Galapagos i HBO® przedstawiają: „TO WIEM NA PEWNO”

In DVD i Blu-ray

Miniserial HBO® ,,To wiem na pewno” to sześcioodcinkowa historia oparta na powieści Wally’ego Lamba, w pełni wydobywająca talent aktorski Marka Ruffalo. Aktor wciela się w podwójną rolę braci bliźniaków, Dominicka i Thomasa, mieszkających w miasteczku Three Rivers w Connecticut. Serial trafi na DVD już 30 czerwca.

Serial przedstawia dwie równoległe historie życia braci bliźniaków naznaczone zdradą, poświęceniem i wybaczeniem. Losy Dominicka i Thomasa Birdsey’ów (Mark Ruffalo) pokazane są na różnych etapach ich życia. Widzowie poznają braci w czasach dla nich współczesnych, na początku lat 90. XX wieku, kiedy obaj osiągają wiek średni. Produkcja wraca też do przeszłości w scenach pokazujących ich młodość i dzieciństwo.

Rewelacyjny Mark Ruffalo w podwójnej roli! Premiera na DVD już 30 czerwca

Scenariusz został oparty na bestsellerowej powieści, której autorem jest Wally Lamb. Za scenariusz i reżyserię odpowiadał Derek Cianfrance („Światło między oceanami”). Gwiazdą miniserialu jest trzykrotnie nominowany do Oscara Mark Ruffalo („Mroczne wody”), a w pozostałych rolach występują laureatka Nagrody Akademii Melissa Leo („Fighter”), Rosie O’Donnell („Ich własna liga”), Archie Panjabi („San Andreas”) oraz Imogen Poots („Czarne święta”).

Podwójna rola Marka Ruffalo spotkała się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem krytyków i widzów. Jego kreacja nagrodzona została m.in. Złotym Globem i Emmy, a The Times określił występ aktora jako „cudowny i ocierający się o doskonałość”.

Ruffalo nakręcił najpierw wszystkie sceny, w których wcielał się w rolę Dominicka, do której schudł około siedem kilogramów. Następnie aktor przez sześć tygodni przygotowywał się do roli chorego na schizofrenię Thomasa, która wymagała od niego przybrania na wadze kolejnych piętnastu kilogramów. Jego przemiana była zaskakująca. „Mark wrócił na plan jako zupełnie inna osoba. To było jak praca z dwoma różnymi aktorami” – mówi reżyser serialu, Derek Cianfrance.  Kathryn Hahn, która w serialu gra byłą żonę Dominicka, powiedziała, że transformacja Ruffalo była tak zaskakująca, że reszta obsady chwilami zapominała, że aktor grał obie role.

„Zależało mi na stworzeniu dwóch oddzielnych osób, które tak bardzo różniłyby się od siebie, mimo że były identyczne. Dominick to ulubiony syn, wychowany w bardzo męski sposób. Thomas cierpi na schizofrenię paranoidalną, ale ma pewien rodzaj emocjonalnej wrażliwości, która jest obca Dominickowi” – mówi o granych przez siebie bohaterach Mark Ruffalo.

„Nasz serial opowiada o rodzinie, odpowiedzialności, jaką mamy wobec siebie nawzajem i tego, jak trudne jest to wyzwanie, ale także jak istotne” – dodaje aktor.

„To wiem na pewno” pojawi się na DVD już 30 czerwca.

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: „Roksana Węgiel odkrywa magię w piosence 'Mavka i Duch Lasu’

W ostatnich latach Roksana Węgiel zaskakiwała nas swoim niezwykłym talentem wokalnym i zdolnościami scenicznymi. Teraz jednak młoda artystka postanowiła

Read More...

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu