O podcaście „Fandomówka” w rozmowie z Aleksandrą Woźniak-Tomaszewską

In Aktualności, Wywiady

Aleksandra Wożniak – Tomaszewska w każdym odcinku swojego podcastu który znajdziecie na aplikacji Empik Go zaprasza pasjonatów do rozmowy na temat fandomów, czyli społeczności tworzonych wokół różnych zagadnień popkultury.

Co to jest fandom i jak wyglądają społeczności związane z uniwersum np. Harego Pottera czy Wiedźmina? Okazuje się, że fani różnych fandomów to kreatywni ludzie. Organizują larpy, piszą powieści związane z ulubionymi światami, bądź opisują i badają uniwersum w ramach projektów lub prac dyplomowych.

Projekt Fandomówka składa się z ośmiu odcinków, w których poruszone zostaną tematy ważne zarówno z perspektywy fandomów oraz twórców. Odcinków będzie jednak więcej. Goście podcastu to osoby, które swoim fandomom poświęcają dużo uwagi — wiedzą wiele nie tylko o ulubionych dziełach, ale też o środowisku, w którym się obracają.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy o fandomie i nie tylko z Olą Wożniak- Tomaszewską

O PODCAŚCIE:

Kim jest fan? Jak przejawia się jego sympatia do danego uniwersum i jak może on uczestniczyć w życiu fandomu? Czy twórcy myślą o nim, oddając w jego ręce wykreowane światy? I wreszcie: jak to się dzieje, że w niektórych miłośnikach energia jest tak silna, że postanawiają zacząć aktywnie badać swój ulubiony wycinek popkultury? Na te wszystkie pytania postaram się znaleźć odpowiedź.

Chciałabym też przekonać Was, że posiadanie w sobie zamiłowania do jakiegoś dzieła może być wspaniałą przygodą. Przygotujcie się do słuchania tak, jakbyście szli na najlepszą domówkę, tylko zamiast sałatki weźcie ze sobą dużo pasji!

Jeśli chcecie posłuchać całej serii to mamy dla was świetną wiadomość. Z kodem fandomowka30 zyskacie darmowy dostęp do biblioteki Empik Go na 30 dni. Kod możecie aktywować tu: www.empik.com/gofree

Portal Ostatnia Tawerna objął „Fandomówkę” patronatem medialnym i tym samym zachęcamy do przesłuchania podcastu — zwłaszcza, że dwóch Redaktorów OT osobiście wzięło udział w nagraniach w charakterze ekspertów i fanów.

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!

W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu