PODPALACZKA – nowa adaptacja bestselleru Stephena Kinga już 14 września na Blu-ray i DVD!

In DVD i Blu-ray

TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU THRILLER NA PODSTAWIE BESTSELLEROWEJ POWIEŚCI STEPHENA KINGA JUŻ 14 WRZEŚNIA NA BLU-RAY™ I DVD!

Studio Blumhouse, producent wielu uznanych horrorów, takich jak „Niewidzialny człowiek” czy wyróżnione Oscarem® „Uciekaj!”, przedstawia najnowszą adaptację powieści Stephena Kinga. „Podpalaczka” to opowieść o dziewczynce obdarzonej niezwykłym darem, władzy, która jej zdolności chce wykorzystać do własnych celów, oraz rodzicach, którzy zrobią wszystko żeby ich córka mogła cieszyć się zwyczajnym dzieciństwem. Film zadebiutuje na Blu‑ray™ i DVD już 14 września.

Dzięki staraniom rodziców dzieciństwo Charlie upływa pod znakiem ucieczki i trzymania w ryzach jej niezwykłych zdolności pirokinetycznych. Jednak teraz, kiedy kończy 11 lat, płomienie są trudniejsze do kontrolowania, a Charlie staje się celem tych, którzy chcą wykorzystać jej nadprzyrodzone moce. Musi nauczyć się kontrolować wewnętrzny ogień i walczyć, aby chronić swoją rodzinę i wolność.

Cast members on the set of Firestarter, directed by Keith Thomas.

W głównej roli – troskliwego ojca, który jest gotowy zrobić wszystko by zapewnić swojej córce bezpieczeństwo – zobaczyć możemy znakomitego Zaca Efrona, dla którego był to debiut w gatunku jakim jest horror. Jako wielki fan horroru, byłem bardzo podekscytowany tą szansą – przyznaje Efron. Pamiętam, że jako dziecko zobaczyłem „Podpalaczkę” i absolutnie ją pokochałem! To była świetna zabawa pracować z obsadą i ekipą, aby przekazać ten klasyk Stephena Kinga młodszemu pokoleniu.

(from left) Andy (Zac Efron, back) and Vicky (Sydney Lemmon) in Firestarter, directed by Keith Thomas.

Film „Podpalaczka” jest faktycznie już drugą adaptacją słynnej powieści Stephena Kinga. Poprzednia została nakręcona krótko po wydaniu książki – w 1984 roku i teraz, po prawie 40 latach od jej premiery, producenci Jason Blum i Akiva Goldsman (którzy pracowali wcześniej przy serii „Paranormal Activity”) uznali, że nadeszła właściwa pora żeby powrócić do tej historii. Jak mówi Blum: pojawiło się nowe pokolenie fanów horrorów, widzów którzy być może słyszeli o tamtym filmie, ale nigdy go nie widzieli. Pomyśleliśmy że to świetna okazja żeby trochę uwspółcześnić tę historię i pozwolić odkryć nowe twarze.

Film zadebiutuje na Blu‑ray™ i DVD już 14 września.

Ryan Kiera Armstrong as Charlie in Firestarter, directed by Keith Thomas.

Naturalnym wyborem do napisania scenariusza był Scott Teems, który ostatnio pracował z zespołem Blumhouse przy „Halloween zabija” i od wielu lat współpracuje z tą firmą produkcyjną. W powieści Kinga dostrzegł szansę, by w tej nowej adaptacji podkreślić niebezpieczeństwo, jakie czyha na dziewczynkę, oraz niepokój jej rodziców i determinację, by chronić ją za wszelką cenę. Cieszył nas fakt, że istnieje już dość wierna filmowa adaptacja tej historii — mówił Teems. To dało nam dużą swobodę w wypróbowaniu nowego podejścia. Dla mnie oznaczało to uczynienie tego filmu osobistym. To opowieść o niebezpieczeństwach bycia rodzicem. Mam dwie córki, więc głęboko związałam się z tym aspektem książki i wykorzystałam wiele własnych doświadczeń w kształtowaniu historii.

(from left) Charlie (Ryan Kiera Armstrong) and Andy (Zac Efron) in Firestarter, directed by Keith Thomas.

Po opracowaniu szkicu scenariusza, producenci postanowili znaleźć reżysera, który byłby w stanie uchwycić zarówno tajemnicę i grozę opowieści, jak i jej emocjonalny, oparty na postaciach rdzeń. Blum obejrzał film Keitha Thomasa „Nocne czuwanie” i wiedział, że chciałby podjąć się współpracy przy jego kolejnym projekcie, Goldsman zaś był przekonany że to idealny reżyser do tego filmu. Jak sam wspomina: posiada niezwykłą umiejętność łączenia naturalizmu i wyczucia gatunku, a trudno jest połączyć te dwie rzeczy. Coś, co Jason Blum i zespół w Blumhouse robią pięknie, to właśnie tworzenie tych środowisk, w których naturalizm i gatunek muszą iść w parze. Potrzebna jest tu zdolność widzenia realnego świata, aby potem móc wstawić do niego coś nierzeczywistego. Keith widzi świat właśnie w ten sposób i potrafi w bardzo przekonujący sposób przekazać swoją wizję.

Ryan Kiera Armstrong (back to camera) as Charlie in Firestarter, directed by Keith Thomas.

Jak się okazuje, opowieść, w której dziewczynka odziedzicza swoje moce po rodzicach, którzy brali udział w ściśle tajnych eksperymentach medycznych nie mogła znaleźć lepszego reżysera. Zanim zacząłem robić filmy, robiłem karierę w badaniach nad lekami i prowadziłem programy badań klinicznych, takie jak ten w powieści – przyznaje Thomas.  Znam więc ten świat i fajnie było przenieść wiedzę, którą z niego wyniosłem do filmu.

PODPALACZKA – nowa adaptacja bestselleru Stephena Kinga

Filmowcy zrobili wszystko, by przedstawiona historia, podobnie jak książki Kinga, była w stanie wykroczyć poza swój gatunek. Znaczna część napięcia, jakie odczuwa widz opiera się więc na jego zdolności utożsamienia się z bohaterami filmu. Bardzo ważne więc stało się realistyczne oddanie relacji rodzinnych, i na tym aspekcie mocno skupiali się twórcy. Zasadniczo „Podpalaczka” opowiada więc o rodzinie, która próbuje przetrwać trzymając się razem. Bardzo łatwo jest nam odnaleźć w tej historii własne doświadczenia, a film ma szansę trafić nawet do widzów, którzy nie są miłośnikami klasycznych horrorów.

Całość filmu dopełnia rewelacyjna ścieżka dźwiękowa skomponowana przez trio John Carpenter (kompozytor i reżyser odpowiedzialny za takie klasyki, jak chociażby pierwszy „Halloween”), Cody Carpenter i Daniel Davis. Syntetyzatorowe brzmienia przywodzą na myśl klimat lat 80. i w znakomity sposób przenoszą nas do czasów, gdy ukazała się powieść i jej pierwsza filmowa adaptacja.

 Film „Podpalaczka” ukaże się na Blu-ray™ i DVD już 14 września.

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD

***

Galapagos Sp. z o.o. niezależna spółka dystrybucyjna działająca na polskim rynku od 2007 roku, wyłączny dystrybutor filmów DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D oraz 4K UHD Blu-ray Warner Bros., HBO i MGM. Jest także wyłącznym dystrybutorem DVD, Blu-ray i Blu-ray 3D Disney, Pixar, Marvel, Lucasfilm, 20th Century Studios, Universal Pictures Home Entertainment a także oferty DVD LEGO®, Hasbro Studios i wielokrotnie nagradzanych filmów niezależnych polskich producentów m.in. Wołyń, Cicha Noc, Najlepszy, Powidoki, 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach, Wkręceni, Córka Trenera, Proceder, Dolina Bogów czy Mistrz oraz kontentu dla platform VOD.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Kryminalny duet, którego jeszcze nie było!

Początek lata przynosi miłośniczkom i miłośnikom kryminałów opowieść, która może stać się jednym z hitów tego lata. Cienie dawnych

Read More...

Światowej klasy artyści i prelegenci podczas czterech lipcowych dni na Colours of Ostrava 2024! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

Wyjątkowa postindustrialna przestrzeń starej huty, 250 prelegentów na jedynym w swoim rodzaju forum dyskusyjnym Meltingpot i doskonały line-up z

Read More...

Reakcja Słowiańska opanowuje Zagłębie Dąbrowskie, jednak na tym nie poprzestaniemy! Zdobędziemy cały kraj!

Celem festiwalu jest popularyzacja i krzewienie wiedzy o kulturze rodzimej, w tym przede wszystkim Słowian, a także integracja ludzi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu