O podcaście „Fandomówka” w rozmowie z Aleksandrą Woźniak-Tomaszewską

In Aktualności, Wywiady

Aleksandra Wożniak – Tomaszewska w każdym odcinku swojego podcastu który znajdziecie na aplikacji Empik Go zaprasza pasjonatów do rozmowy na temat fandomów, czyli społeczności tworzonych wokół różnych zagadnień popkultury.

Co to jest fandom i jak wyglądają społeczności związane z uniwersum np. Harego Pottera czy Wiedźmina? Okazuje się, że fani różnych fandomów to kreatywni ludzie. Organizują larpy, piszą powieści związane z ulubionymi światami, bądź opisują i badają uniwersum w ramach projektów lub prac dyplomowych.

Projekt Fandomówka składa się z ośmiu odcinków, w których poruszone zostaną tematy ważne zarówno z perspektywy fandomów oraz twórców. Odcinków będzie jednak więcej. Goście podcastu to osoby, które swoim fandomom poświęcają dużo uwagi — wiedzą wiele nie tylko o ulubionych dziełach, ale też o środowisku, w którym się obracają.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy o fandomie i nie tylko z Olą Wożniak- Tomaszewską

O PODCAŚCIE:

Kim jest fan? Jak przejawia się jego sympatia do danego uniwersum i jak może on uczestniczyć w życiu fandomu? Czy twórcy myślą o nim, oddając w jego ręce wykreowane światy? I wreszcie: jak to się dzieje, że w niektórych miłośnikach energia jest tak silna, że postanawiają zacząć aktywnie badać swój ulubiony wycinek popkultury? Na te wszystkie pytania postaram się znaleźć odpowiedź.

Chciałabym też przekonać Was, że posiadanie w sobie zamiłowania do jakiegoś dzieła może być wspaniałą przygodą. Przygotujcie się do słuchania tak, jakbyście szli na najlepszą domówkę, tylko zamiast sałatki weźcie ze sobą dużo pasji!

Jeśli chcecie posłuchać całej serii to mamy dla was świetną wiadomość. Z kodem fandomowka30 zyskacie darmowy dostęp do biblioteki Empik Go na 30 dni. Kod możecie aktywować tu: www.empik.com/gofree

Portal Ostatnia Tawerna objął „Fandomówkę” patronatem medialnym i tym samym zachęcamy do przesłuchania podcastu — zwłaszcza, że dwóch Redaktorów OT osobiście wzięło udział w nagraniach w charakterze ekspertów i fanów.

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjipromocji: Nadchodzi czas Uwalniania!

Odkryj przejmującą historię o dorastaniu, odkrywaniu prawdy o sobie i niezwykłej odwadze. Już wkrótce premiera bezkompromisowej i szczerej do bólu powieści –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „Doberman”, czyli czytasz na własną odpowiedzialność…

Doberman. Takim słowem została opatrzona najnowsza książka Jacka Piekiełki. Z pozoru wydaje się, że jest zupełnie niegroźne. W końcu nazwa tej

Read More...

#wtonacjirecenzji: „Łemkowie. Losy zaginionego narodu” – lekcja historii według Marka A. Koprowskiego.

Muszę przyznać, że biorąc do rąk książkę Marka A. Koprowskiego „Łemkowie. Losy zaginionego narodu.” początkowo czułam niechęć. „Kolejne suche

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu