji z dwoma towarzyszami, którymi są dziewczynka pół człowiek pól szop i ptak, który zmienia się w mała dziewczynkę. Tak to może jest dziwne, ale lubię to. Takiego trio nie można zapomnieć. Minusem jest samo założenie, które dla wielu mogło się już przejeść.

Dr Stone 

Tytuł, które mnie porwał niespodziewanie. Sam nie wiedziałem, że wciągnę się tak, że będę oglądać na bieżąco. Historia opowiada o apokalipsie, ale nie takie jak inne zamiast bomby atomowej, zombie, globalnego ocieplenia. Kataklizmem okazuje się petryfikacja wszystkich ludzi. Nasze bohater po pięciu tysiąc latach budzi się petryfikacji i postanawia przywrócić cywilizację do pionu za sprawą nauki.

Według pierwszym plus jest za założenia, które są nietypowe i jeszcze niespotykane. Kolejny jest za pokazanie ile odkryć trzeba było zrobić, żeby wynaleźć coś kolejnego. Te anime pokazuje jak bardzo nauka jest potrzebna światu i według mnie może zachęcić młodszych ludzi do nauk ścisłych. Sami bohaterowie, którym nasz protagonista zaszczepia miłość do nauki są warci zapamiętania. Momentami też anime może wyciskać łzy. Jeśli mam powiedzieć najlepsze anime roku to bym wybrał Dr Stone.

he Promised Neverland

Najbardziej trzymające w napięciu anime tego roku według mnie. Samo anime jest o dzieciach, które żyją w sierocińcu do pewnego wieku po tym opuszczają go i nigdy nie wracają. Pewnego dnia dzieci odkrywają cel sierocińca i pragną uciec od niego. Dlaczego nie napisałem do czego cały sierociniec służy? Według mnie to jedna z tych tajemnic, które lepiej samemu odkryć. Po tym zdarzenie napięcie rośnie do samego finału. Jeśli interesujecie się anime, a nie obejrzeliście to nie wiem co robicie ze swoim życiem. Szybko nadrabiajcie! Inni, którzy lubią trzymające w napięciu tytuły polecam też.

Tak prezentują japońskie animacje, które obejrzałem w tym roku.

Chciałem, żeby to były anime, które zaczęły emisje w tym roku i udało się. Jakbym patrzył na zakończenie emisji to parę jeszcze tytułów by było między innymi JoJo’s Bizarre Adventure: Golden Wind czy Attack on Titan sezon 3 część druga. Jeszcze musiałem nadrobić Evangeliona :). Jak natomiast u was było obejrzeliście jakieś anime w tym roku? Jak tak, to dajcie znać jakie.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

ELVIS WIELKI POWRÓT KRÓLA ROCK’N’ROLLA JUŻ 28 WRZEŚNIA NA BLU-RAY™ I DVD

Baz Luhrmann, jeden z najbardziej oryginalnych reżyserów w Hollywood powraca z nowym filmem! W charakterystycznym dla siebie stylu, który idealnie pasuje

Read More...

Pełen nowości, porywający repertuar kin Helios!

Piątek to jeden z najbardziej filmowych dni tygodnia, a ten najbliższy będzie obfitował w moc wyczekiwanych premier. Na ekranach kin Helios

Read More...

#wtonacjirecenzji: „Symbioza” to dostępny na platformie Audioteka serial audio, w którym usłyszymy między innymi głosy Bartłomieja Topy i Mariana Opani, którzy odegrali swoje role lepiej niż świetnie.

Pozornie niemożliwa przyjaźń okazuje się być początkiem ciekawej przygody. Dwóch mężczyzn, których połączyło pragnienie wolności. Janek (Bartłomiej Topa) to

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu