Wszystko zaczęło się połprzypadkiem – wywiad z Olą Błachno

In Aktualności, Muzyka, Wywiady

Muzyka Oli Błachno opisywana jest jako świeże spojrzenie na jazz: energetyczny i jakże szczery w wyrazie. Jej muzyka to połączenie nowoczesnego jazzu z wpływami musicalu i songwriting’u.

Przyznam że muzyka Oli bardzo mnie ujęła także pod względem tekstów które są bardzo osobiste oraz niesamowitą barwą głosu Oli . Zespół Oli Błachno składa się z muzyków ,w którego skład wchodzą: Mateusz Kaszuba, Michał Aftyka, Patryk Dobosz, Rafał Dubicki. Polecam Waszej uwadze twórczość Oli Błachno.

A z rozmowy z Olą dowiecie się wielu ciekawostek, którymi także mnie zaskoczyła a także o procesie twórczym, pisaniu piosenek ale i nie tylko 🙂 gorąco zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy .

Ola Błachno – biogram

Ola Błachno to wokalistka, skrzypaczka i kompozytorka młodego pokolenia. Jej muzyczna przygoda zaczęła się w dzieciństwie od skrzypiec, by już 12 lat później być  absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Elsnera w Warszawie (klasa skrzypiec). Dodatkowo, kończąc wydział skrzypiec, kontynuowała ona edukację muzyczną na 2 warszawskich wydziałach wokalnych: wydział piosenki w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina oraz wokalistyka jazzowa w Policealnym Studium Jazzu im. H. Majewskiego.

Artystka nie dając sobie chwili wytchnienia od nauki podjęła studia niemuzyczne (określa je czasami mianem „antymuzyczne”), czego efektem końcowym był dyplom z zakresu psychologii twórczości. Studiując zmierzała ona jednak do realizacji swych planów muzycznych, by w roku 2015  rozpocząć wokalistykę jazzową pod okiem Judy Niemack w renomowanej uczelni Universität der Künste (Jazz- Institut Berlin). Aktualnie Ola jest studentką ostatniego roku tejże uczelni. Po ukończeniu z wyróżnieniem obydwu wydziałów wokalnych artystka Aktualnie jest studentką 4 roku wokalistyki jazzowej w renomowanym Universität der Künste  Berlin (Jazz Institut Berlin).

Ola Błachno brała udział w wielu konkursach, festiwalach oraz warsztatach muzycznych w kraju i za granicą. Jest zdobywczynią kilku nagród muzycznych, w tym ostatniej na Nową Nadzieję Jazzu 2018 (w ramach Novum Jazz Festival). Ponadto śpiewała ona podczas 51. Festiwalu Jazz Jamboree w projekcie „Kaczmarski na Jazzowo”, współpracowała z Filharmonią Narodową realizując koncerty z cyklu „Poranki Jazzowe” oraz z teatrem Rampa. Wokalistka skupia się aktualnie na pracy twórczej doskonaląc swoje umiejętności z zakresu pisania tekstów oraz kompozycji.

Jej życiowe motto to słowa fikcyjnej postaci, Ani z Zielonego Wzgórza, która mówi: “Chciałabym, aby ludzie przeżyli radość; radość, której nie nie mogliby doświadczyć gdyby mnie nie było na tym świecie”. Podążając za tymi słowami, wokalistka życzyłaby sobie, by móc nieprzerwanie rozwiajać się jako muzyk oraz jako człowiek- biorąc tak dużo jak się da od ludzi oraz oddając im jeszcze więcej swojego dobra.

Facebook : https://www.facebook.com/OlaBlachnoVocalist

Instagram : https://www.instagram.com/ola.blachno/

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: „Roksana Węgiel odkrywa magię w piosence 'Mavka i Duch Lasu’

W ostatnich latach Roksana Węgiel zaskakiwała nas swoim niezwykłym talentem wokalnym i zdolnościami scenicznymi. Teraz jednak młoda artystka postanowiła

Read More...

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu