Ponad 56 tysięcy widzów w kinach Helios podczas pierwszego weekendu po ponownym otwarciu!

In Aktualności, Kino

W piątek, 21 maja, dziesięć minut po północy swoją działalność wznowiło 50 kin sieci Helios. Na otwarcie sal kinowych czekali widzowie w całej Polsce, którzy w miniony weekend mogli oglądać na wielkich ekranach premierowe oraz przedpremierowe filmy, między innymi: „Mortal Kombat”, „Jeden gniewny człowiek”, „Nomadland” i „Co w duszy gra”. Łącznie od piątku do niedzieli w multipleksach Heliosa sprzedanych zostało 56 328 biletów, najwięcej w kinach w Warszawie, Poznaniu i Bielsko-Białej, a także Katowicach oraz Gdyni.

W nocy z czwartku na piątek – dosłownie kilka minut po zniesieniu zakazu działalności kina Helios udostępniły swoje sale kinomanom spragnionym filmowych emocji na najwyższym poziomie, oczywiście z zachowaniem wszelkich wymogów higieny oraz bezpieczeństwa.

W weekend otwarcia na widzów czekały między innymi przedpremierowe pokazy laureata trzech statuetek Akademii – filmu „Nomadland”, blockbustera „Godzilla vs Kong”, nowego filmu Guya Ritchiego „Jeden gniewny człowiek” oraz wyczekiwanego „Mortal Kombat”, a także tytuły dla najmłodszych – „Co w duszy gra”, „Psy i koty 3: łapa w łapę” oraz „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś w pociągu”.

Atrakcyjny repertuar i możliwość ponownego wybrania się na seans kinowy przyciągnęły dużą grupę osób – na seanse w kinach sieci Helios od piątku do niedzieli sprzedanych zostało 56 328 biletów! Warto pamiętać, że kina mogą obecnie zaproponować widzom jedynie 50% miejsc na salach kinowych, zgodnie z obostrzeniami dotyczącymi ich obecnego funkcjonowania.

Najwięcej kinomanów wybrało się do kin sieci Helios w: Warszawie – w CH Blue City, Poznaniu – w Posnanii, Bielsko-Białej – w Galerii Sfera, Katowicach – w Libero oraz Gdyni – w Centrum Riviera.


To świetny start, który przekroczył nasze oczekiwania – mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios. – Po siedmiu miesiącach zakazu działalności czuliśmy olbrzymią radość, że możemy powrócić do pracy
i zaprosić widzów do sal kinowych. Jestem dumny z mojej załogi, która udowodniła, że można w osiem dni uruchomić dużą sieć kin
.

Wielkim hitem nocy otwarcia był pokazywany w ramach seansów przedpremierowych film „Godzilla vs. Kong”. Natomiast w pierwszy weekend po uruchomieniu sieci najchętniej wybieranym tytułem była animacja „Co w duszy gra”, co pokazuje, że na otwarcie kin czekały też dzieci. Na drugim miejscu znalazł się „Jeden gniewny człowiek” Guya Ritchiego, a na trzecim – „Mortal Kombat”, produkcja wyświetlana w ramachpokazów przedpremierowych – dodaje Tomasz Jagiełło.

To nie koniec atrakcyjnych tytułów w repertuarze kin Helios. Już od 28 maja na ekranach, poza wspomnianymi już wcześniej filmami, zagoszczą także kolejne premiery: „Cruella” ze zjawiskową Emmą Stone, polska komedia romantyczna z futbolem w tle „Druga połowa” czy animacja dla najmłodszych widzów „Krudowie 2: Nowa era”.

Oprócz tego już 29 maja widzowie spragnieni sportowych emocji będą mogli zobaczyć na dużym ekranie transmisję wielkiego finału Ligi Mistrzów. Ponadto, podczas weekendu 29-30 maja oraz 1 czerwca na najmłodszych czekać będzie moc atrakcji w związku Dniem Dziecka! Helios tradycyjnie stawia na wspaniały bajkowy repertuar, liczne konkursy oraz zabawy dla całej rodziny.

Na wielki ekran powrócą także popularne seanse specjalne. 9 czerwca w ramach Kina Kobiet zaprezentowany zostanie film „Cruella”. Nocne Maratony Filmowe zaproszą widzów na dwa seanse:
11 oraz 25 czerwca. W ramach Kina Konesera zobaczyć będzie można „Obraz pożądania”, „Oto my” oraz „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Z kolei amatorzy muzycznych wrażeń 10 czerwca będą mogli przeżyć niezwykłe wydarzenie organizowane w ramach cyklu Helios na Scenie – retransmisję koncertu Bon Jovi from Encore Nights (wybrane kina).

Wraz z oczekiwanymi premierami powraca także unikalna oferta Heliosa „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”. Aby z niej skorzystać i zaoszczędzić nawet do 9 złotych, wystarczy kupić bilet na kilka dni przed planowaną wizytą w kinie. Oferta dotyczy regularnych seansów oraz filmów familijnych.

Szczegóły dotyczące aktualnego repertuaru, a także zapowiedzi filmowych nowości oraz emocjonujących seansów specjalnych dostępne są na stronie: www.helios.pl.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 50 kinami mającymi łącznie 281 ekranów i niemal 53 tysiące miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (stacje radiowe: Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda).

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Audioriver 2023 – duże ogłoszenie polskich artystów!

To już 4. ogłoszenie line-upu jednego z najważniejszych polskich festiwali. Poznajemy kolejnych wykonawców Audioriver Festival 2023. W najnowszym ogłoszeniu

Read More...

„Metallica: 72 Seasons – Global Premiere” Helios zaprasza na wyjątkowy seans

Sieć kin Helios prezentuje muzyczną odsłonę cyklu Helios na Scenie. W czwartek, 13 kwietnia na ekranach wybranych kin będzie miał

Read More...

#wtonacjirozmowy: Artur Owczarski: „Lubię prowincjonalną Amerykę bo jest bardzo kulturowo zróżnicowana”.

Luizjańskie gumbo to złożone i aromatyczne danie, które należy spróbować będąc w Nowym Orleanie. Pełna aromatu i wyrazistego smaku

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu