Trylogia Bogowie Krwi i Prochu autorstwa Briana McClellana

In Aktualności, Literatura

Epicka trylogia fantasy w uniwersum Magów Prochowych o młodym narodzie walczącym ze starożytnymi potężnymi siłami, które zaczynają się budzić, gdy na pograniczu gromadzą się poszukiwacze fortuny i czarownicy.

W Grzechach Imperium Brian McClellan zapoczątkował epicką opowieść o magii i rewolucji i kontynuował swą opowieść w Gniewie Imperium, gdzie starli się ze sobą rebelianci, szpiedzy i magowie. Teraz ta niesamowita przygoda zbliża się do prawdzie wybuchowego finału w Krwi Imperium ostatniej odsłonie serii Bogowie Krwi i Prochu.

7 sierpnia 2020 r. serwujemy ostatni tom trylogii

Krew Imperium

Gdy nadchodzi czas ostatecznej bitwy szpieg, najemnik i generał muszą zawiązać niebezpieczne i nieprawdopodobne sojusze by przechylić szalę zwycięstwa.
Michel Bravis uczyni co w jego mocy, by przeszkodzić najeźdźcom w użyciu potężnego artefaktu – nieważne czy będzie to sianie zamętu w szeregach wroga, czy wzniecenie buntu Palo.

Na drodze inwazji Bena Styke’a na Imperium Dynizyjskie staje potężny sztorm. Z dwudziestoma zaledwie Lasjerami, musi polegać na sprycie, a nie swej sile. Musi zdobyć sojuszników w obcym kraju, nie bacząc na to, że płonie w nim chęć walki.

Lady Vlora Krzemień maszeruje na Landfall na czele adrańskiej armii. Pragnie zemsty na tych, którzy stanęli przeciwko niej i dopuścili się zdrady. Podczas gdy politycy knują, by zniszczyć ją od wewnątrz, Vlora szykuje się do bitwy, której nie można wygrać.

Opinie

Ta książka jest po prostu wspaniała. Delektowałem się każdą chwilą lektury. Innowacyjna magia, pełna akcji fabuła, interesujący świat. Bawiłem się wspaniale. 

– Brandon Sanderson –

Proch i magia. Wybuchowa mieszanka.

– Peter Brett –

Trzymająca w napięciu akcja, bohaterowie zapadający w pamięć, gra o wielką stawkę… Brian McClellan potrafi pisać.

– Brent Weeks –

Wyczekiwany powiew pachnącego prochem powietrza w epickiej fantasy.

– Anthony Ryan –

Mocną stroną McClellana jest budowanie napięcia i intryg za pomocą przyspieszania akcji i przeplatania licznych wątków. Jak on umie opowiadać!

– Mark Lawrence –

Zapach prochu i magii czuć od pierwszej do ostatniej strony.

– Jarosław Grzędowicz –

Trzymająca w napięciu fabuła nakreślona w błyskotliwie opisanym świecie… Jedna z najlepszych powieści fantasy ostatnich lat. 

– Bookbag

Brian McClellan

Mieszka w Cleveland, w stanie Ohio, z żoną, dwoma psami i kotem. Posiada od 6000 do 60000 pszczół miodnych (w zależności od pory roku).

Jest zapalonym graczem gier wideo i czytelnikiem epickich powieści historycznych.

Zachęcony przez rodziców do pisania, zaczął od opowiadań i nowel już jako nastolatek. Po pierwszych sukcesach zapisał się na kurs kreatywnego pisania na Uniwersytecie Brigham Young. To tam poznał Brandona Sandersona, który dał Brianowi nieocenione wsparcie w jego karierze.

W listopadzie 2011 Obietnica Krwi i dwa sequele zostały sprzedane na aukcji w Orbit Books. Od tego momentu zaczęła się jego międzynarodowa kariera, a grono zachwyconych czytelników zaczęło rosnąć.

W Polsce nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukazały się: Trylogia Magów Prochowych (Obietnica krwi, Krwawa kampania, Jasienna republika), Trylogia Bogowie Krwi i Prochu (Grzech Imperium, Gniew Imperium, Krew Imperium) oraz zbiór opowiadań ze świata Magów Prochowych – Sługa Korony.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Gierek” wyjątkowa biografia na ekranach kin Helios!

Edward Gierek - to nazwisko zna chyba każdy Polak. Pozostaje w pamięci jako jeden z najważniejszych Polaków XX wieku, choć

Read More...

Wygraj z nudą w zimowe wieczory – 7 najciekawszych planszówek

Gry planszowe to wymagająca i inteligentna rozrywka, która rozwija mózg, ćwiczy pamięć i logiczne myślenie. Spędzenie wieczoru przy planszówce

Read More...

#wtonacjirozmowy: Patryk Jaroń: Chcę, by czytelnicy w trakcie odbioru dobrze się bawili

– Mogę jedynie dodać, że jedną z najważniejszych kwestii, jakie chcę przekazać moim czytelnikom jest to, by sięgając po

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu